Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik nem keresztények, mi a...

Akik nem keresztények, mi a véleményetek a lélekről?

Figyelt kérdés

Már többször is hallottam olyan személytől, aki nem hívő, hogy bár Isten nincs, de az embernek szerinte lehet lelke. Most nem először hallottam ezt, kiváncsi vagyok, hasonlóan elterjedt felfogás köztetek?

Ezt egy ateista mondta: A szerelem az két ember lelki kapcsolata. Mi a véleményetek erről? És most ne menjünk bele Isten létezik-e dologba.

Kiváncsian olvasom a hitetlen, ateista, agonisztikus vagy más vallású, mindenféle gondolatokat a lélekről. Ha akarsz egy életkort is odabiggyeszthetsz, erre is kiváncsi vagyok.

26f



2019. febr. 6. 21:30
1 2 3 4
 1/38 Mojjo ***** válasza:
91%
A lélek ilyenkor inkább egy hasonlat, nem pedig a vallási értelemben értelmezett fogalom. Igen, a szerelem két lélek kapcsolata. A művészet az ember lelkének meghosszabbítása. Maximálisan így gondolom, de lélek alatt magát az embert értjük, annak belső világát, gondolatait, érzéseit. Tudod, hívják is ezt az ember lelkivilágának.
2019. febr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nincsen lelkünk olyan értelemben hogy az valami testtől külön dolog ami ki is léphet onnan, én "lélek" alatt inkább csak az emberi tudatot értem, amit nem tudunk közvetlenül fizikailag megfogni, legfeljebb technológia segítségével nézhetjük az agyhullámokat.
2019. febr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
77%
ez egy ilyen fogalom féleség ami be van épülve a nyelvbe.
2019. febr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Tehát mondhatjuk, hogy a lélek, az csak az emberi agyban lejátszódó dolog? Az agyunk állít elő ilyen erős érzéseket, mint a szerelem?
2019. febr. 6. 21:59
 5/38 Mojjo ***** válasza:
78%

@4: Nem kizárólag az agy, de nagyrészt.

Ha bővebben érdekel:

[link]


És mielőtt bárki azzal vádolna engem, vagy az ateistákat úgy általában, hogy ez a szerelem elértéktelenítése, meggyalázása: a gyakorlatban a kutyát nem érdekli, honnan származik ez az érzés. Ugyanolyan erős, ugyanolyan meghatározó, ugyanolyan fantasztikus, vagy épp fájdalmas akkor is, ha biokémiai folyamatok eredménye, meg akkor is, ha transzcendens mágiáé. A gyakorlatban, amikor az ember benne van és érzi, ez le van... :)

2019. febr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
0%
Semmi. Az emberek egytől egyig lelketlenek, önzők és maguknakvalók. Egy csepp elnézés és jóság nélkül.
2019. febr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Mojjo ***** válasza:
@6: És még a statisztika tudományát sem értik.
2019. febr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
50%

# 6


Te olyan ember vagy, amilyet leírtál?

2019. febr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Ez nekem hívőként akkor is magas.

Mondok egy példát: van a titkos szerelmem, aki valszeg nem viszonozza. Mi az oka, ha nincs lelknk, talán nem kompatibilis az agyunk?

Nincs ilyen színtű angolom, de nem jön le a linkből, hogy miért nem tetszik minden korombeli nőnemű egyén, amikor a fajfenttartási ösztönt szolgáló agyi akármik nálam teljesen jól működnek.

És miből gondoljátok, hogy a cikkben lévő "Testosterone and estrogen" kiváltója nem a lélek?

2019. febr. 6. 22:39
 10/38 anonim ***** válasza:
4. Lelki világ ilyeneket kell gondolni ha körülírom :'D
2019. febr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!