Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan ember, aki...

Van itt olyan ember, aki egyre mélyebbre süllyedt, a káros szenvedélyei elkezdték átvenni az uralmat az élete felett, de még időben a hit segítségével újra normális emberré vált?

Figyelt kérdés

Szeretnék megosztani egy tanulságos történetet, ez nem velem történt meg, de a témához kapcsolódik. Ajánlom nektek sok szeretettel:


"A gondok akkor kezdődtek, amikor az aulában idősebb fiúk is megjelentek, akik azzal dicsekedtek, hogy rendszeresen dohányoznak, és gyakran nem az otthonukban töltik az éjszakát. Ezt követően elkezdték járni a Kertvárost a nagyobbakkal, és elkezdődött a züllés lassú folyamata. Az iskolából való igazolatlan hiányzások száma megnövekedett, kialakult a játékszenvedélye, aminek költségeit a reggelire adott pénzből fedezte. Erről így vall: „Mindig félretettem a reggelire adott pénzt, amit gyorsan eljátszottam, később már az edzés helyett is játékterembe jártam.”


Tizenegy-tizenkét éves korában már javában dohányzott, és a szülei válása még tovább rontotta a helyzetet. Eleinte az apjához került, ahol nem részesült a szükséges nevelésben. Később visszakerült az édesanyjához, de akkorra már kezelhetetlenné vált. A mélypontot az jelentette, amikor 13 évesen az alkohol és a cigaretta az élete szerves részét képezte, mi több, elkezdett szipuzni is. Élete legsötétebb korszakáról így beszélt: „Elmentem egy játékterembe, ahol megismerkedtem néhány sráccal. Megkérdezték: nem próbálom-e ki a szipuzást? Kíváncsiságból, elmentem megnézni, hogy csinálják. Aztán ott kötöttem ki, hogy velük együtt szipuzok.”


Apja életvitele sem mutatkozott jó példaként előtte, aki Zoli nevelését hanyagul végezte, a barátnőit pedig állandó jelleggel cserélgette. Azonban hirtelen hatalmas változás állt be előbb apja, majd Gera életében is. Zoli éppen egy kaszinóban múlatta az idejét, amikor megjelent apja, és szólt, hogy menjen haza vele. Az odáig vezető úton elmesélte fiának, hogy a Hit Gyülekezetében volt, és a következő alkalommal szeretné, ha Zoli is vele tartana. Gerzson nem akart eleget tenni apja kérésének, végül mégis engedett neki, és a következő istentiszteletre elment vele. „Mikor mentünk haza kérdeztem apámat, miért van az, hogy az emberek énekelnek, tapsolnak. Elmagyarázta, hogy azért, mert Istennek énekelnek, valóságosan megtapasztalták Isten jelenlétét, és megismerték Jézust. Hazafelé jó érzés töltött el.” A változás nem tartott sokáig, Zoli a következő istentisztelet helyett inkább ismét a kaszinóba ment. Talán a történtek hatására azonban az addigi életvitelét egyre kevésbé élvezte. A sok italozás, dohányzás és drogfogyasztás a szervezetére is mindinkább kihatott, aminek látható jelei is voltak. Növekedésében elmaradt a megszokottól, sovány testalkatú tizenéves lett. Pár hét múltán úgy határozott, hogy ismét elmegy a Hit Gyülekezetébe. „Az istentisztelet most még jobban tetszett, és a végén azt javasolta apám, hogy térjek meg az Úrhoz, és fogadjam be a szívembe Jézus Krisztust. Nem tudtam, mit jelent megtérni, ezért apámtól megkérdeztem, mi az. Ő elmondta, hogy bánjam meg a bűneimet, és fogadjam el Jézus Krisztust megváltómnak”. Rövid ideig párhuzamosan járt istentiszteletre és játékterembe is, végül tudatosult benne, hogy választania kell. Rájött, hogy addigi élete nem vezet sehová. Elkezdte tanulmányozni a Bibliát, imádkozott és folytatta az abbahagyott tanulmányait is. Rövid időn belül leszokott káros szenvedélyeiről, amivel meglepte bandatársait, végül több társa is követte a példáját, és Zolival együtt mentek el istentiszteletre.


"Ha nem fordulok Istenhez, lehet, hogy már nem is élek, de valószínűleg egy kábítószeres, semmittevő ember lennék." – Gera Zoltán



2019. febr. 8. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

"A hitgyüli (nem) fizetett kampányát olvashatták."


Ezt lehagytad a végéről.

2019. febr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

Én ismerek egy ilyen embert, de ő a Repülő Spagettiszörnyhöz imádkozott, szóval rajta a Repülő Spagettiszörny segített. Azóta is minden nap imádkozik a Repülő Spagettiszörnyhöz, és egyre minőségibb élete van.

Áldassék a Repülő Spagettiszörny jótékony, kegyes lelke!

Irigylem is az emberkét, és már elgondolkoztam én is azon, hogy megtérek a Repülő Spagettiszörnyhöz.

2019. febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én szeretettel, jóindulattal és megértéssel fordultam hozzátok, számomra felfoghatatlanok ezek a reakciók, amiket tőletek kapok viszont. Szeresd felebarátodat, mint önmagadat!
2019. febr. 8. 14:46
 4/16 Potyondi Gergely ***** válasza:
Én is Isten segítségével leszoktam olyan dolgokról amiről egyedül lehetetlen lett volna. Persze nem drogoztam és nem dohányoztam.
2019. febr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mégis miről szoktál le amiről más emberek nem szoktak még le?
2019. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, én pedig teljes jóindulattal és szeretettel válaszoltam a kérdésedre! :)

A Repülő Spagettiszörny hozzon békét lelkednek!

2019. febr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Kedves spagettiszörny hülyegyerek, a hit az fontosabb egy embernek mint gondolnád. Igenios a hit segítségével rengetegen szoktak le kemény drogokról, alkoholról és függőségekről. Jelenleg semmilyen pszichológiai módszer nem olyan hatékony ebben a kérdésben, mint a hit.

Te nem hiszel jólvan, legyen úgy. Rengetegen viszont igen. minek kell kifigurázni? Még akkor is ha hitgyülis reklám, a kérdésben nagyon is valós problémára kaptunk egy megoldást, még ha nem is Gera Zoli hülyeségéről beszélünk. Neked meg nekem az ilyenek mint hitgyüli mormonok jehovák nem tudnak segíteni, de sokaknak igen.

Engem is sokat segített a gyülekezetem, meg a hitem...

Óvatosan poénkodj spagettiszörnyes baromságoddal, mert lehet egy olyan jó barátod lelkébe gázolsz bele, akiről nem is tudod, hogy ez neki milyen fontos.

2019. febr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
13%

"Óvatosan poénkodj spagettiszörnyes baromságoddal, mert lehet egy olyan jó barátod lelkébe gázolsz bele, akiről nem is tudod, hogy ez neki milyen fontos."


Ez szerinted keresztényi hozzáállás? Ha már nem abban hiszek amiben te, akkor egy "kis spagettiszörnyes hülyegyerek" vagyok meg "baromságban" hiszek? Mi jogon papolsz itt nekem lélekbe gázolásról, miközben azt teszed, amit kritizálsz, és páros lábbal tiporsz az én hitembe, az én lelkivilágomba? Tehát szerinted senki más nem hihet semmi másban, csakis abban, amiben te, különben egy kis hülyegyerek az illető? És szerinted ez maximálisan rendjén is van így? :(

Szerintem inkább te fordulj magadba, mielőtt másokat kezdesz kioktatni, és húzd ki a szemedből azt a mamutfenyőnyi gerendát.

2019. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Potyondi Gergely ***** válasza:
36%

A véleményem az hogy mindkettőtöknek higgadtabban kéne reagálni egymás válaszaira.


A Repülő Spagettiszörnyes hozzászólás eléggé gúnyosan néz ki az tény.

Nyilván aki ezt írta az lehet hogy arra akart utalni hogy nem tetszik neki az hogy Gera Zolival reklámozzák a Hit Gyülit.


Amúgy én is kérdezném hogy mit Tett Gera Zoli azért hogy olyan HELYRE és IDŐBE szülessen meg, ahol világhírű focista lehet?

Meg hát mi alapján dől el, hogy ki gyógyul meg és ki nem? Én sajnos még nem láttam hogy a Hit Gyüliben egy mozgássérülten született ember vagy egy AIDS-es ember meggyógyult volna.


Viszont akik a Hit Gylibe járnak azok többnyire jó emberek és Keresztények.

Szerintem ha valaki Hit Gyülis az sokkal jobb mint ha Ateista lenne, és az kétségtelen hogy a Hitnek hatalmas ereje van.

Jobban tesszük ha nem próbáljuk megtörni mások Hitét.

2019. febr. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Potyondi Gergely ***** válasza:
Bocsánat, kihagytam egy ü betűt az egyik mondatomból.
2019. febr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!