Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn a vásárlás?

Potyondi Gergely kérdése:

Bűn a vásárlás?

Figyelt kérdés

A tizedik parancsolat szerint bűn megkívánni bármit ami a felebarátomé.


Ha én kimegyek a piacra és megkívánom azt ami az eladóé, akkor lehet hogy vétkeztem a tizedik parancsolat ellen.

Honnan tudjam meg biztosan hogy nem fogok pokolra kerülni a vásárlás miatt, illetve hol írja a Biblia hogy nem bűn vásárolni?


Első ránézésre lehet hogy komolytalannak tűnik a kérdés, de nagyon is komolyan kérdezem mert már egy jó ideje foglalkoztat az hogy a tizedik parancsolat mennyire szigorú.


Kérlek komoly válaszokat írjatok.

Köszönöm.



2019. febr. 8. 18:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ellopni bűn,fizetni érte nem.

Egyébként akármilyen komolynak szántad a kérdést, jót nevettem rajta.

2019. febr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért vonatkozna erre a parancsolat? Nem elvetted tőle, nem elloptad, hanem egyszerűen cseréltetek. Te adtál valamit amire neki volt szüksége, és kaptál valamit amire neked volt szükséged.
2019. febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés második ránézésre is komolytalan, nem csak elsőre.

Lopni nem szabad, vásárolni lehet. De tessék, ezzel a parancsolattal kapcsolatban idézek egy rövid kis írást:

"A jószívű és önzetlen ember kedves Isten előtt. Isten tízedik parancsolata arra kötelez, hogy ne irigyeljük mások anyagi és szellemi értékeit, és ne legyünk elégedetlenek. Dolgozz becsületesen, és légy megelégedett. Ne kívánd a másét, inkább igyekezz anyagi javaidat másokkal megosztani."

2019. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
5%
Ha kifezetted, nem. Addig viszont gyűlöeltes, utálatos dolgot teszel.
2019. febr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem bűn, mert 2 dolgot nem vettél figyelembe:

1. Az eladó kirakja a portékáját szándékosan, mert el akarja neked adni.

2. Mikor megveszed, akkor fizetsz érte, és fogalmilag ő odaadja az árut neked, és nem te veszed el. (Még ha fizikailag ez nem pont így szokott történni)

2019. febr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 KZitus ***** válasza:

SziA


Bibliában így van írva:"Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, a mi a te felebarátodé" 2Móz 20:18


Hol látasz te itt szót a vásárlásról?

2019. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam hogy bűn, mert ha az ember vásárol akkor általában megkívánja felebarátjától azt amit vásárol.


Ha szó szerint veszem a tizedik parancsolatot akkor nincs benne az hogy:

Akkor megkívánhatod ha fizetsz érte.


Amúgy én is úgy gondolom, hogy nem bűn ha fizetek érte, de fenn áll a tévedés lehetősége.


Lehet hogy jobb lett volna a kérdést úgy feltenni hogy a tizedik parancsolatot mennyire kell szigorúan venni.

2019. febr. 8. 19:31
 8/15 A kérdező kommentje:

Elnézést, egy nagyon csúnya ellentmondást írtam a gondolataimról.


Lényeg hogy nem tudom pontosan hogy mennyire szigorú ez a parancsolat.

2019. febr. 8. 19:35
 9/15 anonim ***** válasza:

Én úgy értettem, hogy ha nem veszel meg mindent a boltból, akkor Isten szemében halott vagy.

De komolyra fordítva. Ez arról szól, hogy ne akard elcsalni másét magadnak.

2019. febr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 KZitus ***** válasza:

"Azért gondoltam hogy bűn, mert ha az ember vásárol akkor általában megkívánja felebarátjától azt amit vásárol." - ezt nagyon egyedi módon értelmezed, illetve veted össze a 2Móz 20:18-al. Mert oyy a "ne kívánd", az elvevés, lopás meg hasonló elbitorlás gondolatához társul.

De a vásárlásnak az ég világon semmi de semmi köze az idézett törvény-részlethez. Ha bemegyek egy üzletbe, ABC-be, piacra, nagyáruházba...., akkor azért megyek, hogy a számomra felkinált áruból vásároljak szükségletemhez, pénzemhez mérten.

?????

2019. febr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!