Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kéne tennem ilyen helyzetben?

Mit kéne tennem ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Még pár hónapos koromban meg lettem keresztelve római katolikus vallásúnak. Azaz nem volt beleszólásom hogy én ezt akarom-e. Kisebb koromban eljártam vasárnaponként a templomba, suliban hittanos voltam. De ahogy nőttem fel, rájöttem hogy az egész amit a vallás képvisel a semmire alapszik. Egy könyvre amit bárki írhatott, egy történet amiről nincs bizonyíték. Az én gondolkodás módom az, hogy vagy megtörténik/megtörtént valami, vagy nem. Ameddig nem kapok kézzel fogható bizonyítékot, biztos információt, addig nem állítok róla semmit. Szóval nekem nem tetszik a vallás. Egyáltalán nem járok templomba, és itt jön a DE. Édesanyám folyamatosan erőltetni akar, mert hogy milyen jó templomba járni, megtisztul a lelkem, és egyéb (számomra) butaságok amiket a vallás ígér. Szóval igen, az édesanyám hívő (bár ő se jár templomba), a nagyszüleim és az egész rokonság is. Édesapám is hívő, de ő korántsem annyira mint édesanyám. Őszintén szólva a mennyországban hisz, meg hogy van valaki aki irányít. De ennyi. A hosszú sorok után pedig a kérdéseim a következők lennének: Hogy tudnék kilépni a vallásból? És a főbb kérésem: Hogy magyarázzam ezt el a szüleimnek? Ahogy édesanyámat ismerem, elkezdene ordítani velem, hogy mekkora pogány istentelen ember vagyok, és nagyon megharagudna. Valaki volt már hasonló helyzetben? És ha igen, hogyan oldottátok meg? Válaszaitokat előre is köszönöm!:)

#vallás #ateizmus #pogányság #római katolikus keresztény #vallás elhagyás
2019. febr. 8. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem járnak templomba, neked minek menni?

Bár megértem, hogy mit érzel.

A szülők már csak ilyen kegyetlenek. Szeretnek érzelmileg zsarolni. De legalább apud nem molesztál. Ez is egy pont.

Beszélj velük. A misére meg nem mész és kész.

2019. febr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én családom nem hívő. Ez miatt nem tudok válaszolni érdemben anyukáddal hogyan beszéld meg.

Nagyon egyszerűen ki tudsz lépni a vallásból. Mond azt, hogy a teremtő Isten csak hazugság, emberek találták ki.

13 vagy, távol álljon tőlem hogy próbáljalak befolyásolni, de mások fognak. Te épp a katolikusok muszáj hívőnek lenned felfogásától menekülsz. Szerintem ez miatt nem kell Istent eldobnod magadtól.

2019. febr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

KI tudsz lépni, erről már 15 alkalommal volt itt írás.

De ne ezzel kezdd. Előbb beszélj velük, hogy te ezt nem szeretnéd.

Templomba meg minek mennél nélkülük?

2019. febr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát igazából ez nagyon nehéz. Édesanyád hisz is, és nem is. Nem érten hogyha neki tényleg nagyon fontos a jo Isten, akkor miért nem fontosak a parancsolatai, miert nem jár templomba. Emiatt te is csak egy kis szeletet láttál ebből az egész vallásos életből, hisz neki kellene megfognia kezed és szépen példát mutatva vezetgetni a jo Isten felé, ugy hogy elmentek a templomba, beszélne neked hogy pl miért fontos a gyónás stb...

Amúgy rengeteg videó van, hogy pl megjelent a Szűzanya az égen vagy kereszt, napcsodák, könnyező szobrokat akár élőben is meg tudsz nézni. Tanúságtételek is vannak fent.

Elmondásod alapján, szerintem nem sok vallásos dologban volt részed, emiatt még nem is tudhatsz róla igazán véleményt alkotni es eldönteni hogy neked ez kell vagy nem.

Szerintem beszélgess édesanyáddal a jo Istenről, kérdezd meg hogy ő mióta hisz stb...

2019. febr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező:

"A hosszú sorok után pedig a kérdéseim a következők lennének: Hogy tudnék kilépni a vallásból? És a főbb kérésem: Hogy magyarázzam ezt el a szüleimnek? Ahogy édesanyámat ismerem, elkezdene ordítani velem, hogy mekkora pogány istentelen ember vagyok, és nagyon megharagudna. Valaki volt már hasonló helyzetben? És ha igen, hogyan oldottátok meg? Válaszaitokat előre is köszönöm!"


Ha már megkereszteltek kiskorodban, az ellen nem igazán tudsz tenni semmit. Akaratodon kívül történt így nem tartozol senkinek semmivel, te magad nem kötelezted el magad, és a keresztelés nem is előlegezte meg számodra az üdvösséget. Igazából nincs semmi jelentősége a gyerek keresztelésnek, legfőképpen Isten előtt. A vallás ad egy keresztlevelet, aztán annyi. Rengeteg embert megkeresztelnek kiskorukban, mégis a legtöbbjük hitetlen. A kiskori keresztelésnek semmi jelentősége, semmi értelme nincsen.


Megoldás:

1: Vagy megmondod, hogy nem hiszel, hitetlen vagy...

2: Vagy pedig megmondod, hogy hiszel az élő Istenben, de az élő Isten nem vár el ilyen dolgokat.


Mit vár el Isten?


Higgy Istenben, higgy az Úrban, Jézusban teljes szívvel, teljes elmével és szeresd embertársaidat, felebarátaidat, mint magadat. Aki önzetlenül szeret és úgy él az a törvényt betöltötte, mert a törvény betöltése, maga az önzetlen szeretetet.


Aki tudna jót cselekedni, de nem teszi, bűne az annak. Tégy hát jót önzetlenül másokkal szemben! Légy engedelmes a szüleidnek és tiszteld őket!


Jézus már 12 évesen tudta mi a feladata, küldetése, mégis engedelmességben szót-fogadva a szüleinek élte életét a nagykorúságáig.

2019. febr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de lehet kicsit félre értettetek. Én nem hiszem hogy isten létezik. Egyszerűen irreális az egész vallás. Valamelyik válaszoló írta hogy vannak videók amikben az égen megjelenik a szent anya. Ezeken a videókon látszik hogy egytől egyig photoshop. Nekem meg miért kéne hinnem egy több mint 2000 éves könyvben, amit akárki írhatott. Szóval nem tartom magam kereszténynek, nem is fogom, és nem hiszek istenben.
2019. febr. 21. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!