Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a Szcientológia előnye...

Mi a Szcientológia előnye vagy hátránya?

Figyelt kérdés
Miért érdemes szcientológusnak lenni?

2019. febr. 10. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Van előnye? Ez nekem újdonság.
2019. febr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Biztos van. Különben nem volna. Nem?
2019. febr. 10. 23:26
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Attól, hogy valami létezik, nem kell, hogy előnye is legyen. Az öngyilkos szektáknak milyen előnye volt?
2019. febr. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor mi a hátránya?
2019. febr. 10. 23:36
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Például az, hogy egy olyan diktatórikus gazdasági vállalkozás, ami fondorlatos pszichotechnikai praktikákkal nem csak az egyén pénzét és minden vagyonát, de szép lassan teljes szabadságát, sőt életét is elveszi. Ráadásul sokszor (a szekták szokásaihoz híven) a legkiszolgáltatottabb embereket támadják le.

Olyan illegális dolgokról nem is beszélve, mint zsarolás, személyes adatok hűtlen kezelése, személyes adatokkal való visszaélés, legszélsőségesebb esetekben halálos fenyegetések küldése (Cooper ügy), gyanús halálesetek (Lisa McPherson esete).

2019. febr. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát szomorúan hallom mindezt. Akkor ha nincs ilyenre pénzem és névtelen szeretnék maradni, sosem léphetek szintet? Így mi lesz?
2019. febr. 11. 00:02
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Annyi pénzt tudnak elvenni tőled, amennyid van.

Ezen kívül elveszik a munkád is.

Mikor már teljesen kifacsartak, és nem látnak több lehetőséget benned, akkor kidobnak.

2019. febr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 acelsziv ***** válasza:
10%

És ennyi ökörséget honnan hordtok össze? Még a ripost is csak elismerően csettintene ezek hallatán az biztos.

Kérdező: Én kissé utánanéztem már többek között ennek a vallásnak is. Nincs még egy olyan szervezet a világon amire ennyire rá lenne tapadva minden hatóság. Gondolod, hogy nem cincálták volna őket darabokra réges rég, ha csak a töredéke is igaz lenne abból, amit ezek itt összehordanak? Ha csinálnak is ellenük valamit arról kiderül, hogy teljesen törvénytelen, mint a hazai támadás a NAH és a NAV részéről.

Én közben megismerkedtem pár szcientológussal is. Arról ismerni meg őket, hogy normálisak, segítőkészek és a dolgaik rendszerint nagyon jól mennek. Itt nem csak anyagiakra gondolok, de önbizalom, emberi kapcsolatok, házasság stb... Többségük mentálisan nagyon erős ember. Ennyit arról, hogy a legkiszolgáltatottabbakat veszik célba.

Érdekelt az is, hogy a pénzed tényleg elveszik -e.

Nos... Nem. Nincs az, mint a Jehováknál, hogy nyomást gyakorolnak rád, hogy mindent adj nekik, különben nagy baj lesz.

Vannak szolgáltatások - tanfolyamok, amelyeken megtanulod azt amitől ők is sikeresek (Tudod: Emberi kapcsolatok, házasság, gyereknevelés, pénz kezelése seb) Ezekért nyilván fizetni kell. De gondolj bele. Ők sem élnek a levegőből. Az épületeket fenn kell tartani, rezsit fizetni. Állami támogatást soha nem kértek és nem is kapnak. De nincs tized meg egyházadó, mint a akár a keresztényeknél, akik pofátlanul beszedik tőled, miután zsebre vágták a milliárdokat a te adódból.

[link]

2019. febr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

"Én kissé utánanéztem már többek között ennek a vallásnak is."

Minden szcientológus ezzel a kis hazugsággal kezdi?

2019. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Rachel Warner ***** válasza:
72%
Kedves utolsó,min csodálkozol? Jehova tanúk is rendszeresen járnak ide ateistának,reformátusnak,vagy épp ex katolikusnak hazudva magukat. Azt hiszik,meggyőzőbb lesz,ha azt láttatják,hogy van a kívülállók között is akkora barom,mint ők,hogy ezt lenyeljék.
2019. febr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!