Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tudjuk a hitünket...

Miért nem tudjuk a hitünket tovább adni a következő generációnak?

Figyelt kérdés
Ami a legfontosabb az Isten kapcsolatunkat miért nem tudjuk továbbadni a gyerekeinknek, megtanulnak jobban írni, olvasni, számolni, jobban beszélnek nyelveket de az Isten élményünket nem tudjuk továbbadni nekik, vajon miért, sőt még érdektelenebbek, ellenségesebbek a hittel kapcsolatban, pl. van nálunk két lelkipásztor is, félnőt gyerekeik vannak, már unokáik is de nem akarnak gyülekezetbe járni, élvezik a világi életet, de a többi tagnál is ez van, nem tudják nevelni a gyerekeiket, pedig igyekeznek a világi dolgoktól távol tartani őket, Tv-től internettől mobiltól, az iskolából is tanórák után házzá kel jönniük, nem maradnak napköziben, otthon nevelik őket, de az eredmény ugyanaz mintha világi családok lennének, miért van az új generációkban ez az érdektelenség, a személyes példaadás mindég megvan, de szinte eredménytelenül, korábban szinte automatikus volt a gyerekek keresztelkedése, sokszor tizenévesen kérték, de most ilyen nincs de még felnöt sem, mi lehet az oka
2019. febr. 11. 04:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
13%
Mára a világ megváltozott olyan értelemben is hogy az emberek nem engedhetik meg maguknak azt hogy bármi olyanba fektessenek időt és emberi energiát, aminek nem látják előnyét vagy értelmét. Erősödött a modern rabszolgaság. Régen mikor még a parasztemberek otthon dolgoztak maguknak és nem volt különösebb adó, nyugdíj- és TB-járulék meg egyáltalán, ahogy számlafizetések sem, ráértek bálba vagy templomba járni. Még a jobbágy is csak kilencedet és tizedet fizetett. De napjainkban a modern rabszolgaság korát éljük és az évnek legalább a felét az államért dolgozzák az emberek.
2019. febr. 11. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
48%
Hát pedig a példaadással lehet valami gond még akkor is ha kivülről nagyon jó kereszténynek tűnik a szülő.
2019. febr. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%

Árnyaljuk a képet, hogy félre ne vezessük magunkat, jó?


Gondolom az általad felemlegetett családok gyermekei nem lettek gyilkosok, rablók, prostituáltak, csalók, stb. Szóval nem olyan rossz a helyzet.


Hogy nem hisznek? A hit -vénségemre be kellett lássam- kegyelem és igyekezet esetén sem mindig következik be az ember szívében. Engem is próbáltak nevelni a szüleim, nagyszüleim, és a nevelésük ellenére, ca. 30 év után lettem hívő.


A pszichológia ad választ arra, hogy -legnagyobb igyekezetünk ellenére- miért nem a szavaink, hanem a tetteink által nevelünk: ezt utánzásos tanulásnak hívják. Ha pl. az általad felemlegetett családokban a szülők nem voltak elég stabiliak a hitükben, akkor nem a hitet, hanem az instabilitást adták tovább. A visszaeső bűnöző is feleslegesen mondja a gyerekének, h a bűn rossz. A visszaesők gyerekei szignifikánsan magasabb százalékban kerülnek maguk is sittre. Tudod, a mintakövetés.


Apropó, miért is kellene a gyerekeknek hívőnek lenniük? Sikerült kifürkészned Isten terveit? És ha más utat szán nekik, mondjuk h 10-20-30 év múlva térnek meg? Tudod, az elkóborolt bárány esete.

2019. febr. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
41%

Honnan tudod hogy nincs hitük, csak mert nem áldozzák azt a vallásokra?

Sajnos sok olyan eset van ahol a szülők ráerőltetik vallási nézeteiket a gyermekeikre.

Én inkább ezzel foglalkoznék a helyedben,ez az igazi probléma.

2019. febr. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
77%

A hit egy személyes dolog, mindenki a magáét találja meg. Vagy egy isteni lényben, vagy egy célban, vagy önmagában.

A saját élményedet sose lehetett ráaggatni másra, az erőltetéssel epdig csak az ellenkezőjét éred el.

Aki távol akarja tartani a gyerekét olyan dolgoktól, mint a TV, vagy a net, az menjen az amisokhoz, vagy vallja be, hogy szellemileg visszamaradott. Tényleg, te akkor miért vagy fent a neten? :O

Üdv, egy fiatal, aki imádja a világi életét, mégse lett cigis, drogos, tolvaj, gyilkos

2019. febr. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Mert Isten minden egyes embert önálló gondolkodással, szabad akarattal ruház fel.
2019. febr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
14%

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt;. . .

Sem a szülő, sem senki nem teljesen oka ennek, bár ez is számít.

Ha valakit Jézus Atyja nem vonz, mert nem lát benne semmit, akkor a szülő akár tótágast is állhat...

Mindenki a saját életéért felel, amikor már döntés képes, a szülő nem foghatja a kezét.

sokan ezt a verset nem ismerik, vagy nem értik.

Ebbe még Jézusnak sincs beleszólása.

2019. febr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Alain Delon ***** válasza:
32%
Mert nincs Isten, és ezt jól tudják, akiknek nem tudjátok "átadni". Érted: több eszük van.
2019. febr. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
77%

Azt ugye tudod, kérdező, hogy ha ezt így át lehetne adni, akkor te nem keresztény lennél?

És még csak nem is zsidó.

Hanem valamilyen ősi természetvallást vallanál.


A halálnak pont az a lényege, hogy az utódod valami ÚJAT fog csinálni, és mindegyik mást.

Ha nem így lenne, akkor tulajdonképpen meg se halnál, hanem új testben élnél tovább.


A te módszereddel még a kőbaltát se találták volna fel.

2019. febr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
53%

Én is azt gondolom, hogy a hit egy végtelenül személyes dolog/élmény. Azt nem lehet "nevelni" azt csak megismerni lehet.

Én is vallásos családban nőttem fel. Nagymamámtól tanultam meg imádkozni, Ő mesélte a bibliai történeteket (mese szinten, NEM prédikált meg idézgetett, szónokolt). Rendszeresen jártunk templomba. Szerettem az egészet úgy ahogy volt és hittem is. Aztán ahogy felnőttem egyre több mindenben csalódnom kellett a vallásommal kapcsolatban. Egyre többször éreztem, hogy álságos és álszent az egész. Volt egy pont amikor kibékíthetetlen ellentétbe kerültem azzal amit éreztem és amit az egyház mondott az adott témáról. Az volt az utolsó csepp. Már nem gyakorlom a vallásom de továbbra is hiszek Istenben.

Én azt látom, hogy nagyon sok vallásos családban felnövő gyerek így van ezzel. Lehet azt mondani, hogy a világi hívságok csábítottak el minket a "helyes útról" de azt gondolom, hogy nem ez az igazság.

2019. febr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!