Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúival, hogyan...

Jehova tanúival, hogyan tanulmányozhatnék Bibliát titokban?! Egy családtagom nem hívő úgy mint én. Volt egy Őrtorony vagy Ébredjetek, folyóírat amiben az volt, hogy egy nő titokban tanulmányozta, és Jehova tanúja lett.

Figyelt kérdés

2019. febr. 11. 17:32
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
Én 40éves férfi vagyok.
2019. febr. 11. 17:35
 2/46 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy itt bántani szokták a Jehova tanúit,így akár privát üzenetben is írogathatunk.Nem muszáj a fórumon.
2019. febr. 11. 17:48
 3/46 anonim ***** válasza:
68%

Vidiripi


Jehova tanúival nem Bibliát fogsz tanulmányozni, hanem egy könyvet!

És igen lehet titokban a könyvet tanulmányozni egy Jt segítségével.

2019. febr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Volt már Biblia tanúlmányozásom.Voltam királyságteremben is,csak most egészségügyi okokból,akadályozva vagyok.És mint írtam egy család tagom miatt nem nagyon lehet.Már bánom hogy amikor a tanítóm azt mondta,hogy be ülhetünk az autóba is,vagy arrébb mehetünk pár utcát,és ott is tanulhatunk.Élnem kellett volna azzal a lehetőségek...Vagy amikor azt mondta,hogy ha bármi gond van,csak csengess meg,és visszahívlak.
2019. febr. 11. 18:53
 5/46 A kérdező kommentje:
Most fáradt vagyok,kilépek.Hallgatok tanításokat a jw.org-oldalon.Jó éjt !
2019. febr. 11. 18:58
 6/46 anonim ***** válasza:
23%

a jw.org honlapon, a gyülekezeti összejövetelek címe adva van. írj levelet, és elérhetőséget.

egyébként pedig nem igazán értek egyet a Titokban való tanulmányozással, hiszen a hitedet, hogyan fogod megvédeni, vagy az mellett kiállni? Persze nem mondom, hogy ne tedd, sőt... De készülj fel, hogy örökké nem titkolhatod.

(Példabeszédek 29:25) 25 Az emberektől való rettegés csapdát állít, aki viszont Jehovában bízik, annak védelemben lesz része.

2019. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
45%

kedves kérdező. mint ahogy már megválaszolták, sajnos NEM A BIBLIÁT FOGOD TANULMÁNYOZNI! a jehova szekta ügynökei által talán az egyik legrosszabb választásod lenne és nem csak én gondolom ezt. mást keress! tájékozódj előtte a google kereső segítségével az első 50 weboldalon az interneten beütve már elég a " jehova " szó is.

eleve ezek miatt minimum már igen veszélyes lehet a velük lévő kezdődő kapcsolat is! :


JEHOVA TANUI JEHOVÁK ŐRTORONY JW.ORG WATCH TOWER..

JEHOVA TÉMA és nagyon fontos információ velük kapcsolatban.

ezt minden embernek tudni kellene, hogy ne kerülhessen a csapdájukba, és akik már ott vannak pontosan tudják hogy hol vannak mert pontos hely ismerettel lehet egy gödörből csak kikerülni gyorsan.


JEHOVA SZEKTÁHOZ leírva tehát oktatva leendő jogászoknak a leendő hozzáállás az elkövetkező években !!!


JOGI EGYETEM BUDAPEST 2018-10-30 ! ez itt a nem 50 évvel ezelőtt leírt JOGÁSZOK HOZZÁÁLLÁSA ,

erre számíthattok az elkövetkező években tőlük mindenütt hozzáállásban,

MAGYARORSZÁGON IS KEDVES JEHOVA VEZETŐK ÉS VÉNEK !

egyszer vége a 999999999% tömegek rettenetes átvágásának ÁLTALATOK!

jogi egyetem weboldala:


juratus.elte.hu/31-szekta-amirol-meg-nem-hallottal/


" A szekta szociológiai meghatározás szerint egy kisebb lélekszámú, vallásos élményeket hangsúlyozó szervezet.

Ezek a közösségek általában szembemennek az egész társadalmat átfogó vallási tanításokkal, tehát nem nevezhetők egyháznak, és a tanításaik terjesztésével próbálnak minél több követőre szert tenni.


Szekták valamennyi világvallással szemben létrejöttek, így megkülönböztetünk keresztény, muszlim és hindu szektákat is. Természetesen azzal nincsen probléma, hogy hasonló elveket valló emberek összeülnek egy ötórai tea elfogyasztására, miközben megosztják egymással gondolataikat. Azonban a szekták tipikusan zárt közösségek, amelyekből kilépni rendkívül nehéz, folyamatosan meg kell felelni az elvárásoknak, és a vezetők vakhitet követelnek meg a tagoktól.


A magyar Országgyűlés is megkülönbözteti a destruktív szekták kategóriáját, amelyektől megvonja a támogatásokat. Ilyen sorsra jutottak például az ajtónkon kopogtató Jehova Tanúi, illetve az utcán szórólapozó Magyarországi Krisna-tudatú Hívők Közössége is. "


TEHÁT ezeket teljesen tökéletesen kielégíti a jehova szekta.

ezért van határeset állapotban / egyház is,szekta is, meg sok minden még , DE NEM SOKÁIG !!!


A SZEKTÁK FŐBB JELLEMZŐI:


A szekták olyan vallási közösségek, amelyek valamely nagy kultúra vallási közösségének tanaiból és gyakorlatából származtatják magukat, de azzal mégsem kívánnak azonosulni. Vagyis a szekták legfőbb ismertetőjegye a "kontra-jelleg", a kiindulásul vett vallási közösség hátbatámadása. Sokat mond már a szó eredete is. A szekta szó a sequor (követ) latin szóból származik, azt foglalja magába, hogy egyeseket félrevezettek, elkolompoltak a nyájtól. S valóban, minden szektára jellemző az elkülönülés és valamilyen különleges irányzat felvállalása, ahol igen lényeges a vezető, a guru, az alapító személye és vele szemben a már-már szolgai alávetettség.

A szekták modern rabszolgaságot hoznak magukkal, lelki fasizmus veszélyét rejtik magukban, ami a személyiség feladásához vezethet.


Szervezeti felépítés és hatalom

- Piramis-alakú tekintélyelvű vezetési struktúra és személyi kultusz

- Kettős mérce (vezetők - követők)


Misszió, evangelizáció, új tagok toborzása

- "Love bombing" alkalmazása a beszervezés során

- Beetetési technikák

- Manipulált biblia-tanulmányozás


A gyülekezeten belül

- Elitizmus, kizárólagosság

- Bibliai idézetek manipulatív módon történő felhasználása

- "Mind control" technikák alkalmazása

- Csoportnyomás

- Bűntudatkeltő manipuláció és szellemi bántalmazás

- A kapcsolatok szabályozása, durva beleszólás a tagok magánéletébe

- Íratlan szabályok

- Törvényeskedés, legalizmus

- Teljesítménykényszer

- Hatalommal való visszaélés, érzelmi zsarolás és agresszív teológia


VAN EGYÁLTALÁN MIRŐL BESZÉLNI HOGY KIK A JEHOVÁK , hogy

jó vagy rossz oldalon állnak az emberség tekintetében ????


NEM megismerni kell őket hanem TÁJÉKOZÓDNI és MENEKÜLNI TŐLÜK amig nem késő !

2019. febr. 12. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
49%

Javaslom a normális teológiai irodalmak "tanulmányozását", amit nem is kell titokban. Pl. Tarjányi Béla professzor úr Evangéliummagyarázatok sorozata, vagy Rózsa Huba Mi a Biblia? c. könyve, vagy ugyanúgy tőle a Genezis könyvéhez kapcsolódó írásai is nagyon jók.

Ezek közül sok online is megtalálható, pl: [link]

2019. febr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
39%

En is tanulmányozom a Bibliát Jehova tanúival. Nem titokban, pedig a szüleim ellenzik, igaz, nem olyan durván (egyenlőre). De egyedül élek már, tőlük külön. Én egyszerűen megmondtam nekik hogy nincs beleszólásuk, felnőtt ember vagyok. Mondjuk ha van egy párod akivel együtt laksz az nehezebb. Inkább mutasd meg neki is amit tanulsz, lássa hogy semmi rossz nincs benne.

Off téma, de elmondom, hogy én életemben először tőlük kaptam normális választ a kérdéseimre, pl miért történik annyi tragédia. Pedig hívő családban nőttem fel. És nem, nem egy könyvből mutatták a választ hanem az én Bibliámból, ami megvan nekem már vagy 6 éve, mégse beszélt erről még senki.

Szerintem vállald fel.

23/F

2019. febr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan melyik bibliára gondolsz?
2019. febr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!