Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúival, hogyan...

Jehova tanúival, hogyan tanulmányozhatnék Bibliát titokban?! Egy családtagom nem hívő úgy mint én. Volt egy Őrtorony vagy Ébredjetek, folyóírat amiben az volt, hogy egy nő titokban tanulmányozta, és Jehova tanúja lett.

Figyelt kérdés

2019. febr. 11. 17:32
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
46%

Amúgy meg semmi haszna a bibliatanulmányozásnak akkor, amikor az embereket nem a SZERETET vezérli.

Hiába tanulmányozza valaki évekig, évtizedekig a Bibliát, ha a szíve kemény marad, szeretetlenség van benne és a gyűlölet vezérli.

Jehova Tanúitól egyedül azt fogod megtanulni, hogy Te mennyivel vagy különb a többi embertől,-mert ők az Isten választott népe,- és hogy különülj e a "világtól" és a többi embertársadtól.


2 parancsolata van Istennek: a tanúk az elsőt úgy-ahogy (főleg képmutatásból) látszatra! megteszik, de hol van a 2. parancs betartása?

2019. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
67%

Legutolsó megjegyzésem: amúgy a szervezetnek inkább ingyen munkásokra van szüksége, főleg az építkezésekhez, és a fiókhivatalokba, meg azokra az adományokra, amit lelki ráhatásra szednek ki a szűkölködő tanúktól is, mert ugye "a vidám adakozót szereti az Isten".

(Központi téma ez a tanúknál, figyeljétek meg, hányszor merül fel a kiadványokban, helyi szükségletben, videókban az adakozás "öröme".)

2019. febr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 lilla64 ***** válasza:

Igazad van Fehér Kőszikla!

Hány királyságtermet felépitettek,felújitottak a tanúk közmunkából,amire aztán fizetik a bérleti díjat,plusz törlesztik a kölcsönt amit a bétel adott nekik a terület vagy épület megvételére.Mindig megszavaztassákaz összeget,ezzel sugallva,hogy nyissák ki a pénztálcát és dobjanak be a ládába.Meg hogy ingyen van ott minden!Egy fenét,a bétel szép summát bezsebel az ingatlanokból

2019. febr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

#11 bibliát az hamisít, aki akar. A legbiztosabb uzlet a vilagon, m nincs copyright, azt írsz bele, amit akarsz, és ha azt a címet adod neki, hogy Biblia, garantáltan el fogod tudni adni mindet.


A tiéd miért pont a Károli? Miért azt választottad, és nem a többi hamisítványt? Ázok miért nem jók? Mutass rá egyesével mindre, hogy miért nem jók, a Károli bezzeg igen.

2019. febr. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
#24 te normális vagy? Tudsz szöveget értelmezni? Pont hogy azt írtam hogy Biblia egy van, csak a fordítások különbözőek. Vagyis mindegyik Biblia jó. Könnyen össze tudod vetni őket ha elolvasol több fajta fordítást. Vagy csak egy-egy részletet több fajta fordításban. A frocsoges helyett inkább olvasd a Bibliát.
2019. febr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
65%

Én azért a tanúk "Újvilág" fordítású bibliáját nem ajánlanám senkinek, mivel a Bibliájukat úgy fordították le, hogy abból a hamis tanításukat igazolni tudják.

Az Újszövetségben Jézus nevét Jehovára írták át,(több mint 200 helyen), pedig még az eredeti! görög kéziratokban sem szerepel sehol a Jehova név.


Mi ez, ha nem bibliahamisítás?

2019. febr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

#26

Ez nem igaz, 25. vagyok. Bár nincs új világ féle Bibliám, de azt tudom hogy mikor összevetjük a verseket, ugyanaz van abban is mint az én Károli félémben. Csak többnyire modernebb nyelvezetben, de azért nem annyira modern hogy ne lenne meg a Biblia-feelingje vagy hogy is mondjam. A Jehova név meg nem ott van ahol máshol Jézus, hanem ahol máshol Isten.

2019. febr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha nincs is ÚVF Bibliád, akkor kérlek ne hazudtolj meg, mert nekem van, én is tanú voltam, és tudom hogy mit beszélek.


Nem egy-egy Bibliaverset kell kiragadni a szövegkörnyezetből.


Feltehetek neked akkor most egy kérdést?


Te szerinted ki mondta hogy "én vagyok ..."

2019. febr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudom, de nekem logikusnak tűnik, hogy ha elolvasunk mondjuk 100-100 verset az új világból és a Károliból és az mind ugyanaz, akkor valószínűleg szövegkörnyezetben is hasonló lesz.
2019. febr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

Jó, akkor felteszem a többieknek is ezt a kérdést?


Szerintetek ki mondta a Bibliában, hogy "én vagyok az alfa és az omega"?

2019. febr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!