Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúival, hogyan...

Jehova tanúival, hogyan tanulmányozhatnék Bibliát titokban?! Egy családtagom nem hívő úgy mint én. Volt egy Őrtorony vagy Ébredjetek, folyóírat amiben az volt, hogy egy nő titokban tanulmányozta, és Jehova tanúja lett.

Figyelt kérdés

2019. febr. 11. 17:32
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
47%

29-es


Képzeld el, hogy igenis nem mindegy hogy mi van leírva, mert hasonló szavak teljesen meg tudják változtatni egy mondat jelentését... pld.


"idd ki a bilit, vagy vidd ki a bilit", vagy "párbajban vérezni vagy vérbajban pározni", " vagy fal mellett sz@rni vagy sz@r mellett falni",

vagy soha ne téveszd össze a "kecsesen ringó fecskét a recsegve fingó kecskével"...


Bocs, de kihoztál a sodromból, mert mindent meg tudsz te is magyarázni mint a tanúk, közben meg halvány lila gőzötök sincs arról, hogy lényegében mi mellett is álltok ki!

2019. febr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 lilla64 ***** válasza:
46%

Elég egy vesszőt máshova tenni és már egészen más értelme van a a bibliaversnek.Aztán nem beszélve a ki nem érdemelt kedvességről amit a kegyelem szó helyett raktak be.Miért nem vállalják be a nevüket a bibliaforditók?

Ja,igen a nagy alázatosságukban,amiért a hűlyeségeiket az átlagos tanuk torkán lenyomják

2019. febr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
0%
31 ekkora hibák különbségek nincsenek a fordításokban. Bocs D inkább te tűnsz elvakultnak :D most tedd félre hogyJehiva tanúi nem Jehova tanúi, használd csak a józan paraszti eszedet és gondolkodj mert kibaxottul te vagy a hülye.
2019. febr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
35%

JÓ, ha én hülye vagyok, akkor mond meg nekem, hogy a Jelenések könyvének 1:8-as verse kire vonatkozik?


Jézusra vagy Jehovára?


Ha válaszolsz nekem, akkor neked van igazad,és én vagyok a hülye!


(Különböző bibliafordítások vannak fent neten, a tanúk bibliafordítása pedig a jw. org oldalon, nehogy azzal érvelj, hogy nincs Bibliád!

Tudom, észérvek helyett a tanúk lehülyézik és hazugnak nevezik a velük egyet nem értőket, de akkor igazold be, hogy nálatok van az "igazság"!

2019. febr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
73%

Vidiripi


Akkor lássunk néhány példát!

Javaslatok az összehasonlításra!


Máté 11:12, János 1:1-2 János 3:7


Bizonyára van több is. És lenne még egy megjegyzésem! Nagyon érdekes összehasonlítani az Ú.V.F. 2003-as és 2017-es kiadását! Hatalmas eltérések vannak a két fordítás között, némely verseknél! A 2017-es verzió talán jobban sikerült mint a 2003-as.

De ettől függetlenül még mindig vannak vele problémák! S igen, én is az egyik legnagyobb problémának tartom a név átírásokat! Az meg egy külön téma hogy a Jehova helyett a Jahve kellett volna hogy belekerüljön!

2019. febr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
0%

34 te valamit nagyon félre értesz én nem vagyok Jehova tanúja...

És itt a vitát be is fejeztem.

A kérdésre a választ nem tudom, a logika azt diktálja hogy Isten mondja ezeket a szavakat. Ki más lenne az alfa és az omega?

De ez szerintem pont nem egy fontos bibliai vers. Erre pont nem érdekel a válasz, úgyhogy kár tovább erőlködnöd.

Részemről ennyi, minden jót, szia.

2019. febr. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
52%

Visszavehetnél magadból, bár a tudásod lenne olyan hatalmas mint az arcod!

Te szálltál bele ebbe a vitába - olvasd vissza a hozzászólásokat -, senki sem erőltette, hogy arrogáns, lekezelő stílusban fitogtasd a nemlétező tudásodat!


Ne aggódj, a vénekhez 2 teleírt füzettel mentem a bírói tárgyalásra, amelyekben leírtam, hogy milyen válaszokat szeretnék kapni azokra a kérdésekre, amelyek kétségesek voltak a számomra, azaz nem egyezett a Biblia mondanivalója a tanúk tanításával.

Válaszokat ugyanúgy ők sem tudtak adni, hanem AZONNALI KÖZÖSSÉGMEGVONÁST alkalmaztak, azaz megszakítottak velem minden kapcsolatot és a "hittársaimat" is eltiltották tőlem.

Ezután én magam adtam be az elkülönülő levelet, mivel Istennek kívánok megfelelni, nem pedig egy emberi szervezetnek, aki hamis tanítással "eteti" a tagjait, és viszi őket a pokolba vezető út felé.

(De ne aggódj, mert ez sem fontos kérdés, a tanúk a pokol létezését - úgymint Jézus istenségét - is tagadják).


Nem értem, hogyha nem vagy tanú, akkor miért szálltál bele ebbe a vitába, miért oktatsz ki másokat, mikor te magad sem vagy tisztában a tényekkel.


Egyetlen egy bibliavershez tettem fel egy egyszerű kérdést, ami bizonyíthatja azt az állításomat, hogy Jehova Tanúi megmásítják a Bibliát és a hamis tanításukat próbálják így igazolni.


Ha neked ez nem fontos kérdés, akkor jó, legyen ez a te gondod, nekem erről más a véleményem.


De kikérem magamnak azt, hogy elvakult kiba... hülyének nevezz, mert nincs jogod az embertársadat ilyen módon megalázni, akár igazam van, vagy akkor is ha nincs!


Tipikus tanús viselkedés!


Gratulálok, belőled is egy igazi Jehova Tanúja lesz!

2019. febr. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
0%

és a legszomorúbb az egészben az, hogy szeretet helyett embereket ugraszt össze a BIBLIA.


én a biblián együttesen az Ó és az Újszövetséget értem.

/ legtöbben főleg csak jézussal kapcsolatos dolgokat említik/

2x olvastam el a bibliát kb 2 évig tartott csak úgy magamtól mert érdekelt, hogyha megkereszteltek akkor ne legyek olyan tudatlan.


de ami megmaradt bennem LEGMÉLYEBBEN, hogy


Jézusnak 100000% hogy soha de soha sem volt az apja az Ószövetség jehovás istene ! SOHA !!!

az egy hatalmas marhaság emberek etetése legmagasabb fokon!


az Ószövetség=HORROR=JEHOVA

az Újszövetség=SZERETET=Jézus

ÉG ÉS FÖLD ELLENTÉTE.

feketétől nem származik fehér! sem fordítva.

Ebből az következik, hogy 10000% hogy a jehova

még véletlenül sem a Teremtő!

Mert ha mégis az ószövetség istene jézus apja

AKKOR 1000% HOGY a biblia emberek által összetákolt történelmi eseményeket feldolgozó mű és a hatalom érdekében jött csak létre.


az ószövetségi főnökkel óriási nagy baj van!


én gondolni ezekre tudok csak, mint a Teremtőben hívő ember.

2019. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"AKKOR 1000% HOGY a biblia emberek által összetákolt történelmi eseményeket feldolgozó mű és a hatalom érdekében jött csak létre."


És milyen hatalom érdekében? És mi a célja?

2019. febr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
0%
én csak találgatni tudok hogy minek az érdekében ?!, mert emberi lelki tulajdonság ősidők óta a hatalomvágy hiszen élőlényként uralkodik kezdetektől a földön és más nem marad nekem ami eszembe jut nagyobb indokként,ha már az előzőben említettek kiestek. erre a materialisták tudnak sok érvet mondani a nem hivők, de én hiszek a teremtésben mert annyira tökéletesnek gondolom a világegyetemet hogy véletlenül csak ugy nem indulhatott el kellett hozzá a pontos 100% os tervezés,mert akkora matematikai véletlenek lettek mégis pontosan összehangolva, ezért hisz rengeteg tudós is istenben. én csak azt tudom hogy ember az 200ezer évvel ezelőtt is létezett már. erre fizikai bizonyítékok vannak szemmel láthatóak amik nem feltételezések vagy találgatások. és 200 ezer év a biblia korához képest tulságosan nagy,tehát a biblia az zéró tartalmúnak tekintendő az idő nagyságok miatt. pl 200 ezer évtől egészen onnan bármi a teremtésről fennmaradhatott ami a biblia tartalmazhat. tehát akkor a bibliában lévőknek nyoma sem lehetett abban az időben és azok az emberek is hittek valamiben valakiben gondolom a génjeinkben van ez a lelki tulajdonság a hatalom uralkodás vagy TÚLÉLÉS. lehet a bibliának pár ezer pár 10 ezer év múlva nyoma sem lesz már még feljegyzésekben sem. bármi lehetséges én ezt gondolom. csak a milliárd években mérhető teremtés a biztos az állandó változásokkal hiszen ezt az emberiség már tudja aránylag megbízhatóbban a találgatásoknál. hiszek a teremtőben és teljesen kizártnak tartom hogy a teremtő egy emberi gonosz vérengző horror alak lett volna mint az ószövetség alakja jézus 100% ban ellentettje. valami nem pászol emberként csak azt látom. ?!
2019. febr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!