Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Bennetek milyen...

Jehova tanúi! Bennetek milyen gondolatokat, érzéseket generál az amikor olvassátok olyan személyek írását, akik valamikor az Őrtorony szervezet tagjai voltak?

Figyelt kérdés

Megfogalmazódik bennetek olyan gondolat hogy: Vajon tényleg pusztán az volt az oka hogy kilépett, mert nem jól értett valamit?

Vagy pl. olyan eset amikor nem a "világba ment" az illető hanem egy másik egyháznak, felekezetnek lett a tagja. Tehát a hite továbbra is megmaradt.

Esetleg olyan amikor elhagyta a szervezetet de nem lett másik egyház tagja viszont példás életet vagy akár családi életet él. Sok lehetőség van.

Gondolkoztatok azon hogy mi vezetett a döntésükhöz? Vajon csak és kizárólag a saját hibájuk folytán jutottak el oda hogy kilépnek vagy lehetnek más tényezők is? Hogyan gondoljátok?


2019. febr. 12. 12:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Erre a kérdésre ne várj választ. Úgyse fog őszintén válaszolni senki, főleg nem egy illetékes. Csak esetleg vetítés lesz.
2019. febr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

Hmm, hogy is fogalmazzak? Tartalmát tekintve ez egy nagyon intim kérdés. Az ember általában az intim dolgait nem teregeti ki.


Szerintem se várj kielégítő választ. :)

2019. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
kíváncsi vagyok a válaszokra. amennyire én tudom, amerikában nagyon megy az hogy ha megkeresztelkedett személy lép ki, akkor vele minden kapcsolatot megszakítanak a tagok (barátok, családtagok is). akár az utcára is kiteszik, nem érdekli őket a további sorsa
2019. febr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
11%

Amikor látom, hogy egy eltávolodott írása, azonnal tovább lépek, és nem olvasom tovább. akiről pedig határozottan tudom, arra rá sem nézek.


Őszinte választ adtam, lehet ítélkezni, nullázni, megvetni, halált kívánni....

2019. febr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15%
Talán annyit, hogy nem az Őrtorony szervezet tagja, hanem Jehova népe közé tartozott. Az Őrtorony megnevezés két dolgot foglal magában, amit tévesen adnak tovább. Egyrészt egy havonta megjelenő Biblián alapuló folyóirat, a másik pedig ebben a világban nevezett jogi személy.
2019. febr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

4: biztos, hogy valami zűr van a fejedben, de minimum üldözési mániád van.

5: a jehova egy műszó. Isten SOHA nek mutatkozott be így, tehát nekünk keresztényeknek fogalmunk sincs, hogy te és társaid milyen néphez vagy istenhez tartoztok, de az biztos, hogy a keresztelkedéskor te az őrtorony zártkörű részvénytársaság tagjai közé léptél, ahogy a keresztelő szöveg is mondja.

2019. febr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Amikor látom, hogy egy eltávolodott írása, azonnal tovább lépek, és nem olvasom tovább. akiről pedig határozottan tudom, arra rá sem nézek."


Eltávolodott? Nem! Miért vagy képmutató? Az ilyen személyeket kiközösítettnek hívjátok tehát úgy nevezd itt is!

Egyébként hiszek neked! És köszönöm szépen az őszinte válaszodat!


"Őszinte választ adtam, lehet ítélkezni, nullázni, megvetni, halált kívánni...."


Azért nem kell túlreagálni csak azért mert van néhány személy aki ennyire szélsőséges! Pont hogy egy Jehova tanújának nem kellene általánosítania.


"Talán annyit, hogy nem az Őrtorony szervezet tagja, hanem Jehova népe közé tartozott. Az Őrtorony megnevezés két dolgot foglal magában, amit tévesen adnak tovább. Egyrészt egy havonta megjelenő Biblián alapuló folyóirat, a másik pedig ebben a világban nevezett jogi személy."


-Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova Tanújaként, Isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?

Nagyon úgy tűnik hogy te nem értetted meg! Vagy elfelejtetted vagy kellemetlenül érint amikor erre kell gondolnod!

De inkább hajlok arra hogy te nem érteted meg hogy pontosan mire is mondtál igent. Mert ha így lett volna akkor nem irkálnál ilyesmiket!

2019. febr. 12. 19:44
 8/17 anonim ***** válasza:
kérdező! te elhagytad őket? tudok ajánlani pár youtube csatornát ha érdekel
2019. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%

"Isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként"


Ez azt jelenti, hogy Jehova szelleme által választott egységes csoport. Vagy is nem az Örtorony szervezettől, hanem Jehova választott népéhez való tartozása szünt meg, valamilyen oknál fogva.

Isten nem káoszban, vagy megosztottságban, hanem jól szervezetten, oktatja, vezeti a népet.

S nem abban az értelemben "szervezet", amit némelyek akarnak belemagyarázni. Hiszen a "szellemétől" vezetett szó is ott van.

2019. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Rachel Warner ***** válasza:
62%

" lehet ítélkezni, nullázni, megvetni, halált kívánni...."


Ezek közül itt szinte csak a nullázás van jelen,ítélkezni,megvetni vastagon szoktatok ti tanúk is,és hát olyat is olvastam tanútól,hogy ő nem javítja ki a vitapartnerét,mert ha tévedésben van,akkor legalább isten majd aszerint íéli meg (magyarán nem javítja ki,hátha majd jól megdöglik a fenébe). Szóval miről is beszélgetünk?

2019. febr. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!