Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak keresztények véleményére...

Csak keresztények véleményére vagyok kíváncsi! Hogyan fogadjam el azt hogy a predestináció igaz?

Figyelt kérdés
Sokáig úgy gondoltam, hogy ez nem lehet igaz, mert nem illett az Istenképemhez. És most sem illik, de eléggé utánajártam a témának, és a Biblia alapján valóban az tűnik igaznak, hogy a predestináció elmélete igaz. Tudom azt, hogy nagyon sok keresztény nem hisz a predestinációban, mert nem illik az Istenképükbe, és tulajdonképpen nekem is ez a bajom, csak ha logikusan végiggondoljuk az egyik csoportank a végén igaza lesz. És ha azoknak lesz igaza, akik nem hittek a predestinációban akkor semmi gáz nincsen, viszont ha a predestináció valóban igaz, akkor az azt jelenti, hogy én egy más Istenben hittem, mint amilyenben gondoltam hogy hiszek. Illetve őszinte leszek ha a predestináció tényleg igaz, akkor nem is akarok Istenben hinni, mert nekem az az Isten nem szimpatikus. De ez nyilván nem ilyen egyszerű, mert most hogy már egy kicsit mélyebben benne vagyok ebben a témában nem sétálhatok csak úgy el. De mégse tudom vállalni a kockázatot, hogy egy olyan istenben higgyek aki SZERINTEM kegyetlen.

2019. febr. 12. 23:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező!

Nincs predestináció.

Egy katolikus.

2019. febr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
Már a legvadabb kálvinisták sem hiszik/ vallják Kálvinnak ezt a téveszméjét, a predesztináció elvét. Ne erőltesd. "Isten közelebb van hozzám, mint én önmagamhoz" - mondta Mester Eckhart. Befelé keresgélj.
2019. febr. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
27%
Irigylem a problémáidat.
2019. febr. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
7%
Higgy abban, amit belülről érzel! Ne kényszerítsd magadat hinni valamiben, amit nem érzel a magadénak! Ami meglátást, elgondolást
2019. febr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
48%

Szerintem ne fogadd el, ne engedj ennek a megtévesztésnek. Én azt javaslom imádkozz inkább Istenhez, hogy adjon bölcsességet Neked ebben a kérdésben - ez általában sikeresebb eljárás az igazságra való eljutásra egy adott dologban, mint emberi tanításokat olvasgatni. Egyébként teljesen biztos, hogy téves a predesztináció tana. Jacob Arminius óta a progresszív protestáns irányzatok között nagyon kevés akad, amelyik elfogadná. John Wesley, akit sokan a protestáns hittörténet legnagyobb alakjának tartanak, pl. több nyilvános vitát lefolytatott a predesztináció híveivel szemben.

Nem tudom, milyen igéket tanulmányoztál a Bibliából, de biztos, hogy szellemi módon nem lehet levezetni belőle a predesztináció tételét.


Valószínűleg már sokszor hallottad, hogy a Bibliát a nehezebb kérdésekben nem lehet puszta emberi értelemmel helyesen értelmezni, illetve megérteni - hanem csak a Szentlélek kijelentése által. Az egyik legtipikusabb és leggyakoribb hiba az egyházban, mikor különböző szolgálók a saját értelmükkel értelmezik a Bibliát (és nem a Szentlélek vezetése szerint), és ennek alapján kezdenek el szolgálni. Ilyenkor jön be az, hogy "a betű megöl" (2Kor 3,6), azaz csomófajta hiba ered ebből. Ilyen a kálvini predesztináció tétele is. Kálvinnak egyébként más tévedései is voltak, pl. a "szentek kitartása" c. dogmája (gyakran idézett rövid angol megnevezése szerint "once saved, always saved") a másik nagy hatású tévedése, amely mind a mai napig problémákat okoz azokban az egyházakban ill. közösségekben, ahol ezt a dogmát elfogadják és hirdetik.


"Mert az jó és kedves dolog a mi megtartó Istenünk előtt,

Aki azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson" (1Tim 2,3-4)

2019. febr. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%

“ viszont ha a predestináció valóban igaz, akkor az azt jelenti, hogy én egy más Istenben hittem, mint amilyenben gondoltam hogy hiszek. ”


Ez nem igaz, a bűnbánaton meg az újjászületésen múlik az üdvösség. A predesztináció kvázi részletkérdès.

2019. febr. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
27%

Volt valaki aki azt a kegyelmet kapta hogy láthatta az angyalokat. Egy karizmatikus összejövetelre először sok angyal érkezett akik gyógyítottak betegségeket, lelki sebeket. Aztán három nagyobb angyal jött akik csak néhány emberhez mentek oda. Ezek azoknak az embereknek a korábban elrendelt "sorsa" helyett egy út tervet hirdettek ki. Vagyis volt a számukra egy előírt terv, de az akkor megváltozott.

Szerintem Istennek van terve minden emberrel, de ezt mi megváltoztathatjuk jó és rossz irányba is. Úgy gondolom hogy Istennek van "B" terve is, illetve a megváltozott helyzetekre is tud reagálni. De ezt én nem szeretem sorsnak nevezni mivel megváltoztatható.

2019. febr. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
53%

" viszont ha a predestináció valóban igaz, akkor az azt jelenti, hogy én egy más Istenben hittem, mint amilyenben gondoltam hogy hiszek. ”


Nem a Te Istenképeddel van baj hanem Kálvinnak volt kissé eltorzulva. Ezt nem itélkezésként irtam, csak így fogalmaztam meg hogy nyilvánvalóan tévedett. Van előre elrendelés, de az nem kényszeres. Pl idéztek fentebb egy verset. Mondhatnánk erre, hogy ha Isten azt akarja, hogy mindenki megtérjen akkor mivel mindenható ennek be kéne következnie, de mégis elmarad. Ő a szabad akaratból való döntéseinket látja előre és innen származtatható az

bibliai eleve elrendelés nem pedig úgy ahogy Kálvin hirdette.

2019. febr. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
9%

" És most sem illik, de eléggé utánajártam a témának, és a Biblia alapján valóban az tűnik igaznak, hogy a predestináció elmélete igaz."

Olvasd el figyelmesen a Római levél 9-12. fejezetét, ott ír erről. A predesztináció csak részben igaz és az ószövetségre volt jellemző. Nem véletlen, hogy pont az izraelitáknak szól ez a pár fejezet. Ott taglalja, hogy a maradék is csak Isten (Jézus) választása miatt üdvözült a zsidók közül. Nem véletlen mondja Jézus Péternek, hogy Jézus választotta őket, nem fordítva. De az ószövetségben sem alap a predesztináció, hiszen akkor Malakiás 3 (főleg a vége) nem lenne igaz. Az újszövetségben sincs, ott mindenki üdvözül, aki hisz. A többi megy a lecsóba. Ennyi.

A józan ész is elveti a predesztinációt, de szerintem a Biblia is ellentmond ennek

2019. febr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
45%

"Az újszövetségben sincs, ott mindenki üdvözül, aki hisz. A többi megy a lecsóba. Ennyi." Azért nem egészen ennyi hogy "hisz" sajnos. 2Ha nem lesztek olyanok, mint a gyermekek..2 2Ha nem mondotok le mindenről amitek van - nem lehettek a tanítványaim"

Krisztus követése - érdemes tanulmányozni Kempis Tamás művét

[link]

2019. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!