Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok arról az állítás...

Mit gondoltok arról az állításról, hogy az embereknek mindenképp kell a vallás, akár Isten nélkül is?

Figyelt kérdés

"Az ember nem tud mítoszok nélkül élni. A mítosz halálával meghal a remény is. Nincs értelme a jövőnek, nem érdekes többé. "

Rollo May mondta, és állítja, hogy kell egy mítosz, ami értelmet ad az életének és egy csoport amivel ezt másokkal együtt megélheti.

Lehet ez politikai vagy ideológiai csoport, ahol Isten nincs, vagy háttérbe szorult.

Létezhet az ember hit nélkül? Ha belegondolunk rengeteg olyan fanatikus csoport létezik, akik vallásosan imádnak valamit, valakit de nem hívő. Ez a vallásokból ered? Mi a véleményetek?



2019. febr. 14. 18:42
 1/8 A kérdező kommentje:

Linkelek egy videót ami miatt elkezdtem ezen gondolkodni.

De figyelem, magyar aktuálpolitikáról szól!!!

Nem erről akarok veszekedni, azért nem politika kategóriába raktam ki.

Vona gondolatmenete számomra érdekes a témáról, ezért küldöm csak el.


https://www.youtube.com/watch?v=hB9dIxJXhyY

2019. febr. 14. 18:46
 2/8 jdfGabrella ***** válasza:
0%
Ez igaz.
2019. febr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok értelme van.A hit vallási felekezetekhez tartozás nélkül is hit,de hit nélkül ezek csak társaságok,akik a mítoszokat kergetik.

Ez az én személyes véleményem.

2019. febr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Mit gondoltok arról az állításról, hogy az embereknek mindenképp kell a vallás, akár Isten nélkül is?"


Nem tudsz hit nélkül élni ennek legegyszerűbb példája, hogy azt hiszed tudsz.

2019. febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elvagyok nélküle is.
2019. febr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez az embereknek kb. a felére igaz.

A többinek nem létfontosságú, vagy pedig remekül elvan nélküle is!

2019. febr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel rengeteg ember él ma is vallások, vagy azokon kívüli hitrendszerek nélkül is, nyilván nem igaz.

Pl van aki életének a családja, a gyerekei adnak értelmet, ehhez nem kell semmilyen mítosz. Vagy van aki mondjuk a festészetben éli ki magát, vagy autókat bütyköl, vagy az ad értelmet az életének hogy minél több helyet bejárjon a világon. Ezekhez sem kell mítosz.

2019. febr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kérdésed kapcsán nekem is Rollo May jutott eszembe, de akkor nem tudom újat mondani. Az ember egy olyan lény, ami a történeteket szereti.
2019. febr. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!