Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez katolikus házassági eskünek...

Ez katolikus házassági eskünek jó lenne?

Figyelt kérdés

Templomi esküvőt szeretnék, de mindenáron ragaszkodom ehhez a szöveghez.



Én .... esküszöm az élő Istenre, aki Atya, Fiú, Szentlélek, teljes Szentháromság, egy örök Isten, hogy ....-t, akinek most Isten színe előtt kezét fogom, szeretem. Szeretetből veszem el őt, Isten törvénye szerint, feleségül. Hozzá hű leszek, vele megelégszem, vele szentül élek, vele tűrök, vele szenvedek, és őt sem egészségében, sem betegségében, sem boldog, sem boldogtalan állapotában, holtomig vagy holtáig, hitetlenül el nem hagyom, hanem teljes életemben hűséges gondviselője leszek. Isten engem úgy segítsen. Ámen.


2019. febr. 14. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha templomi esküvőt szeretnél, akkor kell járnod úgy is jegyesoktatásra, ott szerintem érdemes megkérdezni a plébánost.
2019. febr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

Ez a református esküszöveg.

Amennyiben református vagy, lehet ökumenikus házasságkötés, ahol a katolikus fél a katolikus esküszöveget, a református meg a ref. szövegét mondja.

Egyébként ha csak úgy ezt szeretnéd "mert jobban tetszik", akkor nem hiszem, hogy lehet. Én úgy gondolom, hogy ez a liturgiával való visszaélés, nem lehet önkényesen megváltoztatni. A házasság egy szentség, nem egy szolgáltatás.

De mondom, ökumenikus esküvőnél lehet, ott engedélyezi a szertartáskönyv.

2019. febr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!