Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért haragudott meg Isten...

Miért haragudott meg Isten Bálám szamarának a gazdájára? (Bálámra)? Azért, mert csak a szamarak látják az angyalokat? Vagy van rá értelmes magyarázat is?

Figyelt kérdés

Számomra érthetetlen, hogy:


1. Isten elküldi Bálámot, majd amiért az megy, megharagszik rá és végül angyallal öletné meg:


Mózes negyedik könyve - Az izráeliták megszámlálásáról való könyv » 22. fejezet

20 És eljöve Isten Bálámhoz éjjel, és monda néki: Ha azért jöttek e férfiak, hogy elhívjanak téged: kelj fel, menj el velök; de mindazáltal azt cselekedjed, amit mondok majd néked.

21 Felkele azért Bálám reggel, és megnyergelé az ő szamarát, és elméne a Moáb fejedelmeivel.

22 De megharaguvék Isten, hogy elmegy vala ő. És megálla az Úrnak angyala az útban, hogy ellenkezzék vele; ő pedig üget vala az ő szamarán, és két szolgája vala vele.


Majd az angyal bevallja rettenetes szándékát, miután Bálám már agyon verte zavart szamarát:

33 És meglátott engem a szamár, és kitért én előttem immár három ízben; ha ki nem tért volna előlem, most meg is öltelek volna téged, őt pedig életben hagytam volna.


Mit akart elérni Isten és az ő angyala?


2. Senki sem döbben meg egy beszélő szamártól.



2019. febr. 17. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Tök jó, már azelőtt tudom, hogy melyik kérdés a tiéd, mielőtt megnyitnám. :D
2019. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez csak egy átmeneti állapot :)

Igaz, sokakkal szemben én megszerettem ezt a stílust, de az önvédelmi program sajnos erősebb, így valószínűleg hamarosan megváltozik.

2019. febr. 17. 21:43
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ennek a szamárnak vannak érzései, egyéni gondolatai, ami arra utal, hogy van lelke. Vagy az ettől független? Ha szentté nem is avatják, de a mennyországba még lenne helye, hisz nem sokon múlt az önfeláldozása. (és nyilván nem Isten beszélt a szamár nevében).
2019. febr. 17. 21:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Irigyellek, hogy nincs jobb dolgod, mint mesebeli szamarakkal foglalkozni. XD
2019. febr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A csintalan csacsogó csoda csacsi csacsiságával csak csalárdságról csacsoghatnának, nem csatlakozhatnánk...
2019. febr. 17. 22:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az valahogy mintha úgy lett volna, hogy Bálámot megkérték átkozza meg a kiválasztott népet, ő meg azt mondta, á az nem helyes inkább nem. Aztán valami oknál fogva csak sikerült rávenni őt erre, úgyhogy elindult átkozódni, csakhogy tudta, hogy amit tenni készül nem helyes. Ebben a sztoriban Bálám nem hallgat a lelkiismeretére, amit ez esetben az angyal szimbolizál, a szamár pedig az aki "lát" lát valamit amit Bálám szándékosan figyelmen kívül akar hagyni és ezért nem értheti miért nem képes tovább haladni az útján. Ez történik akkor ha meggyőzöd magad róla hogy a helytelen helyes, de a tudatalattid működésbe lép, ezzel önmagadat akadályozva abban, hogy elérd a célod. Modern pszichológiai kórkép egy többezeréves könyvben.
2019. febr. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pedig benne van a versben, de azért a válasz, hogy Jehova megmondta Bálám prófétának, hogy ne átkozza meg az izraelitákat . A próféta mégis azzal az eltökélt szándékkal tartott Bálák embereivel, hogy megátkozza Izraelt. Bálám a moábita király kedvében akart járni, és az általa ígért jutalomra pályázott

Amikor kénytelen volt átok helyett áldást mondani Izraelre, még akkor is a király kegyét kereste, és azt javasolta, hogy Baál-imádó nők csábítsák el az izraelita férfiakat

Isten tehát azért gerjedt haragra Bálám ellen, mert a próféta gátlástalanul kapzsi volt.

2019. febr. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és nem a szamár beszélt, hanem Isten angyala.
2019. febr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 7es válasz majdnem jó, kivéve azt, hogy nem Isten neve a jehova nőnemű műszó.
2019. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!