Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért félnek a vallásosok a...

Miért félnek a vallásosok a haláltól?

Figyelt kérdés
Sok vallásost ismerek akinek mély vallása van nagyon erősen hisz és mégis fél a haláltól. Én ha erősen hinnék a túlvilágban hogy valami sokkal jobb jön stb akkor inkább várnám a jobb létet mint hogy félnék. Vagy gyenge a hitük az ilyen embereknek?
2019. febr. 18. 07:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, nekem van olyan mélyen hívő ismerősöm, aki kifejezetten várja a halált. Szerencsére más tapasztalatom nem nagyon van
2019. febr. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
41%
mert a halal nem jo
2019. febr. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Meg is adtad a választ nagyjából.Gyenge volt a hitük talán próbatételnek is alávetette őket Isten és megtörtek a hitükben.
2019. febr. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


#2 #Kerdezo

tehat attol megnhogy a tulvilagtol nem felunk a halaltol miert nenfeljunk

epelmeju vallasosoknak ugyanolyan a halal felelmuk mint a hiteteleneknek

miert?

Isten eletre szant mindenkit nem halalra

tehat miert oruljunk a halalnak mikor az buntetes


de vannak mas vilagfelfogasok ahol a halalt is jutalomnak veszik, de megsem surgetik ok sem

2019. febr. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Ez nem igaz, hogy gyenge a hitük.

A halálfélelmet is Isten adta, mint egy eszközt arra, hogy az életünket megvédjük. Ha nem lenne a halálfélelem, az ember nem igyekezne életben maradni.

Márpedig az élet Isten ajándéka számunkra, és kötelezővé tette, hogy amennyire csak tudunk, vigyázzunk rá - akár az egészségünk védelmével, akár azzal, hogy nem dobjuk oda úgy az életünket, mintha egy értéktelen semmiség lenne.

Ugyanakkor Isten mérlegelési képességet is adott az embernek, tehát képes felmérni azt, hogy az ő egyéni életénél, életszereteténél, életösztönénél lehetnek fontosabb dolgok: pl. a gyermekei, családja, szerettei vagy a hazája védelme. Ezért az ember ilyen esetekben képes legyőzni az életösztönét, és feláldozni magát.

Ez nem azt jelenti, hogy nem fél a haláltól, hanem azt, hogy az emberben van valami olyan erkölcsi tartás, amivel ezt képes legyőzni. De egy normális emberben ez (valamekkora) lelki tusával jár mindenképpen, nagyon nehéz dolog.

2019. febr. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

"vallásosak"

akik csak felületes vallásos érzületűek, azoknak nincs reménységük, és ezért lehetséges, hogy félnek. Vagy maga a tudat, hogy nincs tovább, és nem élvezhetik az életet vége az életnek, nem láthatják a rokonaikat, stb. Vagy azért, mert azt tanították nekik, hogy a halál után, valamilyen kínzó helyre kerülnek, pedig Isten nem hozott létre ilyen helyet, a bűnért a halállal fizet az ember.


Viszont akik keresztény életet élnek, azok nem félnek, mert tudják, hogy jelenleg a halállal nincs mindennek vége.

Jézus halála nem marad érvénytelen, és akik Isten szemében érdemesek rá, újra élhetnek Isten messiási királyságában itt a földön, ahogy először is szerette volna.

Ezért Én nem félek a haláltól, ha Isten méltatlannak tart akkor sem.

2019. febr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És miért fel egy vallásos akkor a haláltól?
2019. febr. 18. 07:59
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Aki nem fél a haláltól, az súlyos elmebeteg - teljesen függetlenül attól hogy "vallásos" vagy "nem vallásos".

Aki vallásos az is azt gondolja: a halál kapuján átlépni nehéz. Aki nem vallásos az meg a tudatkialvástól tart- ha nem gondol erre, teljesen alkalmatlan minden szellemi útra. Az összes szellemi út - vallásos és nem vallásos- arról szól, miként lehet legyőzni a halált. Miként kell átlépni a halál küszöbét.

Ettől függetlenül gyönyörű művek szólnak arról: ezt a pillanatot- melyre egész életünkben készülünk -várják-

J.S. Bach Komm süßer Tod Jöjj édes halál

https://www.youtube.com/watch?v=U-I7wbMY-A4


vagy ebben himnuszok

- melyek arról zengenek, hogy Isten előtt állsz teljes mivoltodban és nincs már hova bújni - az Igazság pillanata, amit egész életünkben keresünk.

[link]


"Mert úgy akarok szállni hozzád,

mint víg pacsirta,

hogy meglássam öledben

a kapcsos bibliát,

és megnyíljék szívemnek

az Ige minden titka,

míg lenn lehullt bilincsként

zörög a vén világ"


gyönyörű az Ady vers, mely arról szól - hogy a halál rohamait intuícióban, ihletetten az életben át lehet élni - ezért tudunk róla- meg lehet találni az Igazságot/ Istent /az Abszolútumot/ a Középpontot a szívünkben:

"Hallom, ahogy lelkemben lépked

S az ő bús »Ádám, hol vagy?«-ára

Felelnek hangos szívverések.


Szivemben már őt megtaláltam,

Megtaláltam és megöleltem

S egyek leszünk mi a halálban."

[link]


Ady Endre:

Az Úr érkezése


Mikor elhagytak,

Mikor a lelkem roskadozva vittem,

Csöndesen és váratlanul

Átölelt az Isten.


Nem harsonával,

Hanem jött néma, igaz öleléssel,

Nem jött szép, tüzes nappalon

De háborus éjjel.


És megvakultak

Hiú szemeim. Meghalt ifjuságom,

De őt, a fényest, nagyszerűt,

Mindörökre látom.

2019. febr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%

1: mert félek a fájdalomtól.

2: mert szeretem a családom és félek attól, hogy hamarabb elmegyek Istenhez, mintsem mindent átadjak, tudást vagy szeretet, mint amit akartam.


3: a tanúnak: aki elfogadja Jézust, az sosem lesz méltatlan. Na látod, ezért káros az ördögtorony elmebeteg tanítása, mert szembemegy a kegyelemmel. De persze ez a te döntésed. Amúgy soha az életben senki nem tudná kiérdemelni az üdvösséget, bármit is tesz. Ezért van a kegyelem, Bár ti ezt a szót nem ismeritek.

2019. febr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az emberekben van életösztön, ezt nem lehet teljesen kiiktatni.


Én vallásos koromban nem is a haláltól féltem, hanem a módjától. Pl. komoly fájdalommal járó baleset, vagy szívroham (szorító mellkas, fulladás), vagy bármi ami nem természetes halál.

2019. febr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!