Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten szereti az Emberisége...

Ha Isten szereti az Emberiséget miért ereszti ránk a démonokat?

Figyelt kérdés
Mert akármennyire is szeret bennünket ha ránk szabaditja a démonokat az nem azt jelentené hogy ezáltal meg büntet minket a gonoszságainkért az armagedon napján ?
2019. febr. 18. 08:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Mi lenne, ha még nem is szeretné?
2019. febr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát akkor még rosszabb lenne vagy nem történne semmi.
2019. febr. 18. 08:56
 3/18 anonim ***** válasza:
28%

Azért erre is van példa.

A legtöbb isten nem szereti kifejezetten az embereket. Az áldozatokat szeretik. Állat- vagy emberáldozatot.

2019. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Az ember miért kéri a démoni segítséget? Hm? Miért nem kéri Isten segítségét? Tehát az ember bármit is csinál, úgyis Isten a hibás és a felelős. Mekkora dedós hozzáállás...
2019. febr. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Alain Delon ***** válasza:
46%
Mert kokcsog. Na jó, vicceltem. Nincs isten és démon sincs. Ez mind-mind csak mese.
2019. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%

A kérdéseid alapján úgy látom, hogy nem hívő, hanem amolyan érdeklődő istenkereső vagy. Mindenféle felekezet, szekta itt elhangzó tanításából csipegetsz egy keveset és abból az értelmetlen egyvelegből próbálsz valami kerek egész dolgot összehozni. Na ez így nem fog menni. (Ha csak nem gyenge trollkodás minden kérdésed, ez is egy lehetséges eset.)

Szerintem két dolgot tudsz tenni. Ha nincs igazából hited, akkor hagyhatod az egészet a fenébe, ahogy Alain Delon sugallja. Ha van benned istenhit, akkor pedig hagyod a kérdéseket és keresel egy rendes felekezetet. Például katolikus (római vagy görög), evangélikus, református, amelyik szimpatikus. Majd eljársz ott hittanra, katekumen oktatásra, olvasod a katekizmust, stb... így pedig majd választ kapsz sok kérdésre és a fejedben lévő zűrzavar is letisztul. Így majd nem írsz olyan hülyeséget, hogy démonokkal fog büntetni az armageddon napján.

2019. febr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%
Az Istentől elszakadás teszi lehetővé a démoni hatásokat. Az Isten szó jelentésével nem árt tisztában lenni.
2019. febr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%
Sok volt a koko.
2019. febr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Hát nekem teljesen mindegy.
2019. febr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
33%

Amúgy a kérdés jól mutatja, hogy milyen azoknak a felfogása, akik nem kérnek Istenből. Azt képzelik, hogy kívánság automata, akinek kutya kötelessége minden óhajt sóhajt teljesíteni! Hány és hány olyan embert láttam már, akiknek büdös a munka, lusták, alkoholisták, de azért jár a szájuk, hogy szemét Isten bünteti őket, holott maguk tehetnek arról, hogy semmijük sincs! És láttam már szegénységben élőt, aki azt merte mondani, hogy neki elég, ami van, örül az életnek, a gyerekeinek és teljesen hálás! Olyat is láttam, aki kórházban fekve tudott beszélni Isten szeretetéről és pont ez vezetett mást, aki hallgatta a megtérésre!

Érdekes, hogy az ember, amikor hibást keres, saját magát mindig kihagyja! Hány és hány gyereket ölnek meg csak azért, mert elmebeteg hitben élnek, lásd India és a lánygyermekek! Ezeket mind ember műveli! Hány gyerek hal meg azért, mert azt állítják, hogy még nem ember és joga van elpusztítani a saját kényelme érdekében???

2019. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!