Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Találokztatok már hasonlóval?

Találokztatok már hasonlóval?

Figyelt kérdés
Viztől és Szent Szellemtől újjászületett hivő vagyok. Pár éve már, hogy amikor elkezdek imádkozni vagy gyülekezetbe járni, rettenetesen fáj mindenem. Az egész testem. Erőtlen és kába leszek. Az egész testem mintha egy lávafolyam öntené el. Még gondolgozni sem vagyok képes. SMintha szúrkálnák a felenemet, gerincemet és ki akarnák szorítani belőlem a életet. Találkoztatok már hasonlóval?

2019. febr. 18. 11:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Egy barátom pont ilyen tünetekről panaszkodott,bár az ő esetében nem minden alkalommal.

Ő olyan 6 vagy 7 éve tapasztalja ezt.Nála már maga az imádkozás, az Istennel való kapcsolatfelvétel gondolatára elkezd fájni a foga,de amikor meg is teszi,nyomást érez, mintha össze akarnák roppantani.

Ugyanez a templomban csak ott éles és gyors szúrásokat érez gyakrabban.

Olyankor mindig összerándul.És néha van olyan érzése mintha húzná lefelé valami-képletesen értve.

Sokáig tartotta magát,de tavaly elmondta hogy mi ez őszerinte.

2019. febr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Találkoztam. Ezek az agydaganat tünetei.
2019. febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Elsőnek... és Ő mire jutott miért vannak? Azt értem, hogy ez az ellenség munkája de mit lehet ezzel kezdeni?
2019. febr. 18. 14:36
 4/18 pelgrim ***** válasza:
80%

Nem találkoztam ilyennel de nekem ez egyértelmű:

Az egész lényed tiltakozik az ellen amit tettél, ez a “Viztől és Szent Szellemtől való újjászületés” nem neked való, ez nem a te utad, keress valami mást, vagy térj vissza abba a lelkiállapotba amiben voltál mielőtt Viztől és Szent Szellemtől újjászületett hivő lettél, és felejts el mindent. Ne járj tovább abba a gyülekezetbe, kerüld az embereket akikkel ott megismerkedtél.

2019. febr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
4. Milyen jó hogy neked egyértelmű. Irigyellek ezzel a tudással...
2019. febr. 18. 15:50
 6/18 pelgrim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nem sértegetni akarok, de hát ez annyira szembetűnő, hogy nem kerülheted el tenned kell valamit, han nem akarsz teljesen belebetegedni !

Mit is írtál:

“Pár éve már, hogy amikor elkezdek imádkozni vagy gyülekezetbe járni, rettenetesen fáj mindenem. Az egész testem. Erőtlen és kába leszek. Az egész testem mintha egy lávafolyam öntené el. Még gondolgozni sem vagyok képes. SMintha szúrkálnák a felenemet, gerincemet és ki akarnák szorítani belőlem a életet.”

Én is Istenhívő vagyok, és nincs semmi bajom a valásokkal, de azok szerint amit itt leírtál, ez nem neked való, ez nem a te utad.

2019. febr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ha értenèd az Isten országa és sátán királysága közti konfliktust, akkor az lenne a javadra ha mélyen hallgatnàl, ahogy Jób barátai is tették egy héten keresztül. Soxor,ha jó helyen vagy, az nem nagyon tetszik ám az ördögnek. Amúgy én vagyok a gyülekezet vezetője

De köszi... megfontolom a tanácsod 😋. Egy tanács: máskor próbáld nmeg szívvel és ne ésszel. Amúgy Istenhivő vagy de nem zavarnak a vallások.....furcsa....aki valóban Istenhivő, azokat nagyon is zavarják a vallások, mert csak egy járható út adatott. AZ ÚJJÁSZÜLETÉS.

2019. febr. 18. 18:18
 8/18 pelgrim ***** válasza:
100%

“Amúgy én vagyok a gyülekezet vezetője.”

Hát ez nagyszerű, akkor könnyű a dolgod, feloszlatod a gyülekezetet és nincs tovább semmi gond, nem kockáztatod azt se tovább, hogy mások is úgy járjanak mint te, és még ilyen kérdéseket se kell többet feltenned.

2019. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igazán nagyszerű és bölcs tanács. De talán ha az eredeti kérdésre koncentràltàl volna... dehát ez van. Tudomásul veszem a véleményedet. Megmèretettet és kevésnek találtatott. Igy hát elvetendő.
2019. febr. 18. 23:48
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Az ordog legnagyobb fájdalma ha egy hívő imádkozik, mert o is tudja, hogy az imaban ero van. Ezert a legfőbb celja hogy ebben megakadalyozzon minket. Ne hagyd abba az imat, mert akkor eléri a célját, hanem küzdj, imadkozd ezt is le magadról! Szellemi harc. Kérj segítséget, imát feletted allo hivoktol!
2019. febr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!