Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van konkrétan leírva...

Hol van konkrétan leírva Péter bűnbánata?

Figyelt kérdés

Érdekes, hogy Judásnál le van írva, hogy megbánta tettét, de Péternél ez nincs kimondva sehol

Hogyan bánta meg az árulás bűnét, rejtve vagy nyilvánosan, hol lett kimondva, mert sehol nincs kimondva: Péter, bűneid bocsánatot nyertek, a későbbiekben mindég elkíséri öt lelkiismeret furdalása, pl. már nem olyan határozott a gesztusaiban mint korábban?


2019. febr. 20. 05:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mk 14,66-72


66Míg Péter kint ült az udvaron, kiment a főpap egyik szolgálója. 67Meglátta Pétert, amint melegedett, szemügyre vette és megszólította: „Te is a názáreti Jézussal voltál.” 68De ő tagadta: „Nem tudom, nem is értem, mit beszélsz.” Ezzel kiment az előcsarnokba, s akkor megszólalt a kakas. 69A szolgáló észrevette, s újra mondta az ott állóknak: „Ez is közülük való.” 70Ő megint tagadta. Nem sokkal ezután, akik mellette álltak, szintén állították: „Valóban közéjük tartozol, hiszen galileai vagy.” 71Erre átkozódni és esküdözni kezdett: „Nem ismerem azt az embert, akiről beszéltek!” 72A kakas másodszor is megszólalt. Péternek eszébe jutottak Jézus szavai: „Mielőtt a kakas másodszor megszólal, háromszor tagadsz meg.” És könnyekre fakadt.


János evangéliuma, 21. fejezet

15Miután ettek, Jézus megkérdezte Simon Pétertől: „Simon, János fia, jobban szeretsz engem, mint ezek?” „Igen, Uram – felelte –, tudod, hogy szeretlek.” Erre így szólt hozzá: „Legeltesd bárányaimat!” 16Aztán másodszor is megkérdezte tőle: „Simon, János fia, szeretsz engem?” „Igen, Uram – válaszolta –, tudod, hogy szeretlek.” Erre azt mondta neki: „Legeltesd juhaimat!” 17Majd harmadszor is megkérdezte tőle: „Simon, János fia, szeretsz?” Péter elszomorodott, hogy harmadszor is megkérdezte: „Szeretsz engem?” S így válaszolt: „Uram, te mindent tudsz, azt is tudod, hogy szeretlek.” Jézus ismét azt mondta: „Legeltesd juhaimat!”

2019. febr. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

+ van egy gyönyörű Rembrandt festmény a fentiről:

[link]

2019. febr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"a későbbiekben mindég elkíséri öt lelkiismeret furdalása, pl. már nem olyan határozott a gesztusaiban mint korábban?"

Nem, sőt! Az apcselben olvashatod, hogy milyen határozott lett, ahogy Jézus megmondta neki előre

2019. febr. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 KZitus ***** válasza:

Szia


Lukács 22:60-62 "Péter azonban ezt mondta: „Ember, nem tudom, miről beszélsz.” És nyomban, még mialatt beszélt, megszólalt a kakas. Erre az Úr megfordult, és rátekintett Péterre, Péter pedig visszaemlékezett az Úr kijelentésére, amikor is azt mondta neki: „Mielőtt a kakas ma szól, háromszor tagadsz meg engem.” És kiment, és KESERVESEN SÍRT." Egy ilyen tett után általában akkor sír az ember, ha nagyon nagyon megbán valamit. Péter megbánta heves természetébúől adódóan elkövetett bűnét - felismerte mi történik, ha magában bízik.

Azt, hogy Péter megbánta a bűnét, és Krisztus elfogadta a bűnbánatát a későbbi szavai is bizonyítják:1Péter 2:21, 22

" Valójában erre hívtak el titeket, mert Krisztus is szenvedett értetek, mintát hagyva nektek, hogy szorosan kövessétek a nyomdokait. Ő nem követett el bűnt, és nem csapott be senkit sem a szavaival."

2019. febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!