Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelentenek a következő...

Mit jelentenek a következő szimbólumok zsolozsmázáskor?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el zsolozsmázni, de nem értem, mit jelentenek a benne használt szimbólumok. Sehol nem találom kifejtve. Ezekre gondolok:


- fekete csillag

- hosszú piros gondolatjel

- kereszt

- piros csillag


Eddig magamtól arra jutottam, hogy a fekete csillagnál talán ismételni kell az antológia fősorát. Így van?


2019. febr. 20. 12:04
 1/1 anonim ***** válasza:

A fekete csillag általában a zsoltárversek felét jelzi, ahol általában 1-2 másodperc szünetet tartunk. Ha énekled, ez előtt kell énekelni a zsoltártónus félzárlatát. Ezt egyéb jelek is jelzik, például perjel, aláhúzás, vagy dőlt írásmód.

Egyes zsoltárversek annyira terjedelmesek, hogy még a fele is nagyon hosszú. Ilyenkor beiktatnak egy pillanatnyi szünetet, amit kereszttel jelölnek. A dallam a kereszt előtti utolsó egy-két hangon lelép vagy leugrik.

Hogy a piros szín mit jelöl, nem tudom. Lehetséges, hogy a felállást vagy a meghajlást. Az utolsó zsoltárversnél szokás felállni, és az antifónát állva énekeljük. A doxológiánál (Dicsőség az Atyának és Fiúnak...) szokás meghajolni.

2019. febr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!