Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon ez igaz lehet?

Vajon ez igaz lehet?

Figyelt kérdés

Szoval 18 eves lany vagyok.

Kisebb koromban megtertem nagyreszt a szuleim miatt ..de azota mar nem igy elem az eletem..

Nem olyan regen pedig edesapam azt mondta nekem hogy valoszinuleg nem fogok vagy nagyon keves ra az esely hogy talalok majd olyan part magamnak aki nem vallasos es tenyleg igaz szerelem lesz koztunk...meg ugy is ha en mar nem elek vallasos eletet..merthogy egyszer mar dontottem a keresztenyseg mellett es hogy az emberek ezt meg fogjak erezni rajtam es h gondolom ezert nem akarnak majd tolem semmit...semmi komolyabb kapcsolatot..

Es nagyon nyomja azota ez a lelkemet...es azota folyamatosan eszembe jut es felek hogy igaza lesz apamnak...

Es nagyon rosszul vagyok h mi van ha tenyleg nem fogok normalis part talalni magamnak .

(megjegyzem eddig egy kapcsolatom volt de akkor sem voltam szerelmes)

Valahogy nem jonnek ossze ilyen teren a dolgok

Magasak is az elvarasaim az biztos...meg igy visszatekintve jobb is h nem jottem ossze azokkal a fiukkal..

De nagyon frusztral ez az egesz...

Remelem valaki tud hozza szolni..

Elore koszonom!



2019. febr. 20. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de apukád butaságot mondott. Az egykori vallásosság nem valami fertőző betegség, aminek szagát megérzik rajtad a férfiak, és aztán elkerülnek. Rengeteg ember van, aki a gyerekkori vallásosságát elhgyja, mások éppen fordítva, felnőttként megtérnek. Mindennek nincs túl sok köze a párkapcsolatokhoz. A lényeg, hogy el tudjátok fogadni egymást testestül, lelkestül, gondolkodásmódostul, mindenhogy.
2019. febr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Valahogy ugy ertette hogy egy felettunk levo ero iranyitja ezt...

Es az emberek valamiert majd nem akarnak velem lenni

De h nem tudjak megmondani h miert...


Koszonom a valaszod...

18 evesen kisse lesujto ilyet kapni...ezert nem tudom h mit higgyek..

2019. febr. 20. 14:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem max. arra gondolhatott hogy egy vallásos közösségben nagyobb eséllyel találkozol a tiedhez közel azonos értékrendekkel rendelkező emberrel. Ettől még egyáltalán nem kizárt, hogy azon a körön kívül is létezik hozzád illő ember. Apád nyilván félt téged az esetleges csalódásoktól, és hát nem tudom, ezt innen nehéz megítélni hogy melyikőtök látja tisztábban a helyzetedet, mert ez nagyban függ attól, hogy mennyire lettél burokban nevelkedve, mert azt önmagán az ember nehezen veszi észre. Apád így talán attól fél hogy nem készített fel téged erre a kegyetlen világra. :D Nehéz ügy ez, én megértem őt, de te ettől még rátalálhatsz az igazira bárhol, csak nem árt az óvatosság.
2019. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sokaig nagyon elfogult voltam vele

Barmit mondott elhittem (egyebkent okos ember akire erdemes felnezni)

De azota kinyilt a szemem nyilvan...atlatom a helyzetet es o se mond mindent jol es biztos vagyok benne hogy felt is amit megertek hiszen az apam..

De nagyon sziven utott amit mondott


Koszonom szepen a valaszt..segitett kicsit azert megnyugodni..ne aludtam kb napok ota emiatt..

2019. febr. 20. 14:34
 5/13 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Rengeteg ateista vagy legalábbis nem mélyen vallásos ember létezik. A vallás csak akkor lehet probléma forrás, ha valaki túlságosan komolyan veszi. Az ilyet úgy hívják, hogy vallási fanatikus, vagy bigott, vagy doxazmás.


Szóval nyugi! a normális pasiknak te sokkal fontosabb leszel mint a vallásuk...

2019. febr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen!!

:))

2019. febr. 20. 14:51
 7/13 anonim ***** válasza:

Jól mondod, hogy apukád se tud mindent jól.Ezt például rosszul tudja.Ugyanannyi esélyed van nem vallásos párt találni mint bárki másnak.Úgyhogy semmi para.


A többiek amúgy elmondtak mindent.

2019. febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Bizony, sok igazság van Édesapád szavaiban.

A világ nem Isten uralma alatt van még, és ezért, nagyon kevesen veszik komolyan az Istentől való vezetést a párválasztásban is. Az a népszerű, ami ellene megy Jézus tanításainak, aki pedig így szeretne élni, azt bolondnak, vagy butának, nevezik, illetve állítják, hogy haladni kell a korral.

Azonban Isten tanácsai minden korban megállták, és megállják a helyüket. És Ő nem modernizálja az erkölcsre vonatkozó elveit.

Olyan közösséget kell keress, ahol komolyan veszik Isten szavát ezen a téren , és hasonló értékekkel, gondolkodással bíró fiatalokat találsz.

2019. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Apádnak abban biztos nincs igaza, hogy a vallásod növeli vagy csökkenti az esélyedet nem vallásos fiúknál. Nem is értem, ez nem kapcsolódik össze.

Ha valaki komoly kapcsolatot akar tőled nem azért fog meghátrálni mert te egyszer keresztény voltál.

Hidd el nekem sokkal jobban fogja zavarni a jövendőbelidet ha az apád szavain csüngsz az illető szava helyett, és apád kijelentései ilyen szinten megzavarnak, hogy napokig nem alszol. Legtöbb férfit iszonyatosan zavarja ha apuci pici lánya nem hajlandó elengedni a féltve szorító kezeket... Én legalábbis dobbantanék.

2019. febr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

En azt ertem ha valaki vallasos es ugy is eli az eletet az nehezen talal maganak nem vallasos part

Ez logikus...hiszen akik egy kozossegbol valoak azoknak konnyebb

De nekem nem is erre korlatozodott a kerdesem


Utolso koszonom!

2019. febr. 20. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!