Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon ezt így jól gondolom...

Vajon ezt így jól gondolom vagy tévedek?

Figyelt kérdés

Tehát ha jól értem, akkor az igazhitű jehova tanúi megmaradtak rutheford bíró tanítása mellett és ezért nem ismerik el őket a sima jehova tanúi, mert ez miatt azt állítják, hogy hitehagyottak. De akkor a jehova tanúi a saját történelmüket mondják hitehagyottnak, így még akkor sem voltak az "igazságban", ahogy ugye ők fogalmaznak, mert ha ők ezt nem ismerik el, akkor az nem igazság, hanem hazugság volt, tehát az addigi tanítás mind hamis, máskülönben nem lennének az igazhitű jehova tanúi hitehagyottak.

Jól értem?


2019. febr. 21. 16:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézőpont kérdése, az "igazhitű jehovások" szerint a "sima jehovások" a hitehagyottak szerintem. Ennek egyébként több értelme is van, mert az "igazhitűek" megmaradtak az eredeti őrtorony tanításnál, a többi jehovás pedig már kitudja a hányszor átírt tanítást fogadják el.
2019. febr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó lenne erről egy higgadt, sárdobálás nélküli véleményt hallani tényekkel alátámasztva az illetékesektől, de félek ez nem fog menni.
2019. febr. 21. 17:18
 3/13 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek!

Nem jól érted! Ők tényleg kb.1960-ig tartó kiadványnál ragadtak le, DE nem ezért lettek hitehagyottak. Hanem elhagyták a SZERVEZETÜNKET, mivel úgy gondolták (mi Jehova Tanúi is), hogy a "felsőbb hatalmak" -nak való engedelmesség Jehova Istent és a Fia Jézus Krisztust jelenti Róma 13:1 - ellenben, a "hű és értelmes rabszolga" világosabb megértése: a világi hatalmakat jelenti. Ezt ők nem fogadták el, mert azt gondolták, hogy a hatalmak nyomást gyakoroltak a "hű és értelmes rabszolga"-ra és behódoltak. - így hitehagyás történt a részükről, mivel valójában ne engedelmeskedtek a vezetésnek.

Azok az iratok - a 60-as évek előttiek - jó szellemi táplálék voltak, egy két jelentésbeli változást kivéve. Tehát nem voltak 'hazugságok', csak nem értették annyira világosan, mint ma.

(Egy Tanú)

2019. febr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tehát elhagytak egy olyan szervezetet, ami nem képes fix tanítást adni és olyan Isten képet mutat, aki nem képes egyértelműen tanítani. Értem...

Magyarul azért lettek kiközösítve, mert elhagyták az őrtorony zártkörű részvénytársaságot. Mivel más nem történt, számotokra pedig ez már hitehagyás. Hát, no komment.

2019. febr. 24. 13:15
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát nem! :)

Nem egy olyan szervezetet hagytak, mely nem képes fix tanítást adni (hiszen változhat a tanítás a megértés függvényében - „igazak ösvénye pedig olyan, mint a hajnal világossága, mely minél tovább halad, annál világosabb lesz, a teljes délig” (Példabeszédek 4:18). vagyis nem lát teljesen tisztán hajnaltól (de) teljes délig (fokozatosa igen) - és nem mutat olyan Istenképet, aki nem képes egyértelműen tanítani.

Mert maga Isten mondja a fenti írásszöveget.


Magyarul azért lettek kiközösítve, pontosabban közösítették ki magukat, mert NEM AKARTAK HALLGATNI, a tisztább értelmezésre, (nem pedig zárt körre) és erőszakolni senkit nem szabad, és SAJÁT SZÁNTUKBÓL LETTEK HITEHAGYOTTAK ÉS MENTEK EL. (Idővel próbálták őket vissza hívni és beszélgettek arról, hogy miért is az új értelmezés, hogy nem alkudtak meg az állammal, és volt, aki visszajött.

"Hát, [[úgy, hogy ha]] no komment." az már a te dolgod, csak a kérdésedre lett válasz adva.

(Egy Tanú)

2019. febr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"hiszen változhat a tanítás a megértés függvényében"

Tehát akkor könnyen lehet, hogy most full hülyeséget tanítanak a jehovások számtalan kérdésben?

2019. febr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A szavad fényében "hülyeséget tanítanak", sajnos előfordulhat, hogy tévesen tanítunk valamilyen tanítást, de adott akkor úgy látják helyesnek, ésszerűen a Bibliából megértve, hogy az a helyes - ám ha valakinek jobb észrevétele van jól megalapozva az érelmét, ésszerűen, akkor el lehet fogadni, hogy igenis a hitnézetünk ROSSZ megvizsgáljuk, hogy tényleg jobbat mondott e!?. - tehát nem vagyunk fanatikusak mások megalapozott véleményét illetően, ezért sem volt helyes az a megállapításod, hogy "az őrtorony zártkörű részvénytársaságot" elv a 4-esnél

(Egy Tanú).

2019. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7

Mi a helyzet azzal a kérdéssel, hogy lehet-e Jézust imádni? Korai szakaszában az őrtorony társaság ezt elutasította teljesen. Később azt mondta, hogy lehet, mert a Bibliában is van rá példa. Most újra azt mondja az őrtorony, hogy nem lehet. Hogy lehet azt mondani, hogy teológiátok folyamatosan a világosodás felé halad, ha egyszer fontos dolgokat oda-vissza változtatok benne?

Bár én teljes mértékben elutasítom, hogy az igazság fokozatosan fedi fel magát, de lehet felhozni mellette érvet, mint tetted. Viszont a mellett milyen érvet tudsz felhozni, hogy az igazság néha oda vissza változik? Ami egyszer kék volt, az piros lett, majd újra kék? Nem tudom, hogy mennyire érted.


"ezért sem volt helyes az a megállapításod"

A hivatkozott hozzászólást nem én írtam, így nem tudom, hogy miért nekem szegezed.

2019. febr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Először is szeretném látni a pontos forrást, hogy hol ír "az őrtorony társaság" olyat, hogy "lehet Jézust imádni"!?


Hát akkor még jobban fel kell vázolnom - talán sikerül- . Amikor alig van fény az éjszakában, neked olyan jó a szemed, hogy messziről ki tudod venni, hogy mit látsz? Legalább magadat ne csapd be!

Ilyen formán lehet, hogy egy igazságos ember, csak azt mondja, amit látni vélni. Ezzel az biztos hogy saját magát is átveri, de olyan mintha azt látná ami elhisz (tehát: valóban az, amit látok, á nem lehet, az nem lehet), vagy mégis, mert hunyorít, de később, amikor egyre világosabb, már jobban kitudja venni. Hát persze, hogy az a valaki azt fogja mondani "te hazudsz, mert megváltoztattad, amit mondtál" és igaza van, ám világosban könnyebb igazat mondani.


Ha elutasítod a te dolgod!, (de akkor mire kell érteni a Példabeszédek 4:18-at?)


Igazad van nem te írta bocsi!

(Egy Tanú)

2019. febr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Először is szeretném látni a pontos forrást, hogy hol ír "az őrtorony társaság" olyat, hogy "lehet Jézust imádni"!?"

[link]

pl. itt van számos hivatkozás, magad is utána járhatsz. Mivel 1952 körül változott a tanítás, még lehet magyar füzeteket is találsz róla, ha nem kellett mindet bezúzni.


"Amikor alig van fény az éjszakában, neked olyan jó a szemed, hogy messziről ki tudod venni, hogy mit látsz? Legalább magadat ne csapd be!"

Ti lehet még a sötétségben kóvályogtok, de hozzánk már 2000 éve megérkezett a Világ Világossága, ahogy a Szentírás nevezi. Ismerd meg Krisztust, fogadd el keresztáldozatát és számodra is elérkezik a Világosság, nem kell immár majd az őrtorony sötétségében bolyonganod.

2019. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!