Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti miért vagytok vallásosak?...

Ti miért vagytok vallásosak? Miért nem vagytok vallásosak? Számotokra mit jelent a hit?

Figyelt kérdés

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre. Miért hisztek,mióta...akár történetet is mesélhettek. Bármilyen vallási felekezetbe tartozól miért? Miért vagy ateista?

A végére azért ha lehet a korotokat írjátok oda.

Előre is köszi :)


2019. febr. 21. 21:41
1 2
 1/17 Potyondi Gergely ***** válasza:

Azért vagyok vallásos, olyat kértem Istentől amiről azt hittem hogy lehetetlen, és böjtöltem is érte.

Aztán megkaptam. Ha érdekel megírom privátban

2019. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Alain Delon ***** válasza:
0%
Azért nem vagyok vallásos, mert felnőtt vagyok, és a mesékkel szemben a valóság érdekel.
2019. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vallásos, mert nem hiszem, hogy azon dolgok, amiket a Biblia és társai leírnak, megtörténtek korábban. Ma miért nincsenek ilyen események? (36F)
2019. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Potyondi Gergely ***** válasza:
Kihagytam egy "mert" szót. Bocsánat.
2019. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem vagyok vallásos?

Mert vannak fontosabb dolgok az életemben, mint egy bizonytalan létezésú lénnyel foglalkozni, aki nem kommunikál velünk, csak olyan embereken keresztül, akik egymást és másokat ölnek le.

Ettől persze nem zárkózom el Istentől, csak nem foglalkozom vele. Illetve lerombolok minden hazug tanítást, ami mérgezi az emberiséget és nincs alátámasztva. (persze az erkölcsi rendszerem minden Istennél fontosabb. Nekik is alá kell magukat rendelni, ha léteznek).

2019. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem vagyok vallásos, mert sosem szerettem ha mások akarnak a fejembe gondolatokat ültetni. Azt sem szeretném, hogy állandóan azt mormolják a fülembe,hogy bűnös vagyok. Nem tetszik az sem, hogy egy sajnálommal a templomba minden el van intézve, mert Isten megbocsátotta. Az sem, ahogy erőszakosan térítenek.

DE hiszek Istenben úgy, mint egy teremtő energiában. Valamiben -amiről bár nem tudom pontosan micsoda- aminek köszönhetjük az életünket,aminek köszönhetően van a föld is. De ez nem egy ember a felhők között és még inkább nincs köze Jézushoz vagy egyéb meséhez, amit EMBEREK ÍRTAK LE 2 KÖNYVBEN RÁADÁSUL NEM IS UGYAN ABBAN AZ IDŐSZAKBAN.

Őszintén nem tudom értelmezni azt sem, hogy egy elvileg boldog esküvői templomi szertartáson kb miért érzem ugyan olyan szarul magam, mint egy temetésin. A szövegezés jelentése között én alig lelek fel különbséget, csak azt tudom, hogy bűnös vagyok és mindenki az, de ISTEN ÍGY SZERET. Na ez az, amire nekem egész életembe nincs szükségem.

Ebből kifolyólag nem hiszek abban sem,hogy a jó emberek a mennybe a rosszak meg a pokolra jutnak, nem azért fogok jót tenni, hogy Istent szolgáljam vele, hanem,hogy másoknak segítsek vele.

Szerintem valamelyest a vallásosság egyfajta mankó, amit azok használnak akik nem hisznek eléggé magukban és azt gondolják Isten oldotta meg, mert imádkozott. Nem. Emberek, magatok vagytok olyan erősek,hogy ti csináltátok.

Emellett befolyásolható az az ember, aki hagyja magát ezeknek a dogmáknak. Az egész vallás azért jött létre,hogy képesek legyenek befolyást gyakorolni az emberekre.

Még inkább megkérdőjelezhető a valóságossága úgy, hogy rengeteg vallás létezik, nem lehet mindegyik igaz. Mert olyan nem létezik.

Én egyébként úgy vagyok vele, hogy addig, amíg mások nem akarják rám erőszakolni a vallásukat, addig nem zavar, a leírt véleményemtől függetlenül. Viszont korábbi tapasztalataim során a vallásos ismerőseim mind ezt tették és sajnos nehezen értették meg,hogy engem teljesen hidegen hagy ez a dolog.

2019. febr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A koromat elfelejtettem : 21/L
2019. febr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Potyondi Gergely ***** válasza:

Én is elfelejtettem:

26/F

2019. febr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Kérdező.

Vallásosnak lenni, vagy keresztény életet élni, nem ugyan az. Az első felületes, névlegesen, Istent elismerést jelent, míg utóbbi, életvitelszerűen is alkalmazza az életében.


azért hiszem, és élem a keresztény életet, mert az életet létrehozó Teremtő, szeretné, ha bizonyítanám, hogy valóban az vezetése, alatt szeretnék élni, helyesen. ezzel nem csak elismerem a létezését, de hálás is vagyok azért, hogy a fia halála által, nem reménytelen a jövőm.

2019. febr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat, magam is elfelejtettem a Kort:52
2019. febr. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!