Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi testvéreiknek...

Jehova tanúi testvéreiknek tartják az unitáriusokat?

Figyelt kérdés
Nekik mi a véleményük róluk? Leírná egy tanú?
2019. febr. 24. 19:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%
Mi köze az unitáriusoknak a jehovákhoz???
2019. febr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Rachel Warner ***** válasza:
44%
Utolsó,elég sokban hasonlít a hitvallásuk. Csupán ennyi.
2019. febr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Valóban, ezért is kérdeztem. Tényleg érdekel.
2019. febr. 24. 20:22
 4/25 anonim ***** válasza:
64%

A Jehova tanúi szerint Jézus Mihály Arkangyal, az Unitáriusok szerint egy próféta, és tanítómester, és Isten legnagyobb prófétája, de ezen kívül semmi isteni nincs benne.


Egy másik különbség még az, hogy a jehova tanúi (csakúgy, mint a pünkösdi egyházak pl. Hitgyüli, Adventisták) egy szekta, míg az Unitáriusok nem.

Ebből azt akarom kihozni, hogy az Unitáriusok, amellett, hogy nem ateisták, úgyélnek, mint bármely átlagember, csakúgy, mint a katolikusok, reformátusok, evangélikusok, és ezek mellett életüket a vallási erkölcsök vezetik.

Ezzel szemben a Jehova tanúinak, hitgyüliseknél, adventistáknál egy erős szeparációt tartanak "a vallás" és "a világ" között. A JT/HGY/Adv tagoknak saját "egyházi szubkultúrája" van, míg az Unitáriusok ugyanúgy összhangban élnek a mindennapi világi környezettel, mint a katolikusok, reformátusok, vagy evangélikusok.

2019. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
41%

"Egy másik különbség még az, hogy a jehova tanúi (csakúgy, mint a pünkösdi egyházak pl. Hitgyüli, Adventisták) egy szekta, míg az Unitáriusok nem."

Teljesen ugyanolyan szekta az unitárius felekezet, mint a többi felsorolt, semmi különbség nincs. Teológiai tekintetben pedig még inkább szekta, mint a felsoroltak. Attól hogy egy felekezet 500 éves, még lehet szekta. A nesztoriánusok nem 500, hanem majd 1600 éves felekezet, ettől még egy szekta.

2019. febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%

"Teljesen ugyanolyan szekta az unitárius felekezet, mint a többi felsorolt, semmi különbség nincs. Teológiai tekintetben pedig még inkább szekta, mint a felsoroltak. Attól hogy egy felekezet 500 éves, még lehet szekta. A nesztoriánusok nem 500, hanem majd 1600 éves felekezet, ettől még egy szekta."


Én nem vagyok keresztény, szóval számomra az számít szektának, amely csoport annyira vallásos, hogy nem a többségi társadalom és a tudomány értékei szerint él, hanem a saját mesevilágukban, amik felülírják ezeket.


Pesten élek, úgyhogy mindenféle felekezetű embert ismerek. Egy katolikussal, reformátussal, unitáriussal, vagy evangélikussal se találkoztam, akik nem ismernék a legújabb filmeket és zenéket, nem az ország törvényeiben és igazságszolgáltatásában bíznának, és tagadnák az evolúciót, és egyéb természettudományi tényeket.


Jehováknál, Adventistáknál, vagy Hitgyüliseknél már nem nehéz ilyen "álomvilágban" élő embereket találni.


Engem az unitáriusok leginkább a reformátusokra emlékeztetnek. Egy unitáriussal se találkoztam még, aki pl. AC/DC helyett amerikai keresztény rock-ot hallgatna, azt hinné, hogy Noé Bárkája szóról-szóra igaz, vagy nem állna fel a Himnusznál "mert az pogány szokás".

2019. febr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
4%

"összhangban élnek a mindennapi világi környezettel, mint a katolikusok, reformátusok, vagy evangélikusok."


Köszönjük ezt a leleplező választ. Ezzel szemben egy Keresztény, Isten szava szerint, ha itt is él a világban nem része annak. Nem olvadhat bele, mert akkor nem lehetne látni a különbséget.

(Malakiás 3:18) 18 Ti pedig újra látni fogjátok a különbséget az igazságos és a gonosz között, aközött, aki szolgálja Istent, és aközött, aki nem szolgálja őt.”


(János 15:19) 19 Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelné azt, ami az övé. Mivel pedig nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, azért gyűlöl titeket a világ.

(1Péter 4:4) 4 Mivel nem futtok már velük ezen a pályán a kicsapongás ugyanazon posványába, össze vannak zavarodva, és folyton becsmérlően beszélnek rólatok.

(Lukács 6:22) 22 Boldogok vagytok, amikor gyűlölnek titeket az emberek, és amikor kirekesztenek és gyaláznak benneteket, és kivetik a neveteket mint gonoszat, . . .


(Lukács 6:26) 26 Jaj, amikor minden ember jót mond rólatok, mert ilyeneket tettek ősatyáik is a hamis prófétákkal.

2019. febr. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ajjaj 😱 Én csak egy kérdést tettem fel, azt hittem kapok rá választ. Közben elolvastam az unitáriusok honlapján a lényeget és szerintem ők testvérnek tartják a tanúkat, de szerintem ez visszafelé nem érvényes, csak nem tudom miért nem vállalják fel ezt nyíltan jehova tanúi. 🤔
2019. febr. 25. 05:13
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ugyanúgy a Sátán egyházának tartják,mint a többi egyházat a saját szervezetükön kívül.
2019. febr. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Amúgy a kérdésre is válaszolnék,Jehova tanúi magukon kívül senkit nem tartanak kereszténynek,szóval nem. Ahogy az itt kommentelő tanú is bemutatta a mentalitásukat,ők aaztán a frankók,mert ők a Biblia szerint élnek.
2019. febr. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!