Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mózest égő csipkebokor képében...

Mózest égő csipkebokor képében hívja meg az Úr, hogy népét kivezesse Egyiptomból. Miért képes alakban jelenik meg?

Figyelt kérdés

2019. márc. 1. 21:18
1 2 3
 1/22 Rachel Warner ***** válasza:
52%
Na én pont ezért nem tudom elfogadni a hitet. Egyszerűen nem vagyok képes lenyelni,hogy annó Isten úgy ugrott be az emberekhez látogatóba,mint egy jó szomszéd,ma meg ha nem hiszek mindenféle bizonyíték hiánya ellenére,akkor pokolra kerülök. Ha Mózes úgy beszélgethetett vele,mintha a haverja lenne,akkor ma miért esik nehezére Istennek megjelenni?
2019. márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Valamilyen szintem igazad van. Nyilván ez a történet a Bibliában, ami ugye egyfajta történetek gyűjteménye, és ezt úgy mondom, hogy én keresztény vagyok. Viszont ez egy feladat egy könyvből szóval gondolom van rá válasz, de igazából nem nagyon tudom megfogalmazni ezért kértem segítséget.
2019. márc. 1. 21:47
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

(2Mózes 3:2) 2 Ekkor megjelent neki Jehova angyala tűznek lángjában egy tövisbokor közepében.. . .


Nem maga a Teremtő jelent meg, nem is tehette volna ilyen módon. Ahogy olvashatjuk, Jehova képviseletében egy angyal beszélt vele.

2019. márc. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Rachel Warner ***** válasza:
42%

" Nem maga a Teremtő jelent meg, nem is tehette volna ilyen módon "


Tehát mégsem mindenható.

2019. márc. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Alex Fly ***** válasza:
Pontosabban "az Úr angyala" jelent meg -ezen a néven említi az Ószövetség Jézust. Ergo nem egy angyal jelent meg, hanem maga az Úr.
2019. márc. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Most függetlenül attól, hogy elhisszük-e, minden úgy történt-e, ahogy az Ószövetségben le van írva... Az biztos, hogy a nép ennek ellenére folyamatosan eltévelyedett, bűnöket követtek el, bálványokat kezdtek el imádni. Jézus korában úgyszintén. Úgyhogy valamilyen szinten jogos az az érv, hogy hiába jelenne meg Isten személyesen, sokan ugyanúgy nem hinnének benne. Vagy csak ideig-óráig, aztán amikor már elmúlt a hírértéke a dolognak, utána újra elpártolnának tőle, és visszatérnének a korábbi életmódjukhoz.
2019. márc. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%

"nem egy angyal jelent meg, hanem maga az Úr."


Akkor most Isten angyala, vagy nem? Nem ez az első hely, ahol Jézus rendeltetését határozottan említik, a földre jövetele előtti életében. Ennek ellenére, az angyal még sem angyal, hanem maga az Isten....

Jézus, nem a mindenható Teremtő Isten, hanem Isten angyala, a szó, Isten szándékának gondolatainak közvetítője.

Hogy miért és hogyan csináltak belőle Istennel egyenlő személyt, miközben Isten angyalaként említik több helyen, és ebben a minőségben tevékenykedik...

Egyszer talán leesik valakinek, hogy összemosnak mindent, csak hogy Isten személyéből háromságot csináljanak.

2019. márc. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
37%

&4

"Tehát mégsem mindenható."


Kedves Rachel, a mindenható kifejezést sajnálatos módon félreértelmezik, vagy magyarázzák. Még paradoxont is használnak, csak hogy megkérdőjelezzék, s ezzel talán el is vessék Isten létezésének gondolatát.


Isten személyének hatalmát, nem lehet materialista módon érteni. Az a személy, aki létrehozta pl a napot, és a na ennek a személynek az energiájából létezik, hogyan is jelenhetne meg olyanok számára, akiknek a halálát okozná a megjelenésével. Ha a nap egy cm-rel jönne közelebb, máris nem lenne olyan életképes a Föld légköre.

Még is látni akarják, közvetlen, mikor magába a napba nem lehet nézni sokáig....

2019. márc. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Miért "képes alakban"? A 'formanélküli' szellem mindig egy 'formában' válik számunkra láthatóvá - gondolj arra, hogy ihleted van- és azt egy formában kifejezed, versben, énekben, rajzban.

Ez a teofánia:

[link]

és különbözik az istenlátástól:

[link]

2019. márc. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Isten ezzel kifejezte a hatalmát, és hogy ő Izrael Istene. Ez volt az ő mondanivalója.


1Mózes apósának, Jetrónak, Midián papjának a juhait őrizte. Egyszer messzire behajtotta a juhokat a pusztába, és eljutott az Isten hegyéhez, a Hórebhez. 2Itt megjelent neki az Úr angyala a tűz lángjában, egy égő csipkebokorban. Mikor odanézett, látta, hogy a bokor ég, de nem ég el. 3Így szólt magában: „Odamegyek és megnézem ezt a különös jelenséget, hadd lássam, miért nem ég el a csipkebokor.” 4Amikor az Úr látta, hogy vizsgálódva közeledik, az Isten megszólította a csipkebokorból: „Mózes, Mózes!” „Itt vagyok” – felelte. 5Erre így szólt: „Ne közelíts! Vedd le sarudat a lábadról, mert a hely, ahol állasz, szent föld.” 6Azután így folytatta: „Én vagyok az Isten, atyáid Istene: Ábrahám Istene, Izsák Istene, Jákob Istene.” Erre Mózes eltakarta arcát, mert félt Istenre tekinteni.

2019. márc. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!