Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ember egyszerrre csak egy...

Az ember egyszerrre csak egy vallásnak a hívője, követője lehet?

Figyelt kérdés
2019. márc. 2. 07:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Vannak megengedő és nem megengedő vallások ebből a szempontból.
2019. márc. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 jdfGabrella ***** válasza:
0%
Szerintem nem.
2019. márc. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Alain Delon ***** válasza:
28%
Igencsak kinéznek egy vallásból, ha tudatod velük, hogy "multi" vagy. A "másik" nem lehet igaz, csak az övék. De ez természetes velejárója a vallásnak nevezett téveszmének.
2019. márc. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
9%

Az igazságot alapul véve, egy forrása van az életnek, aki rendeltetésszerűen Istennek nevezünk.

S mint a Rend és nem a káosz Istene, soha nem osztotta meg senkivel a hatalmát, így a neki járó tisztelet, és imádat is egyféle.

Ezt le is iratta a választottaival, hogy nem bocsátkozik alkuba ezen a téren. Aki pedig más "istenek felé" kacsintgatott, vagy nem tartotta a be a mindenkinek egységes módon előírt erkölcsi elveket, azt elvetette.


Mint tudjuk, hiszen leíratta, hogy az ember lázadása azt hozta magával, hogy "isteneket csináltak" maguknak ahelyett, hogy megmaradtak volna az eredetinél.

Isten pedig az utolsó napokra vonatkozóan, újra egyesíteni kívánja a valódi neki járó imádatot, ami már alakulóban van.

2019. márc. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem is....

"A pokol üres és az összes ördög itt van." /Shakespeare/

2019. márc. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
47%
Egy fenékkel két lovat nem lehet megülni. Minden vallás azt hirdeti, hogy nála az igazság, de két féle igazság nem lehet, így két vallást se követhet senki.
2019. márc. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Biztos,hogy vallást akartál írni,nem felekezetet? Mert pl muszlim meg kereswztény nem nagyon lehetsz egyszerre.
2019. márc. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Könnyen logikai ellentmondásokba ütközhetsz a vallások dogmái között. Pl. ha egyszerre vagy keresztyén és buddhista, akkor most menny / pokol vár ránk halálunk után, vagy pedig reinkarnáció?


Biztos vannak olyan vallások amik kompatibilisek egymással, pl. Japánban előfordul, hogy sok ember egyszerre sintó és buddhista. Nem ismerem ezeket a vallásokat annyira, nem tudom, hogy mondjuk egy mianmari buddhista is azt mondja-e, hogy ez nem zárja ki egymást.


Érdekes kérdés, hogy mi van, ha zsidó vagy, de Jézust tekinted a megváltónak (és elfogadod az Újszövetséget, tehát megkeresztelkedsz, meg hiszel abban hogy nem csak a zsidókhoz jött Jézust, stb.). Te magadat zsidónak tartod (mint az apostolok is), viszont mi is az, amitől nem lennél keresztyén (=Krisztust követő)?


Vagy a B megoldás, hogy összeollózod magadnak a dogmákat, pl. a keresztyén erkölcs + buddhista reinkarnáció + Ramadan böjt, vagy mit tudom én... De egyrészt miből gondolod hogy olyan okos vagy, hogy az általad összeollózott dolgok az abszolút igazság, másrészt nem fogsz közösséget találni magadnak, márpedig a vallás egy "csapatsport".

2019. márc. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Mansour ***** válasza:
15%

"ha egyszerre vagy keresztyén és buddhista, akkor most menny / pokol vár ránk halálunk után, vagy pedig reinkarnáció?"

Annyira azért nem ellentmondásos dolgok ezek. A részletek eltérnek, de alapjaiban ugyanarról van szó. Vagy menny/nirvána vagy pokol/reinkarnáció.

Amúgy ez a pokol kérdés a kerezténységen belül sem egyértelmű. Egyre több teológus vélekedik úgy, hogy a kárhozat nem a közfelfogásban elterjedt poklot jelenti (ami nagyrészt középkori kitaláció) hanem a végleges megsemmisülést. A személyiségünk pedig a halál után a buddhista reinkarnáció tana szerint is megsemmisül, kivéve ha már elértük a megvilágosodás állapotát (ami viszont szintén azt jelenti, hogy korábbi személyiségünk bizonyos értelemben megsemmisült).

2019. márc. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%
Csak azt tudom, hogy pl. a katolikusokat nem zavarja ha nem követem azokat a dolgokat amiben nem tudok hinni. Szóval hogy nem zavartak még el sehonnan amiatt, hogy nem teszek olyat amivel nem értek egyet. Lehet nem is fogadnak be a közösségükbe, de nekem sincs erre igényem, úgyhogy én inkább azt mondanám nem muszáj követni egyetlen vallást sem ahhoz, hogy a liturgia részese lehessen az ember.
2019. márc. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!