Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Váltottatok mostanság vallást?...

Váltottatok mostanság vallást? Melyik felekezetről melyikre? Miért döntöttetek az új mellett?

Figyelt kérdés

2019. márc. 3. 09:13
1 2
 1/19 Rachel Warner ***** válasza:
76%
Felekezetet nem váltottam,de keresztényből lettem agnosztikus,ha ez számít.
2019. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen, ez is számít. :)

Miért döntöttél így? Miben változott az életed?

2019. márc. 3. 13:17
 3/19 anonim ***** válasza:
48%
Igen. Ateista lettem keresztényből. Mert elkezdtem reálisan látni a világot, kikerültem az addigi bigott vallásos környezetemből.
2019. márc. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%
A hármassal tudok egyetérteni.
2019. márc. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
Katolikusból lettem protestáns. Röviden azért mert elköltöztem otthonról, és ez a gyülekezet vitt közelebb Istenhez. Az otthoni templomomból a babonákon kívül az ég világon semmit nem tanultam.
2019. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 lilla64 ***** válasza:
82%

Jehova tanuból Római Katolikus.

Kiléptem a JT.szervezetből,férjhez mentem,a férjem katolikus.Nagyon szeretem,sokkal jobb mint a JT.

2019. márc. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Rachel Warner ***** válasza:
84%

" Miért döntöttél így? Miben változott az életed? "


Hát épp a változás nem tetszett. Keresztényként olyan viselkedést várnak tőlem,ami nem én vagyok,egyszerűen a személyiségemmel nem fér össze. Én nem vagyok se alázatos,se "kenyérrel visszadobok" típus és nem is szeretnék. Sőt,közel sem szeretek mindenkit,ellenséget végképp nem. Megbocsátó sem vagyok ha nincs rá nyomós ok,de csak úgy szeretetből nem nézek el mindenkinek mindent. Az meg,hogy még imádkozni is kéne,hogy jól menjen annak,aki nekem csak rosszat akar...na mind1,úgy dióhéjban erről van szó.

2019. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Katolikusból lettem spirituális gondolkodású. innentől nem vallásosnak mondom magam, hanem hívőnek. Ez nem egy "tudatos döntés" volt részemről, hanem tapasztalati megismerése a spirituális "dolgoknak". Nem tudom azt mondani, hogy nem léteznek bizonyos dolgok, hisz a saját bőrömön tapasztaltam már meg sok mindent az elmúlt években. Sokkal mélyebb hitet kaptam ezáltal mint valaha katolikusként a templomban.
2019. márc. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
24%
Ateista voltam, de megtaláltam Kovács Magyar Andrást, az én uramat és megváltómat. Minden csepp mátrix drops, ami a mi drága Andrásunk vére és teste, közelebb hoz az örök élethez és megváltáshoz. Gyertek a gyülibe, jó cucc
2019. márc. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
70%

Sziasztok!

Én a római katolikus vallást kaptam ajándékba a szüleimtől. Köszönöm ezt nekik, de mára felnőttként látom, hogy más áll közel hozzám.

Így konfirmáltam 2 évvel ezelőtt, 37 évesen.

Tehát ma már református vagyok.

Áldás, békesség!

2019. márc. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!