Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki megtérés utan követ...

Ha valaki megtérés utan követ el bűnt az pokolra jut?

Figyelt kérdés

2019. márc. 3. 10:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Mármint,szandekosan,tudatában van annak,hogy bűn.
2019. márc. 3. 10:32
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
Nyugi, nem jut senki pokolra. Nem kéne népmesékben 2019-ben is.
2019. márc. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Minden ember pokolra jut aki nem hisz. Megtérés utáni bűnökre is van bűnbocsánat, meg kell bánni, és megtérni belőle. Nem érdemes játszani ezzel.
2019. márc. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Hát attól függ, mennyire van tudatában az ember annak, hogyan tekinti Isten a bűnös lépést.

Ha megalkuszunk a próba alatt, gyávának vagy gyengének bizonyulunk, mint akikből hiányzik Isten és az igazságosság iránt érzett erős szeretet, vagy mint akik híján vannak az önuralomnak. Minden ilyenfajta gyengeség súlyosan veszélyezteti Istennel való kapcsolatunkat. Pál figyelmeztetése talán igaznak bizonyul a mi esetünkben: „ha szándékosan vétkezünk, az igazság megismerésére való eljutás után, akkor többé nincs bűnökért való áldozat” Zsidók 10:26. Mennyivel jobb, ha egyáltalán nem követünk el bűnt, mintha engedjük, hogy legyengüljünk és kockára tegyük azt, hogy elveszítjük az élet minden kilátását!

Viszont naponta vétkezünk úgy, hogy talán AKKOR nem is vagyunk a tudatában! Nem szándékosan, csak az emberi tökéletlenség miatt. pl. mondunk, vagy teszünk valamit, amivel megbántjuk az embertársunkat. Ha ezt felismerjük később, vagy a sértett fél szól, akkor gyorsan meg kell békülnünk, ahogyan Krisztus tanította.

Nézd hogyan érzett Dávid király a bűnei súlya alatt, és hogyan, miután Isten megbocsátotta bűneit:

Zsoltárok 32:1-5

"Boldog az, akinek Isten megbocsátotta a törvényszegését, és eltörölte a bűnét.

2 Boldog ember az, akinek Jehova nem ró fel vétket, és akinek nincsenek álnok gondolatai.

3 Míg hallgattam, csontjaim elsorvadtak, hisz egész álló nap sóhajtoztam.

4 Mert nemtetszésed éjjel-nappal teherként nehezedett rám. Erőm semmivé lett, mint a víz a tikkasztó nyári forróságban.

5 Bűnömet végül megvallottam neked, nem takargattam vétkemet. Ezt mondtam: „Megvallom törvényszegéseimet Jehovának.”

Te pedig megbocsátottad vétkemet, bűneimet."

Róma 4:7, 8

„Boldogok, akiknek megbocsátották a törvénytelen tetteiket, és akiknek eltörölték a bűneiket. Boldog ember az, akinek a bűnét Jehova semmiképpen sem fogja számításba venni.”

2019. márc. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
Olyan ez, mint a szelektív hulladékgyűjtés. A végén egy helyre öntenek elégetni.
2019. márc. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. márc. 3. 11:26
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, hogy a megtérést miként értelmezed.

De alapvetően Isten minden bűnt képes megbocsájtani, ha az ember őszinte szívvel megbánja, kövesse is el bármikor.

2019. márc. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
Őszintén meg kell bánni a bűnt, és akkor nem kerülsz pokolra.
2019. márc. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ertem! Köszönöm!
2019. márc. 3. 13:55
 10/16 bist ***** válasza:

Először is mi a megtérés? Ha elmondasz egy imát, az nem megtérés! A megtérés az azt jelenti, hogy ahogy eddig éltél, azon fogsz változtatni.

MI a bűn? Nem hiszel Jézusban? Szidtad a Szent Szellemet?

2019. márc. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!