Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus gyerektől (illetve...

Katolikus gyerektől (illetve a szüleitől, hiszen leendő elsősről van szó) mennyire várja el a református iskolája, hogy részt vegyen minden vasárnap az istentiszteleteken?

Figyelt kérdés
Ha "csak" katolikus misére megy, az nem elég? Mellette még református istentiszteleten is heti rendszerességgel részt kellene vennie, ha nem akarja, hogy csúnyán nézzenek rá?

2019. márc. 3. 17:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem semennyire. Az évnyitón, évzáró kell menni a misére. Máskor nem.
2019. márc. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mise nincs is náluk :), de köszi. Azért még várok válaszokat olyanoktól is, akiknek van tapasztalatuk.
2019. márc. 3. 17:25
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Nekem van. Keresztgyerek református szakközépbe járt. Azért mondom. Mise, vagy Istentisztelet ugyanazt jelenti.
2019. márc. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Miért kell református iskolába járatni?
2019. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mert a katolikus jóval messzebb van, az meg, hogy hol tanul meg írni, olvasni, tökmindegy, ha amúgy úgyis gyakorló katolikusnak akarják nevelni a szülők, tehát az iskolán kívüli katolikus programokra rendszeresen elhordják.
2019. márc. 3. 17:43
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
Ne hallgass Luciferre. Bolond.
2019. márc. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tudom. ;-)
2019. márc. 3. 18:07
 8/14 anonim ***** válasza:
42%
Most akkor döntsük el. A református iskolában világi dolgokat tanítanak, vagy protestálni? Ha tudod a választ, akkor nincs kérdés.
2019. márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhetik, hogy református istentiszteletre menjen, csak iskolai alkalmakor. Én evangélikus gimibe jártam, de vasárnap mindig katolikus misére mentem. Sőt kötelező az iskolának katolikus hittant is biztosítani szerintem.

Tehát nem várhatja el és normális esetben el sem várja.

2019. márc. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És iskolai alkalmak kb. milyen gyakran vannak?
2019. márc. 3. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!