Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó származású, de nem...

A zsidó származású, de nem vallásos emberekre mennyire jellemző, hogy kerülik a disznóhúst?

Figyelt kérdés
2019. márc. 7. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Semennyire. Pesten 100-ból 90 zsidó 4-5 generáció óta nem vallásos, és fogalma sincs ám ezekről a rituálékról.
2019. márc. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
72%
Az én párom édesanyja zsidó származású, de mivel pont a 2.vh után született, így nem igazán a hagyományok szerint nevelték. Így a párom főleg nem így nőtt fel, az apja keresztény is. Semmi ilyen dolgot nem tartanak, disznóhúst néha eszik csak, de csak azért mert nem szereti. 😊
2019. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha nem vallásos, max akkor kerülné,ha nem szereti
2019. márc. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kései Sirató ***** válasza:
67%
Akit én ismerek, rá abszolút jellemző. Mindig megkérdezi, hogy nincs e a süteményben disznózsír, és egyáltalán nem hajlandó disznó származékot enni. Mondjuk én megértem, mert egészségtelen a d.hús.
2019. márc. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Volt zsidó származású osztálytársam, aki végül a barátom lett, feljártunk egymáshoz.

Nem voltak vallásosak, de eléggé betartották a zsidó szokásokat, egyrészt mert a közösségük felé ez régen kötelező volt, másrészt abban nevelkedtek, így hozzá is szoktak.

Magam is megszerettem egyes hagyományos zsidó ételeket, mert előfordult, hogy náluk vacsoráztam, ők sem nagyon ették a disznóhúst, illetve nem mindegyiket, mert fasírtot, Stefániát, egyben sült karajt és sonkát azért ettek, de a pörkölt marhából volt, lényegében tényleg attól függött, melyiket szerették.

A vallási ünnepeken is volt valami formális ünneplés, valahogy úgy, mint az ateistáknál a karácsony és eljártak a zsinagógába, ahol nem csak vallási foglalkozások voltak, hanem egyfajta kultúrközpont is volt, de a Tórát is olvasgatták, mert egyfajta történelem, vagy legendagyűjteményként is érdekes.

Az öreg Bandi bácsi jó fej volt, engem szeretett, gyakran adott könyveket, meg tanított időnként kettőnket matekra, fizikára, biológiára, néha a tankönyvet is kiigazítva, de mindig megmutatta a forrást tudományos művekben, könyvekben ilyen esetben.

Rendkívül széles látókörű, jó humorú ember volt, néha nevetve közölte velem, hogy milyen zsidó szokást, vagy előírást sértettem meg, de ők sem fordítottak rá túlzott figyelmet, legalább is odahaza.

Valami olyasmi is van a háttérben, hogy két csoportra oszlanak a zsidók, askenázi, meg szefárd zsidókra, egy kissé más a hagyományuk, az egyik talán Spanyolországból menekült ág, a másik meg talán Lengyelországból, de lehet, hogy keverem, ám a lényeg az, hogy eleve különböző szigorúsággal tartják a szokásaikat, amiknek a valamilyen szinten betartásához nem feltétlenül kell vallásosság.

2019. márc. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!