Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyakorolhatok így egy másik...

Gyakorolhatok így egy másik vallást?

Figyelt kérdés

Katolikus vallású vagyok és meg is vagyok keresztelve.

Viszont engem sokkal jobban vonz egy másik,hozzám sokkal közelebb álló vallás,és szeretném azt gyakorolni valamint ahhoz a gyülekezethez tartozni.

Esetleg lehetséges az,hogy csatlakozzak?

Meggyőződéssel érzem,hogy a megfelelő vallás a (Baptista) amelyet gyakorolni szeretnék :-)



2019. márc. 8. 17:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Kamukérdés, de gyakorolhatsz más vallást, bármilyet, akár még az azték isteneknek is áldozhatsz.
2019. márc. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Nem értem feltételezésed.Ugyan miért tennék fel kamu kérdést?


Egyébként a válaszod hasznosabbik részét pedig megköszönöm!

2019. márc. 8. 17:44
 3/19 anonim ***** válasza:
54%

Eretnekség! Hívjátok az inkvizítorokat! ;)

Mégis mit akartál hallani?

Tényleg olyan mintha baptistáknak csinálnál reklámot. Mindenki azt csinál amit akar.

Annyi az egész katolikus szemszögből hogy lehet így csökkented annak az esélyét hogy üdvözülsz, vagy ki is nullázod. Ezt nem tudom, nem ismerem a baptistákat.

2019. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem összefér a két vallás.
2019. márc. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Gyakorolhatsz. Senki sem tudhatja, melyik az igazi vallás. Lehet, hogy a keresztény az átverés. Hallgass a szívedre! A te életeddel neked van jogod rendelkezni. A lényeg, hogy találd meg az istenedhez vezető utat.
2019. márc. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ugyan miért csökkenteném annak az esélyét hogy üdvözüljek?
2019. márc. 8. 18:17
 7/19 anonim ***** válasza:
30%

Azzal csökkentenéd az üdvözülés esélyét, ha olyat tanítanak ami bűnre visz.

Mondom nem ismerem a tanításukat a baptistáknak, de tegyük fel azt az abszurd dolgot hogy megengedik hogy háremet tarts, és te pár év múlva élsz is ezzel és 5 feleséged lesz. Ez nyilvánvalóan házasságtörés, tehát bűn, ezért nem üdvözülhetsz valószínűleg.

De ez csak egy példa volt.

2019. márc. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

#6

Az attól függ. Ha a baptista egyház az az egyház, amit Krisztus alapított, a baptista felekezetnél a kinyilatkoztatás igazsága, akkor nem csökkenti, hanem inkább tovább segít az üdvösséghez való úton.

Ha a katolikus Egyháza az, amit Krisztus alapított, akkor valóban veszélyezteti az üdvösségedet, mert megszakítod a közösséget Krisztussal:

"Ti Krisztusnak teste vagytok, s egyenként tagjai."


Kettőn áll a vásár, te dolgod dönteni, mindenki maga felelős üdvösségéért.

2019. márc. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem simán
2019. márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%
8. Súlyosan tévelyegsz, a katolikus egyházat Istennel azonosítod, ez eretnekség. Jézus megtérésre hívja az embereket. Istennel közösséged akkor lesz, ha megtérsz Jézus Krisztushoz, aki az életét adta érted. Ha nem térsz meg hozzá teljes szívedből, akkor nem üdvözülhetsz. Ebbe súlyos hiba belekeverni a katolikus egyházat. Nem kértünk hittérítést ehhez a bálványimádó, hiábavalóságokkal teli istentelen, magát kereszténynek mondó hazug egyházhoz. Jézus Krisztus az Úr, ő dönti el, ki üdvözül, nem a katolikus egyház. Jézus a szíveket vizsgálja, nem foglalkozik azzal, ki melyik egyházhoz tartozik.
2019. márc. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!