Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Gondatlanságból elkövetett...

"Gondatlanságból elkövetett böjtszegést" követtem el katolikusként. Mekkora bűn?

Figyelt kérdés
Halálos bűnnek számít, ha megfeledkeztem róla hamvazószerda reggel és húst ettem? Vagy minek számít ez?

2019. márc. 10. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Bizonyára nem halálos bűn, láthatóan bánod is, hogy nem tartottad be figyelmetlenségből, majd a következő gyónáskor említsd meg.
2019. márc. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem senkit nem érdekel.
2019. márc. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Mit ír erről a Biblia? Komolyan kérdezem.
2019. márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Amit megettél, annak az állatnak halálos. De neked semekkora.
2019. márc. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Molyember ***** válasza:
52%
2019. márc. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem. A halálos bűn egyik feltétele, hogy teljesen tudatában légy a tettednek, illetve annak súlyának. Mivel megfeledkeztél róla, így ez a tényező nem játszik, tehát a bűnöd sem halálos, csak bocsánatos.
2019. márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
A tevének könnyebb lesz bemenni....
2019. márc. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Jézus nem beszél hamvazószerdáról, sem ahhoz kapcsolódó bűnről. Jézus arról beszél, hogy ha nem születünk újjá, nem láthatjuk meg a mennyek országát (János evangéliuma 3.) Ha nem születsz újjá, teljesen mindegy, mikor böjtölsz és mit, mikor eszel.
2019. márc. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na jó, őszintén szólva "tudtam", hogy nem halálos bűn.


Viszont amit nem értek: régen azt mondták, hogy a halálos bűnök a szándékosan elkövetett bűnök, azok közül is csak a nagyobbak. Aztán később már volt olyan hittan tanárom, aki azt mondta, hogy bármilyen bűnt, csak szándékoltan lehet elkövetni. Kicsit össze vagyok zavarodva.


Olyanoknak, akik nem katolikusok, vagy csak félig-meddig hisznek nem muszáj válaszolniuk. Tisztelem a véleményüket annyira, hogy nem pontozom le, ha csak nem valami kirívó esetről van szó, de most nem rájuk vagyok kíváncsi. Hiába, hogy mondjuk az ő értelmezésük szerint mást mondott Jézus, vagy mást ír a Biblia. Pl. a tízparancsolat szerint csak a rágalmazás a bűn, viszont manapság a hazugságot is ide soroljuk. Az ilyesmik logikusan következtek Jézus tanításából, életéből, lelkiségéből. Ezért keletkezett a katolikus anyaszentegyház 5 parancsa is szerintem.

2019. márc. 10. 22:30
 10/13 anonim ***** válasza:

#9

Ez talán kicsit jobban leírja, hogy mi a halálos bűn:

[link]


Persze nincs valami egzakt határvonal, ezt egyedül majd csak Isten tudja megítélni. De mint írtad, hogy véletlenül nem tartottad meg, ezért e miatt ne aggódj annyira.

2019. márc. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!