Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor és hogyan távolodott el...

Mikor és hogyan távolodott el a kereszténység a zsidó vallásról?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasom a Bibliát Jézus nem beszél és nem utal új vallásra, még Pálnak az írásai sem mondanak ki konkrétumokat, mintha csak zsidó vallást akarná megreformálni.

Aztán legalábbis ahogy utána kerestem az alapján Krisztus után 200 körül már keresztényeket üldöztek Rómában. Itt van egy szünet ami számomra homályos, hol és mikor mondták ki először hogy ez mostantól kereszténység lesz? Mik az első utalások a kereszténységre, kik nevezték először magukat annak?



2019. márc. 10. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Nem ártana minden szempontból ezek szerint jobban körüljárni a témát.


"Ahogy olvasom a Bibliát Jézus nem beszél és nem utal új vallásra"

Szerintem elég egyértelmű, amikor Jézus megalapította az Egyházat.


"Aztán legalábbis ahogy utána kerestem az alapján Krisztus után 200 körül már keresztényeket üldöztek Rómában."

Már az első században üldözték a keresztényeket, számtalan keresztény szenvedett vértanúságot.


"hol és mikor mondták ki először hogy ez mostantól kereszténység lesz?"

Antióchiában nevezték Krisztus követőit keresztényeknek először, de ezt is olvashatod például az Apostolok cselekedeteiben.

2019. márc. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

"Eltávolodott"


A teljes szavát figyelembe véve, ez nem eltávolodás.

Kérlek olvasd el ezt a verset:

(Jeremiás 31:31, 32) 31 „Íme! Jönnek napok — ez Jehova kijelentése —, és új szövetséget kötök Izrael házával és Júda házával. 32 Nem olyan szövetséget, amilyet ősatyáikkal kötöttem azon a napon, amikor kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Egyiptom földjéről. »Azt a szövetségemet ők megszegték, noha én férjuruk voltam nekik« — ez Jehova kijelentése.”


S ezzel elérkeztünk i. sz. 33. niszán hó 14-hez. Jézus megünnepli a Pászkát, majd bevezeti az ’újszövetséget’.

(Cselekedetek 11:26) . . .a tanítványokat isteni gondviselés által keresztényeknek hívták.


Addig úgy nevezték Őket, hogy az "úthoz tartozók".

(Cselekedetek 9:2) . . .akit talál, aki az Úthoz tartozik, férfiakat és asszonyokat egyaránt.

2019. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"még Pálnak az írásai sem mondanak ki konkrétumokat, mintha csak zsidó vallást akarná megreformálni" --

Nem, ez tévedés. Az evangéliumokban is és Pálnál is konkrétan megfogalmazódik, hogy Jézus az Isten fia, csak általa van üdvösségük a keresztényeknek. Ez már egy komoly elhatárolódás a judaizmustól. Természetesen Jézus istenségét a zsidóság nem fogadhatta el, így az eltávolodás kettős: egyrészt a kereszténység már az első évtizedekben hátat fordít a zsidó vallásnak, másrészt a zsidóság pogányságnak minősíti a kereszténységet. Elég határozottan elválnak az útjaik már Pál korában - legalábbis én így látom.

2019. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!