Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mit jelent a...

Szerintetek mit jelent a "félni az Istent" kigejezés? Kicsit ellentmondásosnak hangzik, mégis pont a vallásosabb emberek szokták mondani.

Figyelt kérdés
2019. márc. 11. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Az istenfélelem nem evilági, természetszerű félelem, hanem erény (a Szentlélek hetedik ajándéka). Röviden összefoglalva, az istenfélelem Isten és az Ő parancsaival szembeni mélységes tisztelet. Az istenfélelem Isten nagyságának, különösképpen szentségének és igazságosságának mélységes tisztelete, összekötve azzal az igyekezettel, hogy Isten tetszésében maradjunk.

Tágabb értelemben az istenfélelem a bűntől, vagyis az Isten megsértésétől való félelem. Hiszen attól félünk, hogy elveszítjük Istent, hogy elszakadunk Tőle. Isten tisztelete a szerető, lélekemelő szent félelem, a csodálatos és egyúttal hatalmas Isten előtti remegés. Ilyen állapotban esett Péter térdre Krisztus előtt, miközben arra kérte Őt: „Uram, menj el tőlem, mert bűnös vagyok.” (Luk 5,8)

(egy cseh atyánál olvastam ezeket)

2019. márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 KZitus ***** válasza:
40%

Szia

Ahpgyan az első is írta.

Istentől nem betegesen rettegni kell, mert ha így lenne, akkor lenne ellentmomdásos. Inkább oda kell figyalnünk, ne tegyünk olyant, amivel megbántanánk. De általában senkivel sem teszünk rossat, akit zeretünk, és nem is bántanánk meg szándélosan.

Egyébként a Jelenések 14:6,7 ezt írja: "És láttam egy másik angyalt az ég közepén repülni, és örökkévaló jó hír volt nála, hogy hirdesse azt azoknak, akik a földön laknak, minden nemzetnek, törzsnek, nyelvnek és népnek. Ezt kiáltotta: „Mélységesen tiszteljétek Istent, és adjatok neki dicsőséget, mert elérkezett ítéletének az órája. Imádjátok hát azt, aki az eget, a földet, a tengert és a vizek forrásait alkotta!”

2019. márc. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
21%
Én vagyok az Isten fia, én vagyok Isten
2019. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!