Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet megválni a...

Hogyan lehet megválni a gyűjtött kincsektől?

Figyelt kérdés

"Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és ahol a tolvajok kiássák és ellopják; hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, ahol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és ahol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják."

"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak."

Vannak fali képeim, érmeim, könyveim amiket nem olvasok, játékaim, ezek közül is olyan tárgyak amiket "szeretetből" kaptam. Radikális lépésnek érzem hogy megváljak ezektől (bigottságnak érzem), viszont amikor leszedtem a falról a képeimet, egy hamis biztonságérzet, egy hamis világ tűnt el. És bár kemény érzés, mint a koránkelés hogy csak katonásan letisztult dolgokkal veszem magam körül, mégis ebben azt keresem, hogy merre indulhatok el, hogy más kincsek motiváljanak. A gyülekezeti újságok megbotránkoztattak a hitemben egyébként, mert olyan görcsös akarás van némely ilyenben, hogy elviselhetetlen. Legszívesebben elégetném őket, csak akkor minek csinálták? Meg a Bibliából udvariasságot és tekintettel levést tanultam mások iránt. Mégis gyűlöletet a világ dolgai iránt. Ha valaki teheti privát üzenetben írja le a technikáját, gondolkozását. A lényegi részt ne közösben, mert nem ide való. Egyszerű válasznak kell kijönnie, tehát aki hosszú, agyontekert választ akar adni, az jól gondolja meg, hogy biztos-e hogy jó oldalon áll, mert a botránkoztatónak és a botránkozónak is rossz lesz, mint tudjuk, ezért kérem hogy világosan és érthetően válaszoljatok! Hitem szerint a haszontalan képi információ (szobrok is) bálványozás, ezért történt a második idézet. (Pillanatkép, az eredeti mismása, nem eredeti, tehát a félbehagyott/halott dolgok szeretetének népszerűsítése - a mostani felfogásom szerint. De pl. egy röntgenfelvétel vagy egy térkép hasznos indítéktól függően.)



2019. márc. 11. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Ezek szerint nem értetted meg a Szentírás üzenetét. Nem kell kidobni a fali képeidet, se az érméket, se könyveket, stb... Hanem csak az ezekhez való görcsös ragaszkodás a helytelen. Szóval ha ilyesmik vannak a gyülekezeti újságban, hogy ezeket kidobd, akkor tényleg égesd el azt az újságot, mert semmit sem ér.

Bálványok pedig nem léteznek, legfeljebb te bálványozhatsz adott dolgot. Ezt pedig döntsd el te magad, hogy bálványozod-e a fali képet, amin mondjuk egy tájról készült festmény van, bálványozod-e szüleidről készült fényképeket, vagy csak emlékként, esztétikai szépségük miatt tartod.

2019. márc. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha kiteszitek a képet a falra, az azt jelenti, hogy tisztbe helyezitek. Olyan fontos szerepet tölt be, hogy a falra ki kell tenni. A pizzatartót sem őrzitek meg emlékként, mert azt mondjátok hasztalan, tehát szemét. Vagy ha képkeretbe lenne foglalva, akkor értékesebb lenne?


Véleményem szerint az egyházak vezetőit most pont azért nem üldözik, mert nem teljesítik Isten akaratát, és a törvénytől elrugaszkodott dolgokat tesznek.


Meg van írva: "gyümölcseikről ismeritek meg őket" és "a gyertyát sem a véka alá tesszük". Nincs akihez fordulni lehetne, mert az e világi kincsek érdeklik az embereket, meg az üzlet.


Szerintem a hitetlen pogányok felől több remény van, és a testileg-lelkileg szenvedők juthattak el oda, hogy elegük legyen a törvénytelenségből.


Ha a te üzeneted nem volt provokatív, kérlek ezt is vedd úgy, mert lényegében előre akarok lépni és ezért beszélek bármiről itt. Réges régen megtörtem, és próbáltam zörgetni, de csak alig néhány ember őrködött éberen, ők is már-már elszenderedve.


Szerintem figyeljetek oda minden részletre.

2019. márc. 11. 14:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én értelmezésén szerint a fenti idézet nem a saját dísztargyaid meg használati targyaidra utal. Hacsak nem azért van, hogy felvágj vele és dicsekedj.

De maga az idezetben nem a tárgyakon van a hangsúly, hanem azon, hogy itt a földön kárba vész, de a mennyekben örök minden kincs.

Persze egy kereszteny az egyszerűséget követi legyen bármiről szó, tehát lakberendezésre is lehet gondolni, és ugye ami kényelmesebb az nem biztos, hogy jobb.

Ezen kívül a tárgyak körülöttünk a lelkünket káros hatásokat is képesek kelteni, mint önzőseg, mohosag, kapzsiság, az egod, stb. Ha így érzed akkor szabadulj meg tőlük de szerintem felesleges.

2019. márc. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

#2

Dobd ki akkor a monitort és számítógépet is, legalább ütődött szektás elméleteiddel nem fárasztod az értelmes embereket.

Egyébként a jeruzsálemi templom (Isten legszentebb helye az Ószövetségben) is gazdagon díszített volt, ha már annyira okoskodni akarsz, érdemes lenne ismerned a Szentírást.

2019. márc. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 KZitus ***** válasza:

Szia

Ha elolvasod az Apostolok cselekedeteit(a nevében is benne van), akkor abból megláthatod, hogyan alkalmazták az első századi keresztények az általad említett krisztusi tanítást/alapelvet.

Szerintem te átestél a ló túloldalára, de erről magadnak kell meggyőződnöd. " A MAGAD ÉRTELMÉRE PEDIG NE TÁMASZKODJÁL.« írja a Páldabeszédek 3:5. Ha tanulni akarod Isten Szavát, engedd, hogy Isten adjon értelmet és bölcsességet. A Biblia megmagyarázza magát.

2019. márc. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tedd el télire fűteni
2019. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

"és próbáltam zörgetni,"


Nem tudtam, hogy Jézus is szokott kérdést kiírni. Amúgy túl sokra tartod magad. Ki vagy te, hogy mások hitét megítéld? 😮

2019. márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező! Olvass inkább Pált, meg a többi újszövetségi levelet. Ott minden pontosan le van írva
2019. márc. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!