Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúin végezhetnek...

A Jehova Tanúin végezhetnek szervátültetést?

Figyelt kérdés

Az világos, hogy a transzfúzió náluk tilos. De mi a helyzet, ha valakinek egy új szív kell, vagy vese, máj, stb...

Persze nem vagyok orvos, de nem gondolnám, hogy beültetés előtt a kivett szívet nem suvickolják át alaposan.



2019. márc. 12. 08:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagyok jehova tanúja de logikus következtetéssel azt kell hogy mondjam, nem. Mert ezekben a szervekben is vér van
2019. márc. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Logikusan én is ezt mondanám, de vannak esetek, amikor logikáról abszurd dolog beszélni.
2019. márc. 12. 09:32
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a szervátültetés elengedhetetlen velejárója az, hogy a beteg kapjon vért is. Ezek alapján nem igazán tudom elképzelni.

(Bár ha az én gyermekem élete múlna rajta pont nem érdekelne. De ez csak az én véleményem, mindenki úgy hagyja meghalni a gyermekét ahogy akarja.)

2019. márc. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nem.
2019. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

A szervátültetés ma már engedélyezett Jehova Tanúi számára is. Persze ha nem kell hozzá vért adni.

A régebbi állásfoglalás szerint a szervátültetés nem engedhető meg, mivel kannibalizmus.

2019. márc. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
Adni helyett: kapni. Bocsánat.
2019. márc. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%

A kérdést már régebben valaki feltette.

A válasz pedig, hogy a Tanúk szerint a Biblia nem szól közvetlenül a szervátültetésről. Ezért a szaruhártya, a vese vagy más szövetátültetések tekintetében a Tanúknak egyénileg kell dönteniük.


Ma már sok orvos csupán bonyolultabb esetnek tekinti ezt a helyzetet, ami kihívást jelent a szaktudása számára.

Mivel a Tanúk nem utasítják el sem a kolloid vagy a kristályszerű vérmennyiség pótló folyadékokat, sem az elektrokauter alkalmazását, sem a hipotenziós anesztéziát,3 sem a hipotermiás műtétet, ezeket sikeresen alkalmazzák esetükben.

Ott és Cooley9 1977-ben 542 szív-érrendszeri műtétről számolt be, amelyeket Tanúkon végeztek vérátömlesztés nélkül, és arra a végkövetkeztetésre jutottak, hogy ez a módszer elfogadhatóan csekély kockázattal jár.

Hasonlóképpen Michael E. DeBakey orvos is azt állította, hogy „a [Tanúkat érintő] esetek túlnyomó többségében a vérátömlesztés nélküli műtét kockázata nem nagyobb, mint azoknál a betegeknél, akiknél vérátömlesztést alkalmazunk” (Személyes közlés, 1981. március).

2019. márc. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 lilla64 ***** válasza:
71%
Volt egy időszak amikor nem volt szabad se a szervátültetés se a védőoltás.De aztán jött egy "új világosság" (talán a bételben valakinek épp szervátültetésre volt szüksége),és azóta engedélyezik.
2019. márc. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 jdfGabrella ***** válasza:
58%
Igen
2019. márc. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A Biblia nem szóla szervátültetésről.

Vajon miért...pfff.

Az internetről vajon szól?

2019. márc. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!