Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyha idáig nem foglalkoztam...

Hogyha idáig nem foglalkoztam vallással, hittel, hogyan kezdhetek el hinni Istenben?

Figyelt kérdés

Idáig teljesen a racionalitás talaján szemléltem a világot, és azt hiszem ezt továbbra is szeretném megtartani. Ilyen az agyam. Viszont közben pedig az, hogy van egy felsőbb erő aki segíti az ember útját, mint gondolat és mint biztonsági forrás igenis foglalkoztat. Alapvetően az egyház dolgaival nem igen értek egyet, amiért politikai hatalmat kovácsolt az emberi hitből. Azonban a hit mint olyan, szeretném ha megjelenne az életemben.


A kérdésem, hogyan is kell imádkozni? Hogyan kell elkezdeni hinni? Vagy egyáltalán hogyan tudom észrevenni azt, hogy Isten habár nem mutatja meg magát, mégis jelen van és segít engem? A témával kapcsolatban bármilyen tapasztalat, vagy gondolat érdekelne engem. Ami segítene elindulni valahogyan ezügyben. Mert a döntés megszületett, de nem jutok egyről a kettőre.



2019. márc. 12. 19:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
36%

Az írásod alapján nem szemlélted te sosem racionálisan a világot, inkább arról van szó, hogy eddig nem foglalkoztál a vallással, és most elkezdett foglalkoztatni.


Sajnos esélyes, hogy az ilyen emberek valamelyik szektában találják magukat, aztán beszámolnak arról, hogy "nagy ateisták voltak, de Jézust megtalálták".


Szóval tucatember vagy.

2019. márc. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Igazán rendes vagy :D


A kérdésemben is megfogalmaztam hogy az ilyen szervezetekkel hatalommal való visszaélés miatt nem értek egyet.


Ezen kívül más jövőképem van jog hallgatóként. Azért köszönöm.

2019. márc. 12. 20:19
 3/29 anonim ***** válasza:
68%
Kezdetnek az is elég, ha beszélsz hozzá. Amikor nyugi van. Azért szoktak este, vagy csendes helyen imádkozni, hogy befelé koncentrálhasson az ember. Az sem baj ha először olyan lesz mintha csak magaddal beszélnéd meg mik zajlanak benned. A másik amit szoktak mondani az a Bibliaolvasás. Az újszövetségi része. Ezen kívül megpróbálsz hallgatni a lelkiismeretedre és a jót választod a rossz helyett akkor is ha úgy nehezebb. Elkezded keresni a jót másokban. Ilyenek...
2019. márc. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
40%

Te mindig is hívő voltál, csak még nem tudtad, hogy miben higgyél.

Mit ad isten: véletlenül PONT az uralkodó hitnél kötöttél ki. Ezt a meglepetést!


Amúgy jól írták le: HA szervezett vallásos leszel, akkor 99%, hogy egy szektánál fogsz kikötni.

Ott majd megtanítanak, hogyan csináld.

2019. márc. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 imakommandós ***** válasza:
32%

Sziabia


Egyedül Isten üdvözítő kegyelme tanit minket arra, hogy tagadjuk meg a hitetlenséget.

Ajánlom az újszövetséget olvasásra mert a hit hallásból származik, a hallás pedig Isten igéjéből.

Valamint a youtube-on megtalálod Dereck Prince 10 részes tanitás sorozatát a hit alapjairól, nála jobban nem tudunk erről beszélni neked:


[link]

2019. márc. 13. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
56%

Régen én is hasonlóan voltam, nem tartottam magam ateistanak csak nem érdekelt a vallás. Nálam nem is volt ez a kényszer hogy én meg akarom ismerni Istent vagy a kereszténységet, sőt én is irtoztam a gondolattól. Aztán végül új barátok révén új életkörülmenyek stb elkezdett megváltozni a gondolkodásom, világképem, és én magam is.

Szóval nem kényszerített bele senki, nem mosták ki az agyamat, egyszerűen Isten érkezett egyre fontosabbá válni az életemben.

Ehhez hozzásegitett egy kereszteny közösség is természetesen, ajánlom neked is hogy keress fel egyet, egy olyat, ahol tényleg segítséget, és támogatást kapsz.

Persze most leirtam azt amit az 1-es megjósolt, de én nem szektás vagyok, sem vallási fanatikus, csak azt tanácsolom keress fel egy normális keresztény gyülekezetet.

2019. márc. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 pelgrim ***** válasza:

„Hogyan kell elkezdeni hinni?”

Szándekosan elkezdeni hinni nem lehet, kell egy kiváltó ok. De talán segítene, ha ugyanazzal a racionalitással, de előítéletek nélkül, elkezdenél kutatni a vallásos tanítások igazságtartalma iránt, mert kétség kívül van azokban igazság. Úgytéve olyan dolgokkal fogsz szembesülni melyek elegendő lesznek hogy egy szilárd hitet kiváltsson benned.


„... hogyan is kell imádkozni?”

Jézus adott a tanítványainak egy gyönyörű imát, de ha többet akarsz, akkor egy pozitív, jóindulatú, hálás lelkiállapot sokat segíthet, akkor a szeretet illata vesz körül, akkor tudni fogod, hogy Isten jelen van benned és segít téged.

2019. márc. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
56%
Klassz hogy ilyen kérdést is lehet olvasni a GYK-en. Persze jó lenne majd találnod egy hívő közösséget, de most azt javaslom, hogy első körben hallgass igehirdetéseket a neten. Én református vagyok, úgyhogy ilyet ajánlok: zimanyi.hu
2019. márc. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
80%

"Idáig teljesen a racionalitás talaján szemléltem a világot, és azt hiszem ezt továbbra is szeretném megtartani."

Tudod, hogy mit jelent a racionális? Ésszerűt jelent. Nem pedig materialista felfogást... Márpedig a természettudományok, a logika és a filozófia alapján az a racionális (ésszerű), ha valaki hisz Istenben. Ugyanis a világ nélküle nem jöhetett volna létre


"A kérdésem, hogyan is kell imádkozni? Hogyan kell elkezdeni hinni?"

Szólítsd meg egyszerűen Istent, és kérd, hogy vezessen. De utána az igazságot keresd, bármilyen furcsa dolgokat is tanulsz menet közben. A vége Jézusban való újjászületés, és örök élet.

2019. márc. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

"Ugyanis a világ nélküle nem jöhetett volna létre"

Áruld már el, hogy ez MITŐL ésszerű?

Ez egy teljesen alaptalan, tehát egyáltalán NEM ésszerű, bizonyítatlan és bizonyíthatatlan feltevés.

2019. márc. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!