Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szent Miklós ábrázolásánál ki...

Szent Miklós ábrázolásánál ki az a két személy mellette?

Figyelt kérdés

Szent Miklós ikonjait nézve sűrűn előjön az, hogy két oldalt egy-egy személy van ott kisebben.


Az egyiken egy nő fehér ruhadarabot nyújt felé (kendő?), a másikon egy férfi egy könyvet nyújt felé (hasonló, mint amit ő maga is tart a baljában). Mind a kettő szentként van ábrázolva. Talán Szűz Mária és Jézus Krisztus lehet? Vagy kik lehetnek és miért pont ezeket nyújtják felé, mit szimbolizál ez?


Ez a kép jó minőségű, jól kivehető a lényeg: [link]


A többin is hasonló a helyzet, maximum a bal-jobb oldali karakter cserélődik fel, de az adott tárgy mindig azonosak a kezükben.


Hiába kerestem magyarul és angolul, nem jártam sikerrel. Lehet rossz szavakkal kerestem, ezért nem jártam sikerrel.



2019. márc. 12. 22:36
 1/7 A kérdező kommentje:

Még azt is el tudom képzelni, hogy tényleg Jézus Krisztus ad át könyvet, az Újszövetséget és, amit tart Szent Miklós az pedig az Ószövetség. De ez csak találgatás. :)


Jó lenne erről konkrétumot is olvasni.

2019. márc. 12. 22:40
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"A legendák szerint Szent Miklósnak a börtönben töltött első éjszakáján megjelent Krisztus és az Istenszülő: előbbitől egy evangéliumot, utóbbitól az omoforiont kapta vissza."


Tehát Jézus és Szűz Mária a két alak, akiket kérdeztél. Az omoforion egyfajta püspöki stóla, ahogy a képeken is láthatod, jellemzően átvetették vállukon egyik ágát.

2019. márc. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Akkor végül csak eltaláltam a személyeket, csak ezt a legendát nem találtam sehol. :)
2019. márc. 13. 00:13
 4/7 A kérdező kommentje:

"egy evangéliumot"


Ezt hogyan kell érteni? A négyből melyiket? Vagy ez az "egy evangélium" = maga Jézus Krisztus?

2019. márc. 13. 01:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy melyiket gondolod. DE evangélium, azaz a Jézus által közvetített örömhír.
2019. márc. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
De ha belegondolunk Jézus maga az örömhír:))
2019. márc. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Pláne, hogy Jézus az Ige (információ). Az információ pedig hírt is közölhet. Örömhírt. Bocsi a két posztért
2019. márc. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!