Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a Ferenc pápa ezen kijelentéséről?

Figyelt kérdés

[link]


A cikk angol. Röviden a lényege annyi, hogy a pápa azt mondta egy papi visszaélés áldozatának, hogy ,,Isten melegnek teremtett és így szeret téged."


Kíváncsi vagyok a véleményekre ezzel kapcsolatban.



2019. márc. 20. 08:11
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kicsit megkavarodtam a cikkben. Helyesen a fordítás: ,,Isten ilyennek teremtett és ilyennek szeret téged"
2019. márc. 20. 08:17
 2/36 anonim ***** válasza:
11%
Undorító
2019. márc. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
10%
Vérlázító.
2019. márc. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
90%

Isten minden embert szeret, függetlenül szexuális irányultságától, tehát igen, még egy meleg embert is szeret.

Ha csak nincs más teremtő hatalommal bíró lény (gondolom Ferenc pápa szerint nincs), akkor az is igaz, hogy Isten teremtette azt is, akinek ezt mondta.

2019. márc. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
16%

#4 A Mózesi törvény szerint meg kellett kövezni az olyan embert.


Egyébként a fő probléma, hogy a pápa szemet huny a pedofil papok ténykedése fölött.

2019. márc. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
88%

#5

Talán érdemes lenne olvasnod az Evangéliumot, ott is meg akarták kövezni a parázna asszonyt, de végül senki sem merte, mert sokuknak nagyobb volt a bűne. A keresztények inkább követik Krisztus szeretet parancsát, mint a mózesi hagyományokat.

A pedofiliának meg nem tudom mi köze a homoszexualitáshoz.

2019. márc. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk ezt az LGBT emberekre értette a pápa csak a cikk belekeveri a papi visszaélés szavat, hogy minél többen elolvassak.

Amúgy nem vagyok katolikus, nem érdekel mit mond a pápa. De a melegeket miért érdekli? A pápa egy senki a melegjogi vitákkal kapcsolatban, semmi beleszólása nincsen.

Amúgy persze igaza van. Isten nem követ el hibákat. És mivel vannak LGBT beállítottságú emberek, ezért Isten nem tagadja meg őket, ugyanúgy szeret egy transzneműt, mint egy heterót. De szerintem semmi újat nem mondtam.

2019. márc. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
96%
Talán azért érdekli a melegeket, mert a keresztények közt is vannak melegek, egyes kutatások szerint a társadalom 10%-a. Hogy ez mennyire igaz vagy sem, azt nem tudom.
2019. márc. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
83%

Kicsit túl van fújva ez a meleg-téma...

Isten a személyt szereti, és megvan az a képessége, ami belőlünk sokszor hiányzik: el tudja választani a személyt a bűntől. Mi sokszor a bűn alapján ítéljük meg embertársainkat és nem látjuk a bűn mögött a személyt. Az ember nem azonos a bűnnel.

Isten nem csak a homoszexuálisokat szereti, hanem a tömeggyilkosokat is. Értük is meghalt a kereszten. Ez nem jelenti azt, hogy a tömeggyilkosság nem bűn. De a tömeggyilkos is valahol mélyen Isten szeretett gyermeke. Ugyanez igaz a homoszexuálisokra is.

Hogy Isten "ilyennek teremtett" ezzel teljesen nem tudok egyetérteni. Tény, hogy sok meleg nem tehet róla, hogy ilyen, de ez nem Isten teremtő műve, hanem pl. a környezet hatása. Mint ha valaki depressziós lenne: Isten nem olyannak teremtette, csak pl. gyerekkorában olyan hatások érték, ami miatt sajnos áldozat lett és ilyenné vált.

2019. márc. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
36%
Ha valóban ezt mondta, akkor nem biztos, hogy el tudom fogadni, mert szerintem nem Isten teremti ilyennek az embert, ahogy a betegségekhez sincs köze. Egy súlyos fogyatékos anyukájának sem mondhatjuk azt, hogy ja hát Isten teremtette ilyen betegnek a gyerekét.
2019. márc. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!