Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen szokásokat kell tudnom?

Milyen szokásokat kell tudnom?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy milyen vallás és nemzetiségi hagyományok/szokások vannak amiket eltudnék sajátítani pl ha társaságban vagy barátnőméknél vagyok. Arra gondolok pl hogy mondjak asztali áldást, vagy japánoknál le kell venni a cipőt és nem tökmind1 hogy rakja le az ember. Szóval apróságok amikre tudok üyelni. (Engem érdelel az ilyen és.tudom.ha normálisak az emberek akkor em érdeklik hogy honnan jövök vagy mi a vallásom) ui.: minden jöhet!

2019. márc. 21. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
De melyik vallas es melyik nepcsoport szokasaira vagy kivancsi?
2019. márc. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az asztali áldásnak nem kötelező forma szöveg, bár létezik. Körülbelül annyinak kell benne lennie saját szavaiddal, hogy hálát adni az Úrnak, hogy az asztalon étel, ital van és megköszönni, hogy körbeülhetitek.
2019. márc. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

HA egy konkrét kurtúráól van szó, akkor arra keress rá a neten, deálatalánossában ilyet nem lehet megmondani, mert mindenhol eltérö szokások vannak még Európán belül is, azon kívül meg végképp.

Ez függ az adott nyépszokásoktól meg az adott vallástól - meg azt se felejtsd el, hogy ahol nem vallásosak, ott igen visszatetszö lenne egy asztali áldással kezdeni neked az étkezést.

2019. márc. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kicsit akinek ami eszébe tud jutni milyen atyai jótanácsit adna nekem pl ha egy kereztény csaladhoz, vagy pont egy izraileihez mennék. Tudom hogy rosszul mutatna de most nem ezzel kezdenék hanem csak ha tudom hogy igen nálunk szokás a vallás gyarkorlás akkor meg tudjam tisztelni őket én is.
2019. márc. 21. 12:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokkal többre mégy, ha a neten keresel rá az adott vallás szokásaira, de inkább csak azt nézd meg, mi az, amit nem szabadna, mert ez az, ami esetleg negativ
2019. márc. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!