Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jehova Tanúi hite olyan...

Ha Jehova Tanúi hite olyan erős, akkor miért tűnnek el olyan gyorsan?

Figyelt kérdés

Pl. élőben, amikor vitázni kell, és felkészült emberekkel találkoznak, hallottam, hogy már eléggé mehetnékük van.


Vagy gondolok itt pl. Living Witness GYIK-es "munkásságára" híre-hamva nincs. Vagy csak nick-et váltott...


2019. márc. 22. 14:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Itt van, Ornella Muti néven.
2019. márc. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ez már bennem is felmerült.


De volt olyan Tanú, aki végképp feladta, nem csodálkoznék, ha összeomlott volna.

2019. márc. 22. 14:28
 3/23 anonim ***** válasza:
71%
Mert csak bemagolt szöveget szajkóznak, s mikor érvelni kéne, megszűnik tudományuk.
2019. márc. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Van néhány, aki már megtért azóta és elhagyta az őrtornyot, van, akiket lehet a vének tanácsoltak el ettől az oldaltól (nehogy az őrtoronyba vetett hitükben meginogjanak), de Living az lelkesen kitart és 7/24 nyomatja hülyeségét, csak időnként nevet vált.
2019. márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%
Mert a szektájuk agymosásra épül, önálló gondolataik nincsenek, csak amit a szervezet ad a szájukba. Ha pedig a betanult szövegből kifogynak, vagy vég nélkül ismételgetik maguk, vagy lelépnek, más opciójuk nem nagyon van.
2019. márc. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

nem minden hivonek adatik meg a logika, sokan ezert fordulnak hozza mint a tudomanyhoz mert minden keszen van nem kell gondolkodni, csak azokat felhasznalni


akkor van gond ha az innovaciot tiltjak


JT-k nem innovaltak? Mennyi mindenen valtoztatnak allandoan, szoval probalnak idomulni haladni a korral


Ellentmondasosan mint minden mas.


Eppen a bonyolutsagba konnyu elveszni


ezert talaljatok menedeket az egyszerusegben


talan masert kuzd a mai modern tudomany? Egyaltalan nem, egyszeruseg az ami szamit arra lehet epitkezni akkor lehet megerteni egymast, nem a kaotikus nyulos szerteagazo atlathatatlansaggal

2019. márc. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Én egyszer elbeszélgettem velük. Becsöngettek, aztán épp ráértem. Logikus érveket hoztam fel, kérdeztem tőlük, stb. Azóta kétszer csöngettek be, de amikor megláttak, rögtön menekülőre fogták.
2019. márc. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

"miért tűnnek el olyan gyorsan"


Hát nem lehet az emberek kedvére tenni. Ha több időt tartózkodnánk, akkor az lenne a baj, ahogy többször volt felhozva, hogy feltartják az embereket.

A Biblia nem vita tárgya, ha nincs közös nevező, felesleges vitával időt tölteni.

Olyan embereket keres a Teremtő, aki helyesen viszonyul az örök élethez, és a messiási királysághoz.


Az említett testvérek közül van akik kialakult betegségek miatt morzsolódtak le. Illetve az egyikükről tudom, hogy valaki a magán életébe vájkált itt bele elég csúnya módon. A privát levelekről nem is beszélve.


Tegyük fel, hogy egy testvér nick nevet változtat. Az miért probléma? A téma a fontos, nem az, hogy mi a neve a személynek. Én legalább is így gondolom.

2019. márc. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
14%

3,

"Bemagolt szöveget szajkóznak,"


Arra nem gondoltál, hogy a "bemagolt szöveg" az amiért egységesek, és ez egyféle keresztény oktatást jelent szerte a világon, így nincs megosztottság, nézeteltérés.

Nem de ilyen keresztény gondolkodás szerint kellene mindenkinek élnie?

(1Péter 3:8) 8 Végezetül, mindnyájan egyféleképpen gondolkozzatok,. . .

(1Korintusz 1:10) 10 Buzdítalak pedig titeket, testvérek, Jézus Krisztus, a mi Urunk neve által, hogy mindnyájan egyetértésben beszéljetek, és ne legyenek köztetek meghasonlások, hanem legyetek teljesen egységesek ugyanabban a gondolkodásban és ugyanabban a felfogásban.


(2Korintusz 13:11) . . .egyetértésben gondolkodjatok, . . .

(Filippi 2:2) . . .ugyanazon értelemmel vagytok, . . .


Ezt hogyan lehet megvalósítani, világméretekben, mit gondolsz?

2019. márc. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a Tanúk szeretnek vitázni, csak akkor hagyják abba, amikor kifogytak az érvekből.


Ki, mikor vájkált itt bele kinek az életébe? Végigolvasva a régi topikokat, egy rakás olyan van, ahol a Tanúk (vagy a velük szimpatizáló valaki) elég durva módon kiosztotta a többi kommentelőt, erről össze is van szedve egy szép csokor. Meg miféle privát levelekről beszélsz? Itt azt hallom, hogy a Tanúk írogatnak privát leveleket az embereknek, akik tiltják le őket.


Már megint kezd arrafelé terelődni a beszélgetés, hogy a Tanúk - szokásukhoz híven - mártírkodnak, de legalább adnál bővebb infókat, mert ez majdnem kimeríti a rágalmazás fogalmát.


Miféle betegségtől való lemorzsolódásról van szó? Valami olyanról, ami hatással van a vitakészségükre? Akkor feltételezem az Őrtoronytől is lemorzsolódtak, hiszen a szervezet a tagokat kiteszi mindig a vitának a való életben is.

2019. márc. 22. 17:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!