Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy isten van akkor akkor...

Ha egy isten van akkor akkor az iszlám által isten nevében elvégzett terrortámadások helyesek?

Figyelt kérdés
2019. márc. 22. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem, a terrorizmus gáz. Nem is értem hogy fordulhat meg valaki fejében hogy egyáltalán ilyet kérdezzen...
2019. márc. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Nekik lehet. A kereszténység nevében pedig tilos. Naponta több terrortámadást hajtanak végre iszlám szélsőségesek, de ez már nem hír. Bezzeg fordítva.
2019. márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Attól, hogy valamit Isten nevében tesznek, még egyáltalán nem biztos, hogy Ő örül is neki. Senki sem szereti, ha visszaélnek a nevével és rá hivatkozva olyanokat tesznek, amivel nem ért egyet.
2019. márc. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdés logikáját, abból, hogy egy isten van, nem következik, hogy a terrortámadások helyesek lennének.


Az iszlámmal ezek ellentétesek.

2019. márc. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, én sem értettem, hogy az hogy hány isten létezik, milyen összefüggésben áll a támadások helyességével. De ezt már nem is akartam firtatni. Nagyjából sejtem, hogy mire akart a kérdező kilyukadni. 3-as voltam.
2019. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%

Allah nem azonos Istennel. Elvileg a név ugyanarra a személyre utal, de a személyiségük különböző.

Isten azért küldte el Jézust hogy megtanítsa az embereket mindenre amit tudnunk kell. Azok a muszlimok akik imádkoznak azért hogy felismerjék az igazságot, kapnak jeleket Istentől. Sok ilyen megtérésről lehet beszámolót olvasni.

2019. márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetlen nagybetűs Élet vagy Természet létezik, hiszen egyetlen sejt osztódott szét sokcsilliárd részre és állt össze újra sok lénnyé amik hol segítenek egymásnak, hol egymást eszik vagy pusztítják. “Kint” a természetben és belül a testeinkben is ez történik egyfajta egyensúlyra törekvés által. Az hogy milyen istenkép vagy terrorizmus vagy tudomisén mi által történik az édesmindegy. Amíg a testedben rend van, addig nem érdekel hogy az egyik sejt terrorista vagy csak simán eszik.

Ugyanígy a Természet (amit objektív istennek is lehet nézni) szerintem lesz.rja hogy az apró kis darabja milyen emberi fejben létező szubjektív, fantázia-istenképre hivatkozva teszi amit tesz. Az egyéni istenkép olyan mint egy elem egy viselkedési programban. Ami túl káros az idővel úgyis kiszelektálódik.

Amúgy meg nem tudhatjuk melyik “program” hasznosabb az egész Élet túlélése szempontjából. Még az is lehet hogy az iszlám ha kiírt mindenki mást és sötét középkor kezdődik akkor végre regenerálódhat egy kicsit a természet.

2019. márc. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért, Isten végzi a terrortámadásokat? Ha igen, akkor helyes. Ha nem, akkor döntsd el, hogy az-e szerinted.
2019. márc. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!