Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha menyország lesz a földön...

Ha menyország lesz a földön fogunk élni, ugyanúgy, mint most?

Figyelt kérdés

Akkor majd kérhetek Istentől több észt,hogy egyetemre járhassak?

Vagy angyalok leszünk és földi élethez hasonló nem lesz?



2019. márc. 24. 14:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%

Nem lesz Mennyország sem a Földön, sem sehol máshol. A halálod után nem fogsz létezni, ugyanúgy ahogy a születésed előtt sem léteztél.


Az egyetemre járáshoz nem elsősorban ész kell, csak szorgalom. Mondjuk bekerülni sajnos nehéz előzetes tanulás nélkül. Nekem szerencsém volt, mert olyan családba születtem, ahol a szüleim fontosnak tartották a tanulást. Sokaknak nincs ilyen szerencséjük.


Egyetem nélkül is képezheted magadat, például a programozást el lehet sajátítani elég jó tanfolyamokon, vagy akár teljesen önálló tanulással is.

2019. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Aranyos kérdés
2019. márc. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%
Nem a Földön lesz, hanem valahol máshol, egy másik univerzumban. Ott majd tanulhat az is, aki itt nem tudott. Sokkal jobb világ az, mint ami a miénk.
2019. márc. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%

Nézd, a Biblia azt írja, hogy a test halála után az ember lelke, ha ő is ezt akarja, Istenhez megy. Aki nem kért Istenből, az a pokolba, de nem ez volt a kérdés.

Jézus második visszajövetele után új földet és új eget ígér a Biblia, a régi elég. Utána Istennel együtt lakik az, aki őt választotta.

Azt is írja, hogy ott már nem fogunk házasodni. Ennyit ír.

Meg azt, hogy a pokol és a halál, ami ez miatt is egyértelmű, hogy két külön dolog, a tűz tavába lesz vetve, tehát se pokol, se halál nem lesz.

Ennyi röviden. A kérdésedre pedig nem tudok sajnos pontos választ adni.

2019. márc. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Már elköteleztem magam Isten felé.

Csak,azert érdekel a kérdés,mert elképzelni nem tudom,mit csinálhatunk,majd a menyországban... (remélem oda jutok,törekszem rá).

Gondolom lesz életünk ugyanugy és ha igen,boldog lennék,ha majd tanulhatnék,okosabb lennék...

Esetleg még vezető beosztásban is dolgozhatnék 😊😊

Én is csak annyira emlékszem a bibliábol,hogy nem fogunk házasodni.

Gondoltam hátha más többet tud,mint én.

Köszönöm a válaszokat!😊

2019. márc. 24. 15:47
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

"elképzelni nem tudom,mit csinálhatunk,majd a menyországban"



többek között ezért se tudom elfogadni ezt az egész hit-maszlagot. ki sincs rendesen dolgozva a sztori. oké, mennybe megyünk jaj de jó. és utána? ott már lehet kedvünkre kefélni? maszturbálni? hedonista életmódot élni? ha nem, akkor ugyanúgy élnek majd tovább az emberek, dolgozni járnak, gyereket nevelnek? vagy dolgozni se kell? akkor mit csinálnak majd egész nap??



amúgy mennyország, dupla ny

2019. márc. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
16%

Az embernek a Föld a rendeltetési helye.

Itt szándékozik örökké tartó életet adni a Földi teremtményeinek. Jézus is ezért halt meg, hogy az embereknek ezt a lehetőséget helyre állítsa.

S nem azért hogy az emberek az égbe menjenek, és ezt maga is kijelentette.

Csak Ő az aki onnan jött és oda mehet vissza.

(János 8:22, 23) . . .»Ahová én megyek, ti oda nem jöhettek.«” 23 Így hát ezt mondta még nekik: „Ti alulról vagytok, én felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.


Isten helyre állított rendszerében, nem lesznek "egyetemek, meg főiskolák" abban az értelemben, ahogy most vannak, és teljesen más dolgokat fognak az ott élők tanulni mint most.

2019. márc. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mennyről rengeteg elképzelés született az idők során. Amit tudunk, hogy Isten ott van, csak a lelked léphet be. Szóval testi valódban nem leszel ott, azaz nem kell egyetemre járni.

De valahogy tudatosnak kell lennie, hiszen érzések lesznek "ahol Nincs könny, nincs fájdalom" ( jel 21)

De a Biblia utal rá paradicsomi képlettel is, ahol házakat építenek, szőlőt ültetnek (Ézs 65:21) ami szerintem csak képletesen lett megfogalmazva így.

Mindegy, szerintem felesleges ezen kattogni, egyszer úgyis kiderül, ha oda jutunk!

2019. márc. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
Melyik istenség mellett kötelezted el magadat? Jaaa, a keresztény? Netalántán azért, mert egy olyan kulturális közegbe születtél, ahol a kereszténység bele van ivódva a hétköznapokba? Ha Szaúd-Arábiába születsz, akkor muszlim leszel? Elég erős a gyanúm, hogy igen. Olvastál más könyvet a Biblián kívül? Egyáltalán a Bibliát elolvastad, tanulmányoztad, és végeztél kutatásokat hozzá, olvastál tanulmányokat róla? Vagy csak beléd nevelték azt, hogy legyéljókereszténymertpokolrajutszbüdöskölök?
2019. márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Bunös ember voltam,parázna,de megtértem Istenhez.

Elolvastam a bibliát,mellé bibliamagyarázó könyveket,lelkiségi könyveket,élettörténeteket és pszichólógiával kapcsolatos könyveket.

Végig jártam az osszes egyházat még szektában is megfordultam...tehat erdeklodtem...hogy mindenrol tudjak.

Reformatus vagyok.

2019. márc. 24. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!