Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyenlő értékű Jézus közbenjár...

Egyenlő értékű Jézus közbenjárása értünk az egymásért mondott imákkal? Mű a különbség a kettő között?

Figyelt kérdés
2019. márc. 25. 11:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Sajnos félreütöttem: mi a különbség.
2019. márc. 25. 11:21
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézed, akkor különös módon a Szentírás Jézus esetén úgy írja, hogy "emberként" jár közben értünk:

"Hiszen egy az Isten, és egy a közvetítő is Isten és az emberek között: az ember Jézus Krisztus"

Tehát a szokásostól eltérően itt különválasztja a szent író Jézus kettős természetét. Ennek okát talán te is könnyen belátod.

Én nem merném "számszerűsíteni", hogy x személy közbenjárása ennyit, y személy közbenjárása annyit ér. Jakab apostol írja "Igen hathatós az igaz ember buzgó könyörgése". Én ezt elfogadom, a számolgatásokat pedig értelmetlennek tartom.

2019. márc. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én csak szeretném megérteni, ezért kérdezem. Ment a zöld kéz.
2019. márc. 25. 11:47
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig csak megválaszoltam, remélem sikerült kicsit jobban megértened ezt a dolgot.
2019. márc. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Annyira még nem, de kutatom az igét folyamatosan. Köszönöm a segítséget.
2019. márc. 25. 11:50
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem egyenlő, viszont a Isten meghallgatja a másokért mondott imákat is.

A közbenjárás azt jelenti, hogy egyetlen személy az aki által Isten változtat azon az ítéleten, amit megérdemelne egy személy.

A másokért való ima nem az ítélet megváltoztatását tartalmazza. Hanem kérést, a személy Istentől való, vagy jövő támogatásért.

2019. márc. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Erre hol találom az igét a Bibliában?
2019. márc. 25. 13:39
 8/12 imakommandós ***** válasza:
44%

Az igazak buzgó könyörgése is csak Krisztus által jut Isten elé, tehát nem úgy van, hogy mindenki főpap, hanem az újszövetségi hîvők papok, akik bemehetnek a szentek szentjébe Krisztus által, és Krisztus a főpap aki a szentek szentjében szolgál értünk...

Dicséret áldozatát is csak Krisztus által viheti a hívő Isten elé.



1Ján 2:1 Én fiacskáim, ezeket azért írom nektek, hogy ne vétkezzetek. És ha valaki vétkezik, van Szószólónk az Atyánál, az igaz Jézus Krisztus.

1Ján 2:2 És ő engesztelő áldozat a mi vétkeinkért; de nemcsak a mienkért, hanem az egész világért is.


Az I. Timoteus levél azért hangsúlyozza Krisztus emberi természetét mert ő az egyetlen tökéletes közbenjáró aki egyszerre ismeri és megérti az embert és az Istent is.


"Mi a különbség a kettő között"


Lehet valakiért imádkoznak sokan, vagy misét cerebrálnak tizezren, de ha Jézus "kiveti a szájából", akkor örökké imádkozhatnak érte akkor sincs értelme. Nem tudom érezhető-e a különbség?


Jel 3:16 Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból.

2019. márc. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, így érthető volt, köszönöm.
2019. márc. 25. 14:30
 10/12 KZitus ***** válasza:

Szia

"Erre hol találom az igét a Bibliában?"

pl.:

2Korintusz 9:13, 14

" A nekik küldött segély arra indítja őket, hogy dicsőítsék Istent, mert engedelmesen azt teszitek, amit mindenkinek hirdettek, amikor a Krisztusról szóló jó hírről beszéltek, és mert bőkezűen adtok nekik is, és mindenki másnak is. És KÖNYÖRÖGNEK értetek, amivel kifejezik, mennyire szeretnek titeket, hiszen páratlan ki nem érdemelt kedvességgel bánik veletek Isten."

2Timóteusz 1:3, 4

"Hálás vagyok Istennek, akinek szent szolgálatot végzek, mint ősapáim, méghozzá tiszta lelkiismerettel, és mindig, éjjel-nappal megemlékezem rólad a könyörgéseimben. Amikor visszaemlékszem a könnyeidre, vágyom arra, hogy lássalak, és így beteljen a szívem örömmel."

A másokért mondott ima megerősíti a békét és egységet is Jehova népe között.

2019. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!