Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az egyházról?

Mi a véleményetek az egyházról?

Figyelt kérdés

Nem vallásosként a vallással nincsen bajom. Az egyházak azonban mindig is borzasztóan korruptak és képmutatóak voltak.

Vallásos és nem vallásos emberek válaszát várom!


2019. márc. 25. 21:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyházól? Nem csak egy van.
2019. márc. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Arról, ami a legközelebb áll hozzátok. Vagy bármelyikről.
2019. márc. 25. 21:28
 3/25 A kérdező kommentje:
A keresztény egyházakra gondolok elsősorban.
2019. márc. 25. 21:28
 4/25 anonim ***** válasza:
Mindig is? Azt nem lehet tudni. Emberek irányítják, nem szentek, és ha van köztük korrupt és képmutató, az nem jelenti azt hogy minden tagjára igaz lenne, vagy hogy ez elfogadottnak számít. Én mondjuk papok közül ilyet nem ismertem akire rá lehetne mondani ezeket, mert hát elég keveset ismerek, de viszonylag normálisak. Jobban zavar az hogy mindenben olyan nagyon biztosak, mintha Isten tévedhetetlenné tenné őket az egyház által, pedig hát ilyet senki nem mondott.
2019. márc. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Miért korruptak és képmutatóak?
2019. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%

Engem például nagyon zavar, hogy a Magyar Katolikus Egyház támogatja az abszolút nem keresztényi kormányunkat. A krisztusi tanítás nem az, hogy védd meg magad meg a kereszténységet, ha kell, tűzzel-vassal, mások élete árán. Függetlenül attól, hogy én mit tartok helyesnek és hogy szerintem az államnak hogyan lenne jó működni, az egyháztól azt várom, hogy a krisztusi utat hirdesse és kövesse - akkor is, ha ez neki kellemetlen, ha így megvágják az állami támogatását, és ha a kényelmes hívek elpártolnak tőle. Meg akkor is, ha ez emberi szemmel nézve az egyház fennmaradását teszi kockára - hiszen nem éppen arról szól a tanítás, hogy bízzuk magunkat Istenre?


Ettől még vannak jó dolgok az egyházban. Nem azt akarom állítani, hogy az egyház úgy rossz, ahogy van, és minden rossz benne. De a fent leírtak szerintem nagyon súlyos problémát jelentenek.

2019. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Azért pl, mert az egyáltalán nem keresztényi értékrendet valló Fidesz-kormánynak meghajolnak, csak mert pénzzel tömi őket.

A templomban meg mutogatnak hogy adakozz.

2019. márc. 25. 21:42
 8/25 A kérdező kommentje:
Valaki vallásossága nem abban kellene, hogy megnyilvánuljon, hogy ötszázast dob a perselybe.
2019. márc. 25. 21:42
 9/25 ricsi59 válasza:
32%

Nekem az a véleményem, hogy a vallás az egy szép dolog.Viszont a vallásos emberek elég...furcsák.Volt barátnőm is vallásos volt. Számomra pokollá tette kicsit ez a kapcsolatot. Borzasztó volt, hogy mindent istenre fogtak, ogy nem volt képes fogadni, hogy én nem úgy tekintek a vallásra mint ő. Mikor megvettem a kocsim nem azt mondta, hogy gratulálok megdolgoztál érte hanem, hogy milyen jó volt velem isten hogy ezt megadta. De ha baj volt az mindig más hibája volt,

Isten olyankor nem létezett. Szerintem agymosás az egész.

2019. márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
37%

Nem is tudom. Vallásos vagyok. Az egyházzal sok bajom van. Nem értem miért nem tudnak a korral haladni. Szerintem lehetnének Nők is papok, pápák, püspökök stb. És szerintem az se lenne baj ha elfogadnák a melegeket, ha az egyház azt mondja, hogy ez egy betegség akkor nem kéne azért kitagadni, meg ilyen hülyeségek. Az a legfőbb bajom, hogy nagyon sok pap erőszakol meg gyerekeket. Szerintem nem az embereknek hanem istennek kéne a középpontban lennie.

16/l

2019. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!