Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy van ennyi ideje vallásról...

Hogy van ennyi ideje vallásról elmélkedni ennyi embernek ezen az oldalon?

Figyelt kérdés

Csak most tévedtem ebbe a zugába az Internetnek ami a "Vallás" témakör, és meg kell mondjam le vagyok nyűgözve, ugyanakkor el vagyok keseredve hogy ennyi értelmes ember ilyesmire pazarolja a tudását és idejét ahelyett hogy olyan tudományos témákon agyalnának mint a rák ellenszere, az éhezés megszüntetése a szegények számára a világban, vagy bármi aminek gyakorlati haszna is van, képzelgések meg mítoszok helyett


Gondolom nem sokan lesznek itt akik osztják a véleményem, de ettől függetlenül nagyon kíváncsi lennék mindenki véleményére erről



2019. márc. 26. 11:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%
Az evilági élet ideig való, a következőnek pedig meg van az esélye, hogy örökkévaló legyen. Miért foglalkozzunk ideig valóval, ha az örökkévaló sokkal jobb?
2019. márc. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ha ez a véleményed, akkor (és ezt nem bántásból kérdezem, hanem kíváncsi vagyok), miért nem dobtad még el a mostanit?
2019. márc. 26. 11:36
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

A vallás nagyon aktívan beleavatkozik az emberek életébe.

A hívei ezért foglalkoznak vele sokat.

Az ateisták pedig leginkább azért, mert az ő életükbe is durván belenyúl. Volt már erről itt szó sokszor: nézd vissza.

2019. márc. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Mansour ***** válasza:
63%
Itt én kakukktojás vagyok, mert sem aktív hívő, sem ateista nem vagyok, egyszerűen csak érdekel a téma. A világ dolgain is agyalok eleget amúgy, nálam ezek a témák összefüggnek.
2019. márc. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

A vallásokon történő gondolkodás nem zárja ki, hogy segítsünk az éhezőkön. A kettő nem zárja ki egymást. A rákkutatás pedig nem azon múlik, hogy valakinek van rá ideje vagy sem

Harmadrészt aki itt gyakran jelen van, lehetséges, hogy rákkutató, vagy az éhezés felszámolásával foglalkozik (gondolom nem ismersz mindenkit személyesen). Csak ennyi logikai hibát vétettél:)


Gondolom te döntöd el, hogy mit tartson a világ mítosznak és mit nem, ugye?


Osztanám a véleményed, ha logikus és ésszerű lenne, de így ... :) És mindezt a vallási rovatba. Legalább a kritika rovatba sikerült volna beletalálni:)

Annyira azért nem felesleges a kérdésed:) (irónia)

2019. márc. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ez a véleményed, akkor (és ezt nem bántásból kérdezem, hanem kíváncsi vagyok), miért nem dobtad még el a mostanit?"

Egy keresztény tudja, és meg van győződve az élet végéig tartó megszentelődés hasznosságában, valamint egy halott nehezen tudja a szeretetet gyakorolni. Élve könnyebb az éhezőt megetetni. Ráadásul lehet, h nem az öngyilkosság a legjobb módja az üdvösségnek?


"A hívei ezért foglalkoznak vele sokat."

A másik mindenttudó:) Én hívő vagyok és sokat foglalkozom vele, sőt, Isten szavához igazítom a gondolkodásom, cselekedeteim, szóval már tévedtél, nem kicsit

2019. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval nem értek egyet. Az élet pont az ami fontos, nem véletlen van benned életösztön. Nem Tom kérdező nem vagyok tudós
2019. márc. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Mennyi embernek és mennyi ideig pontosan?
2019. márc. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Tudományos témában is agyalok, ne aggódj... :)) Már ha a történettudományt annak ítéled.

Viszont sokszor igaz, hogy a "tett halála az okoskodás", tehát a kereszténység alapjában nem egy filozófiai irányzat, hanem egy gyakorlati dolog. Vannak gyakorlatiasabb emberek, akiknek ez a része könnyebben megy. Mások meg jobban szeretnek gondolkodni. Egyik sem értékesebb a másiknál, csak egyszerűen ki ilyen, ki olyan.

2019. márc. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"ilyesmire pazarolja a tudását és idejét ahelyett hogy olyan tudományos témákon agyalnának mint a rák ellenszere, az éhezés megszüntetése a szegények számára"


Valóban beszoktam ide kukkantani, mert érdekel az emberek véleménye ezzel a témával kapcsolatban. De nem töltöm az időmet ezzel örökké.

Én nem képzelgésnek, mítosznak tartom vagy gondolom Isten létezését, hanem szilárdan valósnak. Az életünk forrása, nem hagyta magára az emberi teremtményeit, hanem elmondja mi miért történt vagy történik.

S arra kéri azokat akik szeretnének az vezetése alatt élni, azok segítsenek másoknak is ezt az "utat" megtalálni.


A betegségről pedig csak annyit, hogy a megváltónk, többek között ezt is megnevezte az utolsó napok egyik jeleként, és a világméretű növekedését.

Persze kell, hogy bizonyos mértékben kell betegségeknek ellenszer, de az embert teljesen csak Isten tudja ebből kiszabadítani, ahogy Jézus ezt be is mutatta.


Talán még ha annyit, hogy ha fel is találják a rák ellenszerét, vagy minden betegség ellenszerét, a halált nem tudják megállítani, csak az aki "büntetésként" az ember életébe helyezte. Valamint az emberek egymás elleni támadását sem tudták megoldani a törekvések ellenére. Így ezt a megoldást is Ő fogja kieszközölni, helyreállítva, az egészséges boldog, békés örökké tartó életet, amit az embereknek szeretne adni ajándékként.

2019. márc. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!