Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » HGY tagok, JT-i, adventisták!...

HGY tagok, JT-i, adventisták! Meghívnátok Kiszel Tündét egy bulitokba, pl. szülinapi, sztár/díszvendégnek? Ha nem, miért? Azért mert paráznának tartjátok?

Figyelt kérdés

Elítélitek emiatt?


Jézus azt mondta a farizeusoknak, hogy a paráznák megelőzik őket Isten országába.


2019. márc. 31. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
A jehovista válasz: mi nem tartunk születésnapot, mert az a jehova nőnemű műszónak nem tetszik. :)
2019. márc. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló


A Többi felekezet helyett miért nem válaszoltál?

2019. márc. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Kedves Kérdező.


Jehova Tanúi nem ünneplik a születésnapot.

S itt senkit nem kezelünk különlegesebb figyelemmel, mert ugyanolyan értékű ember, mint Én, vagy bárki más.

A Tanúk szívesen fogadnak bárkit szeretettel a gyülekezetbe, ha szeretne egy előadást meghallgatni, vagy az emlékünnepen részt venni. Hogy jelenleg milyen háttérrel rendelkezik az mellékes.

Nem egy olyan ember van közöttünk, akik valamikor paráznák, erkölcstelen életet élők voltak. De vannak valamikori olimpikonok is.

2019. márc. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Szegény gyerekek.
2019. márc. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Azért nem válaszoltam a többi felekezet nevében, mert ők tartanak születésnapot, ti viszont a fent említett ok miatt nem. Hja kérem, akiknek többet ér pár ember szubjektív tanítása, mint Isten ajándéka.... De neked már annyira kőszíved van, hogy semmi fény nem jut bele.
2019. márc. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Egyik sem vagyok, de - kérdező - te igen jelentősen félreértelmezed ezt az igét. Arról van szó, hogy a farizeusok törvénykeznek, és a törvény által igaznak tartják magukat, meg azért, mert Ábrahám testi leszármazottai. A példában szereplő parázna pedig tudja, h bűnös és Istenhez könyörög megmentésért.


De abban igazad van, hogy ha Kiszel Tünde megtér, és helyesen jár hitben, akkor megelőzi azokat a törvénykező adventistákat, akik mellüket döngetve mutogatják a szombatjaikat, meg azt, hogy nem kávéznak (stb...), és erre apellálnak. Mert sem a szombat nem számít, sem az étkezési szabályok, csak a hit által munkálkodó szeretet.


De ettől még nem minden parázna fog üdvözülni, és nem minden adventista fog elkárhozni!


A HGY-sek ha jól tudom karizmatikusak, így nekik ezzel semmi gondjuk, nem törvénykezők. Tanúkat meg nem tudom


Pál ezt részletesen magyarázza a Római levélben

2019. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

"Azért nem válaszoltam a többi felekezet nevében, mert ők tartanak születésnapot"

Úgy tudom, hogy az adventisták nem tartanak születésnapot. Legalábbis amíg köztük voltam ez volt a gyakorlat

2019. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Wtf. Miért hívná meg bárki is Kiszel tündét egy buliba? XD Ő egy öregasszony, és nem is ért semmihez.

Ez csak poén kérdés volt. Igaz?

2019. ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!