Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan aki valamilyen...

Van itt olyan aki valamilyen film hatására tért meg?

Figyelt kérdés

2019. márc. 31. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én ateista vagyok, de régebben láttam egy többrészes sorozatot, ami a Biblia történetét dolgozza fel.


Számomra az volt a legmegrázóbb jelenet, amikor Jézus keresztre feszítése után az apostolok kenyeret törnek és bort isznak, úgy ahogy Jézus parancsolta, és hirtelen megjelenik nekik Jézus, valamint képesek lesznek nyelveken szólni.


Azt hiszem ilyenkor értettem meg, hogy miért is olyan "nagy dolog" a Kereszténység.

2019. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól tértem meg de a Passió c. film igen nagy hatással volt rám és úgy érzem hogy sokat segített abban hogy Jézust megértsem és közelebb kerüljek hozzá.
2019. ápr. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
A filmek azért jók ebből a szempontból, mert a hitet elsősorban az érzelmek és a benyomások határozzák meg, és az ilyen filmek ezt közvetítik.
2019. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem "tértem meg" film hatására (mert mindig is fontos volt nekem a kereszténység és inkább úgy mondanám, hogy folyamatosan kell mindig jobban követni Jézust ezen az úton).

Viszont a Némaság nagy hatással volt rám. A film is, de talán a könyv még jobban.

2019. ápr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: illetve nagy kedvencem a Ben Hur. (természetesen az eredeti)

Az itteni Jézus-ábrázolás szerintem sokkal jobb és megrendítőbb, mint a Passióban.

2019. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

A Passio Mel Gibson "okádéka" ami szintiszta gyűlöletről szól, semmi magasztos, patetikus mondanivalója nincs.

Az, hogy ő szereti szinte perverz módon filmjeiben a kínt, kínvallatást, ember áldozatot az az ő jellemére utal, hogy ez alapján ítéljük meg a Jézusi szenvedést, és minden ahhoz vezető utat merő ostobaság.

2019. ápr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gyakori, hogy valaki megnéz egy filmet és hirtelen megvilágosodik és ott rögtön hívő lesz. Bár lehet van ilyen is, nem zárom ki a lehetőségét. Szerintem inkább úgy működik, hogy az illető megnézett egy filmet és az nagy hatással volt rá és felkeltette az érdeklődését a témában és később megtért, vagy már eleve van valamennyi hite és azt a hitet erősíti fel egy film. Szóval én olyan filmet nem tudok mondani, amit megnéztem és utána puff megváltozott a világképem, de olyat igen, ami megérintett és aminek a megnézése szerintem terelgetett a hit felé vagy erőt adott, merősítette a már meglévő hitemet, mert segített ráhangolódnom a kereszténység lényegére, megérteni, észrevenni olyan dolgokat, amit korábban nem láttam meg.
2019. ápr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ádám almái c. film szintén nagyon klassz, keresztény mondanivalóval.
2019. ápr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 munyamunya ***** válasza:

'a hitet elsősorban az érzelmek és a benyomások határozzák meg' írja egy előző válaszoló, hát tejószagú mézeskalács! Dehogy! Még csak az kéne, hogy az állandóan változó, kiismerhetetlen, hiábavaló érzelmi életemen múljon az örök élet...


Nem. A hit Istentől kapott ajándék, aminek következtében az ember tudatosan, komoly elhatározásból alárendeli mindenét Istennek, mert bízik Benne. A hit/hűség az ember értelmén alapszik, nem a csalárd szívén.

2019. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyszer mesélte nekem valaki, hogy a Mátrix hatására tért meg.

Számomra meglepő, nem találtam ilyen mondanivalót abban a filmben, pedig rengetegszer láttam. De lehet újra kellene néznem ilyen szemmel.

2019. ápr. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!