Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdeklődök az iszlám iránt....

Érdeklődök az iszlám iránt. Hol kezdjem tanulmányozni?

Figyelt kérdés

Az iszlam.com ismerős oldal. A Koránnal kezdeni elég kézenfekvőnek tűnik, de hallottam már egyeseket, akik szerint nem ott kellene kezdeni, mert azt nem értené meg egy kezdő.


Angolul beszélek és olvasok filozófiai, vallási, történelmi témákban, tehát az angol nyelvű anyagok megértése nem okoz problémát. Egyelőre arra gondoltam, mivel jobb ötletem nincs, hogy beszerzem ezt:


[link]



2019. ápr. 2. 11:09
 1/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
azert az uj digitalis Koran jo ha keznel van, tudsz benne keresni, es olvasgatni is lehet belole, magyarazat is van benne
2019. ápr. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Az iszlámmal kapcsolatban csak a Korán megbízható, az utána következő hadith és egyéb kiegészítések már nem a próféta tanításai. Hasonló módon félrementek, mint a kereszténység, akik a Krisztus által hirdetett egy igaz Istent 300 évre rá lecserélték (kiegészítették) a gnosztikus eredetű szentháromság dogmájára. A modern iszlám ugyanolyan vakvágány, mint a modern kereszténység, vagy a judaizmus, hinduizmus, stb. Jól csengő, tetszetős, léleksimogató tanítások, amik szellemi halálra visznek, ahogy Salamon is figyelmeztet a hamis tanítások ellen a parázna nő szimbólumán keresztül:



1.

Fiam! az én bölcseségemre figyelmezz, az én értelmemre hajtsd a te füledet,

2.

Hogy megtartsd a meggondolást, és a tudományt a te ajakid megőrizzék.

3.

Mert színmézet csepeg az idegen asszony ajka, és símább az olajnál az ő ínye.

4.

De annak vége keserű, mint az üröm, éles, mint a kétélű tőr.

5.

Az ő lábai a halálra mennek, az ő léptei a sírba törekszenek.

6.

Az életnek útát hogy ne követhesse, ösvényei változókká lettek, a nélkül, hogy ő eszébe venné.

7.

Most azért, fiaim, hallgassatok engem, és ne távozzatok el számnak beszéditől!

8.

Távoztasd el attól útadat, és ne közelgess házának ajtajához,

9.

Hogy másoknak ne add a te ékességedet, és esztendeidet a kegyetlennek.

2019. ápr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szia! Vallást szeretnél váltani, vagy csak érdekel mint téma?
2019. ápr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3


Lényegében mind a kettő. Csatlakozni szeretnék egy spirituális úthoz, de nem döntöttem még el, hogy melyikhez. Az iszlámot -- számos, nem-modern megfontolás alapján -- látom az egyik lehetséges jelöltnek.


Szeretnék mélyebbre belelátni, mielőtt döntenék, különös tekintettel a valós misztikus irányzatokra. Legmélyebb tiszteletem a vallások felé, de nem szeretnék megrekedni egyiknek sem az alsóbb, populárisabb szintjein. Ebből kifolyólag olyan utat keresek, ami megfelelő tanulás után biztosítja ezt az (nevethetjük "ezoterikusnak", de csak a szó eredeti, nem-modern értelmében) utat, és amiben -- ebből következően -- jelen vannak még a múlt nagy tudású mesterei, akik őrzik és átadják a vallások belső összefüggéseit.


Olyan tanításokra gondolok, mint amiket René Guénon ("a Nagy Szúfi"), Frithjof Schuon, Martin Lings, Hossein Nasr, és mások képviseltek/nek (egyébként mind muszlimok).

2019. ápr. 2. 17:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keresd fel az egyik Budapesti mecsetet. Biztosan segítenek és adnak olyan könyveket amik kifejezetten az iszlám iránt érdeklődőknek szólnak.
2019. ápr. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lux morulus ***** válasza:
33%
Ő sem tudni akar, csak hinni valami másban mint eddig. Mindegy miben.
2019. ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
5-ős Magyarországon nincsenek mecsetek csak imaházak amiket mecseteknek titulálnak. Szerintem a kérdezőnek unalmas élete van és különcködni akar. Bár fél fokkal lehet hogy jobb mintha coming outolna a figyelemért
2019. jún. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ja értem. Szval te nem az iszlám iránt érdeklődsz hanem valami iránt ami más és “esetleg szóba jöhet az iszlám is”. Hát te ne válts vallást. Ezt érezni kell, nem “válogatni”...
2019. jún. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!