Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gondolattal lehet vétkezni?...

Gondolattal lehet vétkezni? Bűnnek számít?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha mondjuk elképzelem, hogy megverek valakit vagyhogy gondolatban követem el a bűnt.
2019. ápr. 2. 14:01
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Katolikus vallásra gondolok
2019. ápr. 2. 14:01
 2/15 Ozmium42 ***** válasza:
92%
"...sokszor és sokat vétkeztem gondolattal, szóval, cselekedettel és mulasztással..."
2019. ápr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Jézus azt mondta, hogy igen.
2019. ápr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A kérdés jó. Azért bűn, mert ha csak isteni szeretet van benned, soha nem érzel késztetést arra, hogy valakit megverj. Eszedbe sem jutna. Erre mondta Jézus, hogy ha még kívánod más asszonyát, akkor bűn van benned.Hiába nem paráználkodtál, hiába feleltél meg a törvénynek (ne paráználkodj), ha van benned késztetés, akkor a bűn dolgozik benned. Tehát nem elég összeszorított foggal ellenállni a kívánságnak, hanem a megszentelődés során ezeket a rossz hajlamokat is levetjük, és csak a szeretetre koncentrálunk. Jézus képmásai leszünk.

Ne az ószövetség, hanem az újszövetségben gondolkodjunk. Belülről tisztítsuk meg magunkat, az hozza magával a cselekedetek megtisztulását is. Jézus is erről tanít a farizeusoknak (többek közt).

Az ószövetség szerint elég volt, ha megállod, hogy ne paráználkodj, de belülről nem tudott a törvény megtisztítani, és nem is ez volt a szerepe, ahogy Pál is tanítja a Római levélben. Az a szerepe, hogy belásd, h bűn van benned, és azt is belásd, h Isten (Jézus) nélkül nem tudod magad belülről megtisztítani. + kegyelemre van szükséged. A Galata levélben is beszél erről (a törvény Krisztusra vezérlő mester).


Ajánlott olvasmány Római levél 1-9. fejezet

2019. ápr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Káint megdorgálta Isten Beszéde, mert gonoszt dédelgetett magában testvére ellen. Így szól Isten Beszéde a gonosz gondolatokra: "Csendesedj el." (1Móz. 4.7)


Illetve: "Vak farizeus! Tisztítsd meg előbb a pohár belsejét, hogy így a külseje is tiszta legyen!" (Máté 23:26)

2019. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Hallottátok a parancsot: Ne törj házasságot. Én pedig azt mondom nektek, hogy aki bűnös vággyal asszonyra néz, szívében már házasságtörést követett el vele."

Nem gondolom, hogy ez kizárólag csak a házasságtörésre vonatkozik. Ha valaki gyűlöli felebarátját, ha csak gondolatban is, az is bűn.

2019. ápr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ez hitetlenkent is belathato hogy lehetnek, vannak bunos gondolatok is, amik lehetnek szamodra vagy masok szamara vagy mindektto karara


a gondolatok nem esnek kivul Istenen, ahogy semmi sem

2019. ápr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1. Valaki egy bűnt gondolatban követ el és ha lenne lehetősége rá (mondjuk senki nem látná) akkor el is követné. De nincs ezért nem követi el.

2. Egy másik személy ugyanazt a bűnt el is követi mivel van rá lehetősége.

A kettő szerintem morális tekintetben egyforma. Se az 1. se a 2. személy nem jobb a másiknál. Az hogy van-e lehetősége vagy nincs a megítélésén nem változtat.


És ugyanez igaz lehet fordítva is: ha valaki valamilyen jótettet szívesen végrehajtana, esetleg meg is próbálja de külső körülmények miatt nem sikerül neki az ugyanannyit ér mintha sikerült volna. Úgy gondolom hogy Isten megjutalmazza akkor is ha nem járt sikerrel mert ha a szándék megvolt akkor az már elismerést érdemel.

2019. ápr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 KZitus ***** válasza:

Szia

Valószínüleg lehet. Vagyis a rissz gondolatokat szokta az ember valóra váltani, ami bűnhöz vezet. A bűnhöz vezető út a gondolatainkban fogan meg előbb. Erről írt Dávid, illetve eről beszélt Istennek, amikor ezt írta le:

"Vizsgálj meg engem, ó, Jehova, és tégy próbára, tisztítsd meg legbensőbb gondolataimat és szívemet." Zsoltárok 26:2

vagy: Zsoltárok 17:3

"Megvizsgáltad szívemet, szemügyre vettél éjszaka, és megtisztítottál. Úgy találod, hogy nem eszeltem ki semmi rosszat, és nem vétettem számmal."

Zsoltárok 139:23, 24

„Kutass át engem, ó Isten, és ismerd meg szívemet. Vizsgálj meg engem és ismerd meg nyugtalanító gondolataimat, és lásd meg, van-e bennem valamilyen fájdalmas út, és vezess engem a határtalan idő útján”

2019. ápr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos úgy is lehet.
2019. ápr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!