Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vissza lehet keresztelkedni,...

Vissza lehet keresztelkedni, vagy van bármi mód leadni vallást, de másikat nem felvenni?

Figyelt kérdés
Van lehetőség “leadni egy vallást”?

2019. ápr. 2. 15:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem gyakorlod, ennyi.
2019. ápr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%

Nagyjából 14-szer volt már a kérdés.

Keresd vissza, mert itt annyit fognak hazudni, hogy ihajla.

Amúgy igen, VAN lehetőség.

2019. ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%
Már megint? Kéne csinálnom egy bizniszt, ahol kikeresztelek embereket, vagy ilyen antikeresztvizet kéne árulni. Hülyéken a legkönnyebb meggazdagodni!
2019. ápr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én nem találtam, ezért kérdeztem. Esetleg leírná valaki mi az a lehetőség, vagy árlinkelne egy olyan kérdést ahol ez elhangzik?
2019. ápr. 2. 16:09
 5/20 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem, mit akarsz azon leadni. Valami listát vezet a helyi lelkész, vagy honnan szeretnél leiratkozni?

A legközelebbi népszámláláskor azt add meg, hogy ateista vagy, és kész. De már most is beküldheted adatmódosításként. (Fognak örülni.)

2019. ápr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
49%
El kell menned oda, ahol kereszteltek, és ott kihúzatni magad a keresztelési könyvből. Vagyis nem tűnik el, de beírják, hogy kitértél, nem vagy többé keresztény.
2019. ápr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. ápr. 2. 16:40
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

Vallást elhagyni lehet, "kikeresztelkedni" nem lehet, ennyire egyszerű. Vallást formálisan is elhagyhatod, tanúk előtt megtagadva, de kikeresztelni akkor sem fog téged senki, mert a keresztény tanítás szerint a keresztség eltörölhetetlen szentség.

De ezt tényleg kb 2 hetente újra, s újra megkérdezi valaki.

2019. ápr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Andizsuzsi ***** válasza:
86%

"beírják, hogy kitértél, nem vagy többé keresztény"


Ilyet nem írnak be. Azt, írják, hogy az illető elhagyja a az egyház közösségét.

2019. ápr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%

Ez csak azt jelenti, hogy nem tartozik ahhoz az egyházhoz, de attól még keresztény marad.

Itt viszont arról van szó, hogy magát a kereszténységet tagadja meg: NEM AKAR keresztény lenni.


Mivel egyelőre még vallásszabadság van, ehhez joga is van.

2019. ápr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!